Gabardin Kumaş Fiyatı

Gabardin Kumaş Fiyatı

Kumaş Alanlar. Gabardin Kumaş Fiyatı. Gabardin sıkı dokunmuş bir çözgü yüzlü dimi örgü kumaştır. Çözgü yüzlü kumaşların, dolgu veya çapraz ipliklere kıyasla kumaşın yüzeyinde daha fazla çözgü veya uzunlamasına iplikleri vardır. Dimi örgü kumaşları, Gabardin Kumaş Fiyatıyüzeylerinde çapraz bir çizgi veya yükseltilmiş çizgi gösterir. Parça Kumaş. İnce kanat, kumaşın yüzünde yakından aralıklı, biraz yükseltilmiş, belirgin ve barizdir. Gabardin‘deki kanat açısı 45 veya 63 derecedir. Gabardin her zaman doldurma ipliklerinden çok daha fazla çözgü içerir, genellikle dolgu ipliklerinin iki katı kadar çözgü ipliği olur.

Parça Kumaş Alanlar. Kumaş ağırlıkları metre kare başına 7 ons ile metre kare başına 11 ons arasında değişir. Kumaş yoğunluğu inç başına 76 çözgü ucundan (epi) inç başına 48 pak toplama (ppi) ila 124 papa 76 ppi arasında değişir. Örgü yapısı, iplik boyutu ve çözgü oranı dolgu oranının kombinasyonu kanat açısını oluşturur. Dik eğimli (63 derece açılı) dilli gabardin erkek giyiminde sıklıkla kullanılırken düzenli (45 derece açı) dilli gabardin kadın giyiminde sıklıkla kullanılır.

 Gabardin Kumaş Fiyatı. En yaygın geçmeli desenlerde, çözgü iki dolgu ipliğini bir dolum (2 × 1) altında geçmeden önce geçmektedir veya çözgü, iki dolumun altına girmeden önce iki dolguyu geçmektedir (2 × 2); Sol alttan sağ üste.

Kumaş Alanlar. Gabardin sert veya berrak bir finiş ile sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Işık ve kesme, çıkıntılı yüzey fiberlerini, tüysüzlüğü ve şekerlemeyi kaldırır ve iplik ve dokuma yapısını görünür hale getirir. Gabardin birçok elyaf türü, ağırlığı ve kalitesinde bulunur. Gabardin genellikle yünden yapılır. En kaliteli gabardin, iki katlı kamgarn iplikleri kullanmaktadır, ancak tekli iğde dökülmüş Gabardin Kumaş Fiyatıiplikler, kumaş alımı yapanlar iki katlı ve tekli yünlü iplikler de kullanılmaktadır. Daha kaliteli kumaşlar güzel bir örtüyle yumuşaktır. Düşük kaliteli kumaşlar sert, sert ve serttir. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapısı ve kumaşın sert kaplaması uzun ömürlü ve dayanıklı kumaş üretir. Gabardin, tüm yünlerde, yün ve sentetik harmanlarda ve akriliklerde orta (elbise) ile ağır (takım elbise) ağırlıkta bulunur. Pamuktan veya ipekten yapılmış gabardinler güçlü, kompakt ve zariftir ancak çok yaygın değildir. Gabardin ayrıca yüzde 100 dokulu polyester veya bir pamuk-polyester karışımı olabilir. Kumaş Alanlar. Pamuklu ve dokulu polyester gabardinler genellikle sol 2 × 2 örgü örgü ile yapılır.

Gabardin Kumaş Fiyatı. Gabardinin donuk bir parlaklığı var. Düz renkli kumaş için genellikle parça boyanır. Ayrıca, lifli (stoklu) kumaşlar veya şerit veya kumaş izi kumaşlar için boyalı iplik olabilir. Kompakt yapısı ve sert kaplaması sayesinde toprak ve su tutar, kolayca buruşmaz. Temiz ve basit çizgilere veya hafif eğrilere sahip olan özel desenlerle en iyi sonucu verir çünkü sıkı örgü, büyük miktarlarda kumaşın kolaylaşmasını zorlaştırır. Gabardin, bayanlar ve bayanlar için pantolon, ceket ve takım kıyafetleri, üniformalar, etekler, yağmurluklar ve hava koşullarına dayanıklı katlar, spor giysileri, binicilik alışkanlıkları, kayak giysileri, şapkalar ve kumaş ayakkabıları gibi giysiler için kullanılır. Daha hafif ağırlıklı gabardin spor kıyafetleri ve elbiseler için kullanılırken daha ağır ağırlıklı gabardin pabuçlar ve daha özel takım elbiseleri için kullanılır. Aşırı aşınma veya aşırı çalışma, ütü yaparken veya bastırırken kumaş üzerinde parlaklık oluşturabilir.

Gabardin Kumaş Fiyatı
Gabardin Kumaş Fiyatı

Teknik Terimler Sözlüğü

2 x 1; 2×2:

Gabardin Kumaş Fiyatı. Çözgü tarafından geçen dolum ipliği sayısı birinci basamakla gösterilir. Çözeltiyi tekrar çapraz hale getirmeden önce çözgü altından geçen dolgu ipliklerinin sayısı ikinci basamak ile temsil edilir.

Doldurma.

Dokuma kumaşta çapraz iplik için tekstil endüstrisinde kullanılan terim.

Sağ El Örtüsü:

Parça Kumaş. Dikdörtgen dokuma kumaşları içinde, wale çizgisinin sol alttan üst sağa hareket ettirilmesi.

Kumaşın yüzünde görünür bir çizgi.

Çözgü Yüzlü:

Kumaşta, uzunlamasına (çözgü) ipliklerin kumaşın yüzeyinde baskın olduğu.

Çözgü İplikleri:

Dokuma kumaşta uzunlamasına iplikler.

Alternatif bir imla gabardin’dir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın