Tüvit Kumaş.

Tüvit Kumaş.

Tüvit Kumaş.

Genellikle tüvit bu parçaların karakterize soğuk, nemli iklimi savaşa orada çiftçiler için bir yol olarak İskoçya ve İrlanda’da ortaya çıktığı

Tüvit Kumaş.
Tüvit Kumaş.

düşünülmektedir. Tüvit bir el dokuma olarak başladı kumaş . Bez, kaba, kalın, ve keçeli ve renkler sessiz ve dünyevi idi. Gerçekten bir çalışma adamın kumaş oldu. Bildiğim kadarıyla adını gider gibi teoriler bir çift vardır kumaş alanlar.

Orada İskoçya’da bir bez yapılmış ve bazı o kelimenin kökeni olduğuna inanıyoruz.

Tüvit Kumaş.

Parça Kumaş Alanlar. Bir daha popüler efsane ismi tüvit kumaş imza örgüsü bizim deyişiyle, içinde “tuvalinde” veya dimi İskoç kelime bir büküm o vardır. 1826 yılında, Londra memuru yanlışlıkla “tuvalinde” bir emir transkripsiyonu ve bunun yerine “tüvit” yazdı ve oradan isim kullanıma girdi söylenir.

Ne olursa olsun kökeni, tüvit mükemmel yalıtım özellikleri ile rüzgar ve suya karşı dayanıklı sağlam kumaştır kumaş alanlar.

Tüvit giyim ve rahat ceketler yanı sıra kapaklar, eldiven, gömlek ve hatta yün gömlek için kullanılan erkek giyiminde geleneksel bir gıda maddesidir.

Bugün tüvit diyoruz kumaş başlangıçta “tuvalinde,” “dimi” (yaygın olarak dokunmuş desen) yerel bir yazım, ancak 1830’larda Londra alıcı olarak bölgede bilinen bir  elyazısı oynanırsa ve kumaş olduğunu kabul nehir adını “tüvit,”.

Tüvit Kumaş.

Tüvit geniş bir kategoridir. Bezler bir sürü bazıları diğerlerinden daha fazla tanınabilir, içine sığacak. Birkaç özellikler tüm tanımlar:

Tüvit Kumaş.Parti Kumaş Alanlar. Tüvit bir olan yünlü kumaş. Yün iplikler kalın ve un-doğruldu liflerin dolu karde yün, yapılır. Bu kadar sıcak ve esnek ama düzgün değil veya üniforma kamgarn tüm liflerin tek yönde yalan yün, böylece taranmış iplikler.

 Yünlü tipik olarak dokunmaktadır tuval dokuma. Kabartılmış mavi kot desen gibi, kumaş geçiş diyagonal kaburga vardır. Tüvit iplikler teknik (diyagonal kaburga olmadan) bir düz örgü kullanılan olabilir iken, nadirdir.

Tüvit Kumaş.

Birçok tüvit giysiler örgü, ya balıksırtı veya ek desen var. Bunlar tüvit ile ilişkili karakteristik kaba bir görünüm verir.

Boyalar geleneksel toprak tonu ve tüvit gelen nerede olduğuna bağlı olarak renk geniş bir yelpazede üretim, yerel yapılmış.

Tüvit Kumaş.

Parça Kumaş. Tüvit almak için çok çalışmak gerekir. İlk şey koyun tıraş gerekir ve ardından yün birkaç işlem adımları geçer – boyama Tüvit Kumaş.temizlik. Tüvit her türlü olursa olsun desen, bir zar zor fark renk vurgular vardır. Kural olarak, bu bir kırmızı ve mavi, bej bir zemin üzerine renkli ya da kahverengi yeşildir. Karıştırma renkler için eski talimatları vardır her zaman dokumacılar tarafından yönlendirilir. Onlar polar penye ve yavaşça ince demir dişleri farklı renkler karıştırın. İpler özel el araçlarını kullanarak elle örgü ve çok kumaş yanı yok. Tüvit yumuşak hale için, sabunlu su ile ıslatılır.

Kumaş, ve koyun yününden yapılmış olup, kalın bir iş parçacığı içine sarılır. Geleneksel olarak, bu iplikler boyalı turba, bataklık veya yosun renkli sözde “ve örgü desen kaz ayağı.” Soğuktan mükemmel koruma , kuvvetli rüzgar ve yağmur bile. O şimdiye kadar sadece yerel hammadde ve ulusal teknoloji kullanılarak üretilen dikkati çekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın