Tafta Kumaş Alınır.

Tafta Kumaş
Tafta Kumaş

Tafta Kumaş.

Sıkı bir örgü ile parlak bir kumaş türüdür. İplikler sıkı bükülür. Önceden, bu elle yapıldı. Buna göre, fiyatı yüksek oldu. Şimdi ipek

Tafta Kumaş
Tafta Kumaş

veya kimyasal lifler, keten olabilir. Bu dikiş giysiler ve dikiş perdeleri olarak da uygulanabilir. Bu mobilya döşeme olarak hizmet vermektedir. “Tafta” – kelimenin kökeni “dokuma”, tercüme araçları alıyor. Bu 14. yüzyılda ortaya çıktı. Biz kat terbiye için, dikiş mont, fantezi gömlek kumaşı kullanıldı. Yani, o ana malzeme ve destek oldu. O günlerde, tafta beyaz ve krem festival kıyafetler kumaş alımı yapanlar için popüler oldu.

Tafta lüks kumaş olarak bilinir. Hem daha sert ve yumuşak şeklinde gelir. Sert bir şekilde ipliği boyalı tafta adlandırılır ve daha yumuşak bir şekilde bir parça boyalı tafta olarak adlandırılır.

Doku

Parti Kumaş AlanTafta gevrek his ve genellikle parlak, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Onun sertliği o bunu daha hacim vererek, daha fazla öne neden olabilir.

Kompozisyon

Tafta ipek ya da naylon gibi sentetik liflerden yapılabilir. Başlangıçta ipekten yapılmış, ancak sentetikler son yıllarda daha popüler hale gelmiştir.

Tafta Kumaş Kullanım.

Tafta genellikle akşam önlük için kullanılır. Zarif kıyafetleri için kaliteli bir kumaş uygun olarak bir üne sahiptir. Tafta daha yumuşak bir şekilde, aynı zamanda astar kullanılmaktadır.

Nerede Kullanılır.

 Tafta KumaşGenellikle düğün ve abiye kumaş dikiş kullanılan, spot kumaş alanlar basit bir dikiş malzemeleri rahat kıyafet kullanılır. Ama bile bu tarzda, bu zarif ve süslü görünüyor. Kumaş ortaya çıkmıştır kez Bileşiminde pahalı malzemelerde olduğu gibi, bu çok pahalı değer. Şimdi, sentetik malzemeler kullanılarak, fiyatı önemli ölçüde azalmıştır. Elde edilen ürün yeterince ince, ama çok zor da değil. Bu özellik dikiş etek için kullanılan ve lezzet parlaklık tamamlar etek, ipek veya basılı görünümünü kullanın.

Tafta Kumaş.

Perdeler, klasik iç tarzı yanı sıra daha modern oluşturulabilir. Bu yaygın iyi tafta yapılabilir Roma güneşlikler kullanılır. Bu malzemeden yapılmış perdeleri oturma odasında çok şık bir görünüm ham kumaş alanlar  yatak odası bulunmaktadır. Ve doğru formu ve mutfakta ise. Yatak odasında malzeme kullanarak, iki perde klasik sürümünü kullanın. Roma panjur için en malzeme kullanılmaktadır. Kabin tasarımı içine de uygun bir sürünün ile kalın perdeleri yeterli. Eğer tafta bukalemun asabilirsiniz oturma odasında, bir klasik tarzda perdeleri yayınladı.

Tafta Kumaşının Özellikleri.

Kumaş Alanlar.Tafta en zengin ve en üstün kumaşlardan biri olarak sayılır. Yumuşaktan serte, hafiften orta boya, düzten opak desenlere, baskılardan ve gönyüklü bezlerden geniş bir yelpazeden oluşur. Parlaklığı ve parlaklığı için özellikle popüler olan bu kumaş öncelikli olarak Tafta Kumaşipekten yapılır. Sıkı dokunmuş, düz örgü malzemesidir. Yüksek katlanmış filament iplikten oluşur, hem çözgü hem de tafta doldurma yaklaşık eşit sayıda iplik içerir. Tafta’nın bazı teknik özelliklerine bir göz atalım.

Parça Kumaş Alanlar. Lif içeriği : Bu esas olarak tamamen ipek yapımı kumaş geleneksel ipek dokuma. Bununla birlikte, günümüzde, ipek ve polyester karışımı gibi sentetik elyaflar kullanılarak veya rayon, polyester, asetat ve naylon ile kombinasyonlardan yapılmıştır.

Örgü : Tafta bir düz örgü yapılır. Örmede çözgü ve atkı basit bir haç şeklinde olup, bir dama tahtasına benzemektedir. Daha inç başına daha fazla örgü sıkı dokuma kumaş daha az dikiş Kayma olun.

Doku : Onun keskin hissetmek için seçilir. Tafta gevrek, kaygan bir yüzeye ve kaygan pürüzsüzlüğe sahiptir.

Görünüş : Bu kumaş, yanardöner olduğu bilinmektedir. Farklı ışıklar veya farklı açılardan göründüğünde renk değiştiren ışık, ışığı yansıttığı için parlak ve hafifçe parlıyor.

Dökümlü : sert bir kumaş olan, tafta çok iyi asmak olmayabilir. Parçadan öldü bir iplik, ipliğin öldüğü taftanın aksine hala yumuşak olurdu. Kolayca katlanamaz, buruşuk veya buruşmaz. Bir tafta giyiyorsanız, yürürken bir hışırtı sesi duyabilirsiniz.

İpek Tafta Kumaş

Tafta Kumaşİpek tafta iki türde olabilir – iplik ve parça. Çoğu parti elbisesi ya da işlevlerde giyilenler, ikisinin katı olduğu iplikle tafta kullanılarak yapılır. Yumuşak olan parça ölen tafta, astarlarda kullanılır.

Atış ipek tafta, 18. ve 19. yüzyıllarda popüler olan bir varyanttır. Atış ipek ‘değiştirici’ veya ‘değiştirilebilir tafta’ olarak da bilinir. İki renkteki çözgü ve atkı iplikleri, iç göğüs renginde bir görünüm ve kendine özgü pırıltılı kalma kalitesi sunmak üzere iç içe geçmiş; bu da çekici hale getiriyor.

Tafta Elbiseleri

Çok yönlü tafta, genellikle elbise astarları için de kullanılır; birçok şık kokteyl, balo, düğün ve diğer resmi giysiler için tercih edilen kumaştır. Tafta, orta boy ağırlıklardan dümen katlarına kadar birçok ağırlıkta. Taftandaki tekleme kumaş alanlar büyük sırt veya yan yuvarlakların yanı sıra çok katmanlı giysiler gibi ayrıntılar, dokusunun pürüzsüz fakat sert dokusu nedeniyle çökmeden kendi şeklini korur. İpek tafta önemli bir örtüye sahip olmasına rağmen, askısız elbiseler genellikle gövde çevresinde vücudu tutar. İster geceyi dans edersiniz veya bir kokteyl partisine karışsanız da, taraklı bodikli, trompet veya balonlu etekli tafta elbiseniz bütün gece taze görünecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın