Ucuz Kumaş

ucuz kumaş

Ucuz Kumaş. Bir dokuma kumaş yapılmış bir pamuk iplikleri veya iplikler üretilmiş gelen bir karışımı bir pamuk ve kimyasal liflerin veya
ucuz kumaşelde tarafından dokuma pamuk ve kimyasal ya da karışık konuları.

Kullanım ve pamuk lifi ve El üretimi ve iplik ve parti  kumaş alan gelen pamuk oldu yaygın olarak birçok yüzyıllar. Pamuk kumaşlar vermedi değil hale bilinen yılında Batı Avrupa’da kadar Haçlı Seferleri. Kulübe üretimi başladı yılında Avrupa’da yer 14. Yüzyıl çoğunlukla için kumaşlar ile bir keten çözgü ve pamuk atkı; pamuklu kumaşlar vardı sık sık ithal gelen 1770 yıllardan, olarak bir ucuz kumaşsonuç ait gelişmeler de iplik çerçeve, makine üretimi ve pamuk kumaş oldu başlatılan de Büyük Britanya. Ancak, kumaş üretti vardı oldukça iri ve kalın, ve ince pamuklar devam etmek olabilir ithal. İlk pamuk tekstil tesisi oldu yerleşik olarak. Büyük Britanya’da yer sonlarında 18 yüzyıl.

Ucuz Kumaş. Üretim ve pamuk kumaş içinde başladı , daha sonra daha başka sektörlere ait tekstil endüstrisi, bu tür olarak dokuma ve keten ve keçeli yün kumaşlar. Nispeten büyük pamuk işletmelerin ortaya yılında ikinci yarısında ve 18. yüzyılın ve erken 19. yüzyıl ilk basma baskı tesisleri, daha sonra dokuma, ve daha sonra iplik tesisleri. İlk basma baskı fabrikası göründü içinde 1755 olarak bir ayrıcalıklı, tekel kurumsal bir İngiliz tüccar. Bu kullanılan ithal pamuk kumaş alanlar çarşafları imal içinde küçük dükkanlar ve de köylerde.

ucuz kumaş
ucuz kumaş

Ucuz Kumaş. Sonra reform ve 1861 küçük dükkanlar vardı döndü içine fabrikaları üreten çeşitli türleri ve pamuklu kumaşlar. Büyüme hızı olarak üretim ve pamuklu kumaşlar oldu oldukça yüksek. Bununla birlikte, içinde 1913, vardı biri arasında en düşük çıkışları ve pamuklu kumaşlar arasında geliştirilen ülkelerden.

Ucuz Kumaş. İçinde  hacmi ve pamuk kumaş üretiminde de 1975 idi yaklaşık 6.6- milyar metrekarelik m-yaklaşık 75 yüzde bir toplam hacim ve kumaş üretti. Aralık ve mevcut pamuklu kumaşlar içeren yaklaşık 2500 tip. Kumaşlar olan seçkin tarafından yapı, görünüş, ve amaç. Bütün temel türleri ve örgü vardır kullanıldığı içinde üretim ve pamuklu kumaşlar. Kaba, ağartılmış, merserize, tek renkli , boyalı , baskılı , renk dokuma melanj, ve yükseltilmiş kumaşlar vardır üretti. Yoğun iplik olduğunu kullanılan için kumaş, ve fantezi iplikler ile kalınlaşmış bölümleri ve döngüler vardır kullanılan için üretmek , çeşitli özel efektler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın