Polyester Kumaş Nasıl Boyanır? Kumaşa Boya

Evde polyester kumaş nasıl boyanır,Polyester kumaş boyanır mı,Nescafe ile kumaş boyama,Sprey Kumaş Boyası,Yıkanınca çıkmayan Kumaş boyası,Polyester kumaş boyama yapan firmalar,Sprey kumaş Boyası Nasıl Kullanılır,Kumaş Boyası Nasıl sabitlenir,
Evde polyester kumaş nasıl boyanır,Polyester kumaş boyanır mı,Nescafe ile kumaş boyama,Sprey Kumaş Boyası,Yıkanınca çıkmayan Kumaş boyası,Polyester kumaş boyama yapan firmalar,Sprey kumaş Boyası Nasıl Kullanılır,Kumaş Boyası Nasıl sabitlenir,

Kumaş alan firmalar kumaş alımı yapanlar 70 denye astar 50 denye astar 190 tel astar 170 tel astar. Toptan denye astar toptan 190 tel astar toptan 170 tel astar toptan 70 denye astar toptan 50 denye astar jarse astar toptan jarse kumaş toptan 50 denye jarse toptan 70 denye astar.

Kilo işi penye,kilo işi süprem,kilo işi saten, www.kumas.org kilo işi polar,kilo işi iki iplik,kilo işi üç iplik,kilo işi penye satanlar,kilo işi parça penye kumaş,kilo işi saten,kilo işi kaşe kumaş,kilo işi polar kumaş,kilo işi kot kumaş,

Daha önce boyanmış Polyester Giysilerin Boyanması. Polyester kot alan polyester penye alan polyester saten alan polyester astar alanlar polyester gabardin alanlar. Polyester gabardin satın alanlar polyester kumaş alan firmalar polyester kumaş nereye satılır? İpliği boyalı gömlek kumaşı pamuk gömleklik kumaşlar parça penye viskon kumaş alan. Sarıya boyanmış kumaş, mavi renkle boyanırsa yeşil tonuna döner. Yeşilin tonu, birleştirilen sarı ve mavinin tonuna bağlı olarak değişecektir. Likralı Kumaş alan. Streç Kumaş alan. Selanik Kumaş alan. Havlu Kumaş alan. Pile Kumaş alan.

Polyester, tasarımcılar için popüler bir kumaştır çünkü kıvrımlar ve şekiller kumaşa ısı ile sabitlenebilir. Aşağıdaki elbise gibi polyester giysilerin boyanması, ısıyla sabitlenen şekilleri değiştirebilir, çünkü kumaş alanların boyasının rengi kalıcı hale getirmek için kaynar suya ihtiyacı vardır.

KUMAŞ ÇEŞİTLERİNİ SATIN ALIYORUM…

Önemli notlar

Ucuz kumaş satan yerler. Ocak Üstü Yöntemi Sentetik boyamanın karmaşıklığı nedeniyle, boyama işleminiz boyunca (200°F veya daha fazla) neredeyse kaynama sıcaklığını korumak için ocak üstü yöntemini kullanmanız gerekir. Buna göre ocakta bir tencereye sığmayacak hiçbir şeyi boyayamazsınız ve kumaşa nüfuz etmesi için gereken su sıcaklığını sağlayamayacağı için yıkayıcınızı kullanamazsınız. .

Renk

Kumaş alanlar. Boyadığınız giysi beyaz veya kırık beyaz ise, gerçek rengi elde edebilmelisiniz. Ancak, giysinizin mevcut bir rengi varsa, o zaman tek seçeneğiniz onu daha koyu bir renkle boyamaktır.

Desenler ve Logolar Boyadığınız

Giysinin deseni veya logosu varsa, kullandığınız renk kumaştaki mevcut renk(ler)le karışacak ve yeni renkler oluşturacaktır. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen fazla boyama desenleri ve logolar hakkındaki talimatlarımızı inceleyin.

Ağartıcı Lekeleri ve Güneş Hasarı

Güneş ve ağartıcı aslında kumaşa zarar vererek boyamayı çok zorlaştırır. Ne yazık ki bu, boyanın lekeleri kapatacağını garanti edemeyiz.

Talimatlar.

 1. Ne kadar boya gerektiğini belirlemek için, boyanacak öğeyi bir gıda ölçeğinde tartın veya ağırlığını tahmin edin. Genel bir kural olarak, bir şişe 1 kilograma kadar kuru kumaşı boyayacaktır. %100 polyesteri boyuyorsanız veya daha koyu bir renk elde etmeye çalışıyorsanız, boya miktarını ikiye katlayın.
 2. Lif içeriği ve ağırlık, rengin nasıl göründüğünü etkiler. Kumaşınızın boyayı kabul edip etmeyeceği veya istediğiniz rengi elde edip etmeyeceği konusunda şüpheniz varsa, önce bir renk örneğini test etmenizi öneririz.
 3. Boyamadan önce, giysi üzerindeki görünür lekeleri çıkarın. Bu, boyama sırasında tek tip renk sonuçları elde edilmesine yardımcı olacaktır. Ürünü yumuşatıcı kullanmadan ılık, sabunlu suda ön yıkayın. Bu, boya emilimini engelleyebilecek herhangi bir cilanın çıkarılmasına yardımcı olur.
 4. Sobanın etrafındaki çalışma alanını plastik masa örtüsü veya gazete ile örtün ve olası dökülmelere karşı korumak için kağıt havluları el altında bulundurun.
 5. Sıcak suyla çalışırken ellerinizi lekelenmekten korumak ve yalıtmak için lastik eldiven giyin.
 6. Nedeniyle boyama sentetiklerin karmaşıklığına, sen gerekir senin boyama (süresince neredeyse kaynar sıcaklığını korumak için yöntemi kullanmak 95ºC veya daha fazla).
 7. Kumaşın serbestçe hareket edebilmesi için paslanmaz çelik bir tencereye yeterince su doldurun . Her bir kilo kumaş için üç galon su kullanmanızı öneririz.
 8. Düzey boyamayı desteklemek için 5 mililitre bulaşık deterjanı ekleyin.
 9. Tencerenin kapağını kapatın ve suyu kaynama noktasının hemen altına (veya yaklaşık 95ºC ) kadar ocakta ısıtın.
 10. Su kaynamaya başlayınca iyice çalkalanmış boyayı ekleyin ve iyice karıştırın.
 11. Boyayacağınız parçayı ıslatın ve boya banyosuna ekleyin.
 12. Boyama işleminiz boyunca sıcaklığı düşük bir kaynamada tutun.
 13. Yavaş ve sürekli karıştırın. İlk 10 dakika en kritik olanıdır. Karıştırma, lekesiz eşit bir renk sağlamaya yardımcı olur.
 14. Ürün boya banyosunda 10 dakikadan bir saate kadar kalabilir. Polyester veya polyester pamuk karışımı boyuyorsanız, rengin tamamen çıkmasını sağlamak için kumaşı en az 30 dakika boya banyosunda tutun. Naylon, diğer liflerden çok daha hızlı ve çok daha koyu boyamaya meyillidir, bu nedenle boya banyosunda ihtiyaç duyulan gerçek süre daha azdır.
 15. İstenilen renk elde edildiğinde boya banyosundan çıkarılır. Kumaş ıslandığında daha koyu görünecek ve daha açık kuruyacaktır. Fazla boyayı sıkın.
 16. Pamuk, keten, suni ipek veya rami içeren bir karışımı boyuyorsanız , rengi güçlendirmek ve renk akmasını azaltmak için boyamadan hemen sonra ve yıkamadan kullanın  .
 17. Ilık suda durulayın ve ardından durulama suyu berrak akmaya başlayana kadar suyu yavaş yavaş soğutun.
 18. Hafif deterjanlı ılık suda yıkayın, durulayın ve kurulayın.

Polyester Nasıl Boyanır

Kilo ile kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş İstanbul,kiloluk parça kumaş İstanbul,kiloyla parça kumaş İstanbul,kiloyla parça kot kumaş Zeytinburnu,kilo ile parça kumaş İstanbul,kilo ile kumaş Çerkezköy,kilo ile kumaş çorlu,kiloluk kumaş çorlu,kiloyla kumaş çorlu,kilo ile kumaş denizli,kiloluk kumaş İzmir,kiloluk kumaş Ankara,kiloluk kumaş Balıkesir,şalvarlık kumaş kilo ile,kiloluk kumaş Balıkesir,
Kilo ile kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş Zeytinburnu,kiloluk kumaş.

Stok kumaş alan firmalar. Hemen bilmelisiniz ki boyalar %100 polyester üzerinde çalışmayacaktır. Bununla birlikte kumaşa anlalar boyalar satmasa da, marka %50’den az polyester içeren polikoton karışımlarını renklendirmek için bir yöntem sunuyor.

Yoğun Siyah, Çamaşırlar İçin Kullanımı Kolay Kumaş Rengi Bu nedenle boyasını pamuk karışımlı tişörtler gibi birçok üründe güvenle kullanabilirsiniz.

Kumaş satın alan yerlerde kullanmayla ilgili iyi haber, sürecin çok daha basit olmasıdır! Bu renklendirici suda çözündüğünden, rengi ısıtmak için kaynar suya ihtiyacınız yoktur.

İlk önce, renklendirmeyi planladığınız öğeyi tartın. Bir paket tozun yarım kilo kumaşı renklendirmesi gerektiğini belirtir, bu nedenle paketleri buna göre satın alın.

Ardından ürünü sabunla yıkayın ve hala nemliyken yıkayıcıdan çıkarın.

Kumaş alan. Bir cam kaseyi veya metal tencereyi suyla doldurun – her boya paketi için 2 ¼ bardak su kullanın. Her paket için beş yemek kaşığı sofra tuzu da ilave edin.

Boyayı karıştırın, çözünene kadar karıştırın.

Kumaşı boya banyosuna ekleyin. On beş dakika hafifçe karıştırdıktan sonra 45 dakika dinlenmeye bırakın.

Kilo ile kumaş. Ürünü mutfak lavabonuzun üzerindeki banyodan çıkarmak için eldiven kullanın ve su berraklaşana kadar soğuk suda durulayın.

Son olarak, bitmiş ürünü bir ılık suyla çamaşır makinesi döngüsünden geçirin ve kurumaya bırakın.

Karışık parça kumaş alanlar,karışı kumaş satın alanlar,parça parça kumaş satın alan,tekleme kot satın alanlar,tekleme kumaş alan,tekleme kumaş alan yerler,ucuz kumaş satış yerleri,kumaş alım yerleri,kumaş alım yeri,kumaş alım yapan yerler,kumaş nereye satılır,fazla gelen kumaşları alanlar,
ucuz kumaş satış yerleri,kumaş alım yerleri,kumaş alım yeri,kumaş alım yapan yerler,kumaş nereye satılır,fazla gelen kumaşları alanlar,

Tavsiye Yazı:  Şifon Kumaş Nasıl Yıkanır?

Tavsiye Yazı:  Yün Giysiler Nasıl Ütülenir?

Tavsiye Yazı:  Polar Kumaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın