Yünlü Kumaşlar.

Yünlü Kumaşlar.

Yünlü Kumaşlar.

Yün takım elbise, kazak, elbise, mont için kullanılabilir. Malzemeyi kullanmayı düşündüğünüz için ürüne bağlı olarak, yün lifleri ayrılır:

Yünlü Kumaşlar.Kumaş kamgarn veya taranmış. Bunlar düzgün bir yüzeye ve dikiş kumaş alımı yapanlar  ayrı bir desene sahiptir. Yün Bu tür hafif ve incedir, bu yüzden bir kat nadir ilave edilir. Temelde, kumaş dikiş bluz veya elbise için kullanılır.

İnce kumaş. Yumuşak ve gözenekli, bu şekilde yapılmıştır Yün, bir yüksek ısı koruyucu özelliklere sahiptir.

Nedeniyle sert ve cızırtılı bu tür, bu üniforma ve erkek mont üretiminde kullanılan gerçeğine.

Saf yün kumaş. Onlar iyi bir termal koruma, esneklik var, spot kumaş alanlar  ve neredeyse çökmek yok. Ancak bu kumaşın tüm olumlu özellikleri ile kendini sürtünme ödünç ve ürün büzülmeye uğrayan.

Yün karışımı kumaşlar. Bu türe genellikle çeşitli sentetik elyaf ekleyebilirsiniz, ancak bu bile kirlilik ve hızlı azaltma kumaşı korumaz.

Yünlü Kumaşlar.

Parti Kumaş Alan. Yün Özellikleri. Hemen tüm yün kir dayanıklı ve çökmek etmez. Bu dokudan iyi duman, gıda veya ter gibi çeşitli kokuları yıpranmış olduğunu. Bu nemi emer, ancak buhar halinde su emer değildir. Bu ürünün yavaş kurur çünkü öyle. Yünlü kumaş iyi ısı korur ve çorap sürecinde düşmeye ve rüzgar geçirmez yanı sıra, bu konuda daha sıcak olur.

Yün üretim teknolojisi, dört aşamadan oluşmaktadır. İlk kesim, daha sonra sıralamada ve sıralama, bir sonraki adımda, bir iplik oluşturmak, son adım dokuya direkt olarak yapılır.

Yünlü Kumaşlar.
Yünlü Kumaşlar.Yünlü Kumaşlar.

Kumaş AlanlarYılda bir kez, ilkbahar ya da yaz aylarında kayma koyun. İyi yün tarafı ve omuz biri olduğu kabul edilir. Kırpılmış yün sağlıklı ve canlı hayvan ile tek çağrılabilir. Bu tür yün için Uluslararası Komisyon tarafından kurulan, “yün etiketi” işaretlenir.

Sıralama ve sahne sıralaması hasarlı ve düşük dereceli yün yanı sıra hammadde seçimi kaliteli elyafa, kirli kaldırarak oluşur.

Daha sonra yün bir deterjan ile muamele edilir. Bu çamur ve kum tekleme kumaş alanlar kirleri ve sarılık kaldırmak için yapılır. Ne zaman kuru lifler, ince uçlarını sahip kendi silindirleri penye. Elyaf diş ağ denir tabaka, hizalanır. Daha sonra örme halat, bu ağ, onlar gümüş denir.

Boyama yünü üretim aşamalarının herhangi birinde yapılabilir ve liflerin herhangi bir aşamasında onları istenilen görünüm ve yapı verecek çeşitli etkilere tabi tutulabilir.

Yün lifi ve kale yoğunluğunu vermek için, onlar işlem rulo geçmesi. Suda ve silindirler vasıtasıyla geçtikten sonra yün nemlendirici içerir.

Bir takım gevşek kumaşlara uygulanan bir takım dezavantaj, pamuklu pantolon ve etek gibi ham kumaş alanlar  çok fazla aşınma alanlarında parlak parmaklara daha sıkı bir şekilde basıldığı için parlak olabilmesidir. Örgü dokuların düz örgülerden daha parlak olması daha muhtemeldir.

Yünlü Kumaşlar.Bir de bulunmaktadır yarı kamgarn sıkıca bükülmüş, ama taranmamış olan ipliklerle kumaş türü. Bu daha ucuz bir işlemdir ve maliyetleri daha da düşürmek için çoğunlukla daha aşağı yünlerle yapılır. % 100 yünlü kumaşlarda bile kalite ve dayanıklılık açısından büyük farklılıklar olabilir, bu yüzden çok saygın bir tedarikçiden gelmedikçe özellikle kumaş ve yünleri çevrimiçi değil kişisel olarak almayı tercih ediyorum.

Günümüzde, kamgarn kumaşların erkek takım elbiselerinde, hendek örtülerinde ve diğer dış giyimde görülme olasılıkları yüksektir.

Yün yünü genellikle de yünlü kumaş yapmak için kullanılabilir kısa elyaf da sürecinde taranmış olan uzun elyaf koyun çeşitleri (8 cm / 3 “ya da altında), daha kısa yün lifleri koyunlarda gelir.

Parça Kumaş AlanlarO iplik içine bükülmüş şekilde birlikte güzel yün yalan tüm kısa bit yapmak için, bir karde veya sert fırça ile aynı anda iki yönde fırçaladı. Adı tarama gelen  veya tarak başlangıçta  başkanları ile yapılmış söyleniyordu çünkü, (not, ilk taraklama gerçek  kullanımı bazı tartışma konusudur).

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın