İplik Alımı Yapanlar.

İplik Alımı Yapanlar.

Modernleşme çabaları tekstil endüstrisinde büyük değişiklikler getirdi. Pamuk kumaş. Ballarının hale getirildi ve birçok İplik Alımı Yapanlar. işlem bilgisayarlarla tamamen otomatik hale getirildi. Makine hızları büyük ölçüde arttı.

Çoğu değirmenlerde pamuk balyalarının açılması tamamen otomatiktir.

İplik Alımı Yapanlar. Birden fazla balondan gelen lif, karıştırılır ve elyaf özelliklerinin tek biçimli bir karışımını sağlamak üzere birlikte harmanlanır. Yeni yüksek hızlı otomatik besleme ekipmanının zirve verimliliğinde performans göstermesini ve fiber özelliklerinin tutarlı olmasını sağlamak için, bilgisayarlar balyaları fiber özelliklerine göre üretim / besleme için gruplandırır.

İplik Alımı Yapanlar. Karıştırılmış tüy, havayla besleyiciden oluklar vasıtasıyla, lifleri ince bir ağa ayıran ve hizalayan temizleme ve tarama makinelerine üflenir. Tarama makineleri saatte 100 libreden fazla pamuk işleyebilir. Kartın önündeki elyaf ağı, daha sonra bir şerit adı verilen yumuşak, halat benzeri bir tel (telaffuz edilen SLY-ver) sağlayan bir boru adı verilen huni şeklinde bir cihazla çekilir.

Çizim sürecinde sekiz şerit şerit birlikte harmanlanır. Son birkaç yıldır çekme hızları muazzam bir şekilde arttı ve şimdi dakikada aşabilir.

İplik Alımı Yapanlar. İplik Alımı Yapanlar. Çerçeveler, şeritleri daha ince çizgilerle çekerler veya çekerler ve ipliğin ring iplikçiliğinde ilk adım olarak hafif bir bükülme katarlar.

İplik Üretimi. Ring iplik eğirme makineleri, fitilleri daha da çeker ve iplik kalınlığına veya kumaş dokuma veya örme için gerekli olan “sayıya” ulaşana kadar bükülmesini daha sıkı ve inceltici hale getirir. İplikler inç başına birçok kez bükülebilir.

İplik Alımı Yapanlar. Ring iplik eğirme çerçeveleri bu ülkede bir rol oynamaya devam ediyor ancak ring iplik eğirme makinesinin beş ila altı kat daha hızlı dönebilen open end iplik eğilimi yaygınlaşıyor. Açık uçlu iplikte iplik doğrudan şeritten üretilir. Fitilleme işlemi elimine edilir.

Diğer eğirme sistemleri, fitilleme ihtiyacını ortadan kaldırmanın yanısıra, mekanik büküm olan hem halka hem de açık uçlu eğirmede kilit sınırlamaları önlemiştir. Bu sistemler, hava püskürtüsü ve ipliği dengelemek için sıkıştırılmış hava akımları kullanır. Mekanik büküm yöntemlerini kaldırarak hava jeti ve  diğer kısa elyaf eğirme

İplik Alımı Yapanlar.
İplik Alımı Yapanlar.

sistemlerinden daha hızlı ve üretken olur.

İplik Alımı Yapanlar. Borularda iplik. Eğirildikten sonra, iplikler bobin veya tüplerin etrafına sıkıca sarılır ve kumaş oluşturmaya hazır olur. Kat iplikleri, birlikte bükülmüş iki veya daha fazla tekli ipliklerdir. Kablo bükülmüş ipliktir.

Merserize pamuk daha parlak görünecek şekilde işlenmiştir. Olumsuz yönü, genellikle merserize edilmemiş pamuktan daha az emici olmasıdır. Her biri tığ işi için mükemmel bir seçim olabilir, ancak nihai ürününüzde aradığınız özelliklere bağlı olarak akıllıca seçmeniz gerekir. Eğer isterseniz de dikkatle dikkate almak gerekir kendi pamuk ipliği boy:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın