Tül Kumaş.

tül kumaş

Tül Kumaş.

Bugün, kumaş üreticileri pencere tasarım seçenekleri çok sayıda teklif, ama çoğu ev kadınları pratik ve güzel tül tercih ederim. Küçük bir tül kumaşoda alanı eklemek, pencere veya duvar kusurları gizlemek, ışık ve gölge ilginç bir oyun yaratmak: Bu kumaş tamamen herhangi bir odanın iç değişecek gibi bu kesinlikle haklı. Nedeniyle tül kumaş yapısına kullanımı ve bakımı çok kolaydır.

Parça Kumaş Alanlar. Örgü, organze, vual ve muslin: Bezi birkaç çeşidi vardır. Yaygın tül kumaş kullanımı. Böylece, örneğin, yaygın yumuşak dikiş ve terbiye kullanılan iç çamaşırı ve korse , saydam ve şeffaf elbiseler, pelerinler, peçe, işlemeli dantel. Ayrıca perdeler, battaniye, örtü, vb her türlü dikmek için kullanılan perdeler denir Desenli tül,

Tül Kumaş. Daha önce, tül kumaş manuel üretim teknolojisi kendi ustaları neredeyse Tulle kentinde dışında, gitti çünkü bu yöntem, çok nadiren kullanılır bugün, tamamen elle yapılmış. Özel tezgahlar, yüksek kaliteli malzeme üretmek için. Kullanılan pamuk ve ipek ipler yapılan Tül kumaşı. Pürüzsüz tül ipliklerinin iki sistemin temelde yaptı. Ve desenli tül üretimi için özel dantel perde veya makineyi kullandı.

Polipropilen, poliamid, polyester iplik: Kimyasal ipliklerin (Polyester ve poliamid) ve karışık iplik – tüller bezleri imalatında temel kumaş alımı yapanlar hammadde. Web dayanıklı ve elastik elde edildiği, poliamid iplikler kullanılarak, pürüzsüz bir tül olsun. Polyester iplik kumaş üzerine desen oluşturmak için kullanılır.

Dantel ürünlerin üretiminde çeşitli aşamalardan geçer:ipliklerin hazırlanması;bez imalatı;

Kumaş terbiye.

tül kumaşTül Kumaş. Rulo veya çözgü kiriş, çözgü üzerine tekrar sarıldı çözgü iplikleri üretimi için hazırlık – makaralar veya bobinler üzerinde belirtin – mekik otomobiller için makara yada makaraya. Bez dokuma ilkesine yapmak özel makinelerde yapılmaktadır.

Kumaş Alanlar. Kumaş makinesinden çıkarıldı sonra, şiddetli bir biçimde de, bu nedenle kaplama tabi tutulmalıdır: ebat ve kalenderleme, kaynatma, tamir, ağartma, genişleme.

Özellikleri ve tüller kumaş uygulaması

Kumaş Alan. Tül Kumaş.Tül – bir ağ ya da desenli bir yapıya sahip olan bir hafif şeffaf kumaş. Bu özelliklerinden dolayı, tül en olağanüstü kararlar kullanılabilir. Onların çok yönlülük – bu dokudan yapılmış ürünlerin ana avantajı. Sonuçta, perdeleri bir daha havadar ve aydınlık hale herhangi bir iç harika görünecek. Bugün bile yoğun doku genellikle tül Döşeme olduğunu. Genellikle, bu harika görünüyor nakış ile süslenmiştir.

Parça Kumaş. Tulle en iyi düğün perdeleri yapmak için kullanılan malzeme olarak bilinen ince örgülü net kumaştır. Tül ayrıca gelinlik, akşam önlük, kostüm, şapka, iç çamaşırı, pencere tedavileri, çiçek düzenlemeleri, hediyeler ve düğün hediye süslemek için kullanılır. Bu çok yönlü kumaş üç yüzyıldan fazla bir süredir var.

Tarihçe

tül kumaşTül, ilk yapıldığı Fransa Tulle kentinden seçildi. İtalyan Tül’e göre Fransızlar 1700 civarında altıgen bir örgü kumaş örgü yapmaya başladılar. 1840’da gelinlikleri kumaşın gelin modasına sonsuza dek bağlanarak ilk kez tülün özelliklerini taşıyordu. On dokuzuncu yüzyıl moda tasarımcısı örtülü şapkayı tanıttı. Tül 1950’lerde balo, gelinler ve nedime giden gençler için resmi önlük bir canlanma keyif aldım.

Günümüzde üretilen çoğu tül, 1807’de  icat edilen bir tül türüdür. Dantel üreticilerinin el hareketlerini inceledikten sonra süreci taklit edecek bir makine icat etmiştir göre, atkı ipliğini çözgü ipliği etrafında çapraz olarak sararak, dayanıklı ve esnek, güçlü bir altıgen örgü oluşturarak oluşturulmuştur.

Çeşitler

Tül ile Dekorasyon uzmanlarına göre, tül ipek, naylon, rayon veya pamuktan yapılabilir. Tül, herhangi bir zanaat, moda veya dekorasyon projesine uygun olarak gökkuşağının her renginde gelir. Zanaat projeleri için avluda bir cıvatalı veya önceden kesilmiş kareler veya daireler mevcuttur.

Kullanım Alanları

Tül çoğunlukla düğün perdeleri oluşturmak için kullanılırken, aynı zamanda kısa süreli yay, balerin tutus, krinolinler ve düğün iyilikleri oluşturmak için de kullanılabilir. Tül aynı zamanda korseleri vurgular veya hediye sepetleri için dekoratif dolgu sağlar. Bahçıvanlar bitkileri böceklerden korumak ya da kemirgenlerden ve kuşlardan çilek korumak için tül kullanın. İç tasarımcı yumuşak, kadınsı bir görünüm oluşturmak için tülün pencere tedavilerine veya yatak perdelerine dahil edilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın