Tafta

Tafta
Tafta

Tafta. İpek Tafta Kumaş

İpek bükülmüş dokuma için Farsça sözcüğünden kaynaklanan İpek Tafta Kumaş , ipek dünyasında egemen olmaya devam eden bir kumaştır. Bir sessiz parlaklık ve hafif nervürlere sahip yumuşak, tafta  kusursuz bir hışırtı sahip düz bir kumaştır. Ev eşyaları, gelinlik, gece elbiseleri ve birçok aksesuar da dahil olmak üzere geniş bir çeşidinde bulunan Tafta kuru temizlenmiş olmalıdır. En iyi ipek tafta için

Tafta
Tafta

alışveriş yapıyorsanız, doğru yere geldiniz özel günleriniz için Tafta ipek modelinde 100’den fazla çeşidi vardır.

Tafta. özel teknikler örgü ile O ve mat ve aynı zamanda parlak, böyle bir optik etki elde edilir. Tafta – nispeten sert bir malzemeden, kolayca kırışık Bu bağlamda eğimlidir, ama bu esasa olumsuz etkisi yoktur. Aksine, birçok minik kırışıklıklar üzerinde sürüş benzersiz, çok hoş hışırtı kulağı oluşturur iken.

Kökeni.

Kelime “tafta” İran’dan bize geliyor ve kelimenin tam anlamıyla “dokuma” olarak tercüme edilebilir. pantolon, mont, tatil gömlek, yensiz yanı sıra şapka ve son katlara yüzyılın başında nedeniyle zengin giysiler uygulanan olağanüstü zarafet ortaya çıktı.

Farklı yüzdelerde bunların polyester, naylon ya da bir karışım – ipekten imal geçen tafta, bu da sentetik elyaf üretiminde günümüzde kullanılan ve kapanır. Ne olursa olsun kompozisyon, kumaş genellikle düğün ve gece elbiseleri imalatında kullanılır, çok asil görünüyor. Ayrıca, bir gelinlik tafta üst tabaka ve alt etek gibi yapılabilir.

Bakımı

Bu doku ürünleri çok dikkatli olmak ve kesinlikle etiketine dikkat izlemelisiniz bakımı. Birlikte, polyester liflerinin tafta, 30 ° C’de çamaşır makinesinde yıkamaya tabi tutulur ve daha ölümcül olabilir ipek tafta, böyle bir yaklaşım için, daha sonra 800 hızda dönerler edilebilir. İpek çok dikkatli olmak veya soğuk suda ellerinizi yıkayın veya kuru temizleme teslim olmaya daha da iyi olacağını olmalıdır. Tafta demir ısıtma

Tafta
Tafta

düşük derecede ve özel olarak arka tarafında inme izin verdi. Onun çeşitleri tafta-çökme ve nedeniyle özelliklerimizin-demir önermiyoruz ve fabrikada vererek, belli sıkıştı biri. Bu durumda, ıslak ürünün hafifçe bir havlu ile sıkıp düz bir yüzey üzerinde kurumaya yayılmış olmalıdır.

Dikiş

Giyim elemanları dikiş için tafta çok ince ve keskin iğne kullanmak gereklidir. Küt iğne son ürünün görünüm önemli bozulmasına yol açan bir kumaş, iplik çekme olabilir. Dikiş makinesi dikerken kullanıldığında, dikiş uzunluğu 2-3.5 mm değerine göre ayarlanır. Eğer giysiyi kendini dikmek başlamadan önce Ve dokudan küçük bir parça üzerinde bir test kaynağı oluşturmak için daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın