Kumaş İmalatı

Kumaş İmalatı
Kumaş İmalatı

Kumaş İmalatı. Kumaş Hazırlık.

Pamuklu kumaş imalat dokuma veya örme için ipliğin hazırlanması ile başlar. Her yıl, tekstil fabrikaları normalde dokuma yaklaşık

Kumaş İmalatı
Kumaş İmalatı

sekiz milyar metrekarelik yarda her ve örme pamuk mal üç milyar metrekarelik yarda üretmek.

Dokuma kumaşlar

Dokuma kumaşın içine iplik yapma eski yöntemdir. Modern yöntemler daha karmaşık ve çok daha hızlı olsa da, titreşim ipliklerin temel prensibi değişmeden kalır.

Kumaş Dokuma.

Tezgah üzerinde, çözgü denilen ipliklerin uzunlamasına kumaş iskeleti oluşturur. Bunlar genellikle enine içiçe dolum ipliklerin daha büküm yüksek derecede gerektirir.

Geleneksel olarak, kumaş alanlar çözgü ipliği uzunlamasına, yatay ile doldurma iplik örme, ileri ve geri tezgahında yatay hareket ahşap servis tarafından dokunmuştur. Modern değirmenler inanılmaz oranlarda performans ve kumaş alan sonsuz bir çeşitlilik üreten yüksek hızda dokuma makineleri kullanıyoruz. Bazı Dakikada 2.000 metreyi aşan oranlarda tezgahın üzerinde dolum iplikleri taşımak.

Meç tipi dokuma makineleri dolum iplik alıp başka meç onu alır ve o şekilde geri kalanı çeker tezgahtan yarısını taşımak metal kollar da var. Diğer tür dolum iplik  ve tüm yol tezgahında genelinde taşımak küçük mermiler kullanır. Yine de diğer türleri çözgü boyunca doldurma iplik

Kumaş İmalatıKumaş İmalatı
Kumaş İmalatı

eklemek için basınçlı hava kullanır. Hız ve çok yönlülük ek olarak, bu modern dokuma makinelerinde bir başka avantajı, nispeten sessiz bir işlemdir.

Çok sayıda varyasyonlarıyla Temel dokuma, ve pamuk, hepsi kullanılabilir. Doldurma alternasyonlu bir çözgü ipliği üzerinde ve sonraki altında geçirilmektedir ki düz örgü, şemsiye, , renkli pamuklu, ve diğer kumaşlar için kullanılır.

İplikler kumaş boyunca çapraz sırtlar oluşturmak için birbirine edildiği tuval dokuma, denim, gabardin, balıksırtı ve işaretleme gibi sağlam kumaş kullanılır.

Saten örgü, üç en küçük ortak, yüksek parlaklık ile pürüzsüz bir kumaş üretir. Pamuklu saten için kullanılır, bu daha az iplik interlok ve çözgü veya bez “yüz” hakim iplikleri doldurulması ya üretilmektedir.

Bez dokuma makinesinden çıktığı gibi bazı bitkilerde, optik tarayıcılar sürekli kusurları arıyor kumaş satışı üretimi izler. Kusurları göründüğünde bu kumaş denetim sırasında, daha sonra kaldırılabilir, böylece bilgisayarların hemen kusur konumu çıktı.

Örme Kumaş

Örme iplik ilmikleri kilitleyebilir ve iğne bir dizi kullanarak kumaşın oluşturulması için bir yöntem olup.

Bu halkaların sıraları Boyuna, dokuma kumaşlar, çözgü ipliğine benzer, Galler olarak adlandırılır. Karşılaştırılabilir dolum ipliklere çaprazlama satırlar, kurslar olarak bilinir.

El ve makine ile yapılan örgü çok sayıda benzerlikler vardır, ancak bazı belirgin farklılıklar da vardır.

Çoğu pamuk yuvarlak üzerinde örülür örgü makine dönen bir silindirin kenarına sabitlenmiş iğneler var makinelerde. Silindir döner gibi, iğneler boru şeklinde bir kumaş üreten dikiş dikiş onların şekilde çalışır. Genişliği çapı genellikle 9 ile 60 inç arasında değişir silindirin boyutuna düzenlenir.

Bir el örgü aynı anda tek bir ilmek oluşturan iki iğne kullanır.

İstenilen kumaş genişliğine bağlı olarak, modern bir örgü makinesi üzerinde 2.500 iğneleri kullanabilirsiniz.

Kumaş İmalatıBunun yerine ipliğin tek bir koni, bir örgü makinesi online kumaş satışı genişliğinin inç başına dört koni olabilir. Örneğin, 32-inç silindir bir makine 2.700 iğneleri ve eş zamanlı olarak besleme iplik 128 koni olabilir. Bu iç çamaşırı örgü yapımında kullanılan bir makine için tipik istatistik olmamasına rağmen, rakamlar kullanılan makinenin tipine ve üretilen kumaşlara göre değişir.

Düz örgü makinesi bir başka temel bir türüdür. Düz yatak tasarlanan bu düz bir çizgide düzenlenmiş iğneler onlarca vardır ve dokuma kumaş benzeri düz bir örgü kumaş üretir.

Bir düz örgü makinesi milyonu aşkın dikiş bir dakika yapar ve bırak ya da daraltmak veya belirli şekillere uymak için belli noktalarda kumaşı genişletmek amacıyla otomatik dikiş eklemek için ayarlanabilir.

Örgü makineleri kumaş ve şekillerin çeşitli üretmek için programlanmış olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın