Streç Denim

Streç Denim.
Streç Denim.

Streç Denim.

Kot dolaplar bir elyaf haline gelmiştir. Farklı renk, kesim ve stilleri konfor ve vücuduna uyum yeteneği için bilinir.

Streç Denim.Stretch Denim Nedir?

Pamuk ile elastan lif birleştirerek yapılır. Spandeks ve Lycra en yaygın olarak kullanılantekleme kumaş alanlar  elastikleri ikisidir. Bu onun streç denim veren şeydir.

Streç Denim Tarihi

Parti Kumaş AlanSpandex öncelikle Joseph Shivers, bir kimyacı tarafından 1959 yılında kuruldu. Elastik hemen moda sektöründe kuruldu ve 1970’lerde bu denim ile kombine edildi. Bugün, her kot üreticisi streç denim kendi sürümü de vardır.

Neden o Popüler bulunuyor

Streç denim kot vücudunuzun şekline bunları koymak her zaman uymak için yeteneği var. En denim ile, onlar mükemmel uyacak şekilde kot pantolon “giymek” zaman alır. elastan lif onlar doğru her zaman sığabilecek kadar kot, streç yapar.

Streç Denim Eksileri

Düzenli denim streç denim daha giymek daha az zaman alırken, düzenli kot çok daha uzun spot kumaş alanlar sürer. Elastan lifleri kot onları çok iyi uyum sağlar esnekliğin kaybetmek yapmak, kırılmaya yatkındır. Buna ek olarak, streç denim genellikle pantolon paçaları altında.

Streç Denim.Stretch Optimum Miktarı

Eğer streç denim kot içinde etiketleri incelemek zaman, her çift streç yüzdesine sahip olduğunu göreceksiniz. Bu 1 ilâ yüzde 4 arasında olabilir. Daha düşük bir oranı şık kot kullanılır ve daha yüksek bir oranda, daha rahat ve rahat bir jean gösterir.

Nasıl Stretch Denim Jeans Bakım için

Eğer streç denim için bakım nasıl kot belirli bir marka bağlıdır. Çoğu çift makine yıkanabilir, ancak çamaşır suyu izin verilmez. Bazı çiftler makine kurutulmuş olabilir, ama diğerleri hava kuru olması gerekir.

Parça Kumaş AlanlarStreç kot – bazen spandex kot olarak anılacaktır – en biri olan kot popüler türlerinden. Ama streç kot pantolon ve daha standart denim kot arasındaki farkı biliyor musunuz? Kot size iyi bakmak streç ve tasarımcılar ilk etapta bunları yaparken neden başladınız? Senin kot neyse, onları ne kadar streç olmalıdır.

Esneme Deniminin Kökeni

Kumaş Alanlar. Tekstil dünyanın ilk gergin kot malzemesini yarattığına inanılıyor. 1950’lerin ham kumaş alanlar sonlarına doğru Spandex’in öncülüğünden sorumluydu. Kısa süre sonra, Spandex moda endüstrisine girdi ve üreticileri giysilerine ve aksesuarlarına bu oldukça elastik materyal de dahil etti.

Maliyet

Streç Denim.
Streç Denim.

Maliyet açısından, genelde streç kot için standart kot dışında daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Bunun nedeni, streç kotun üretmek için daha zaman alıcı ve kaynak yoğun olması gerçeğidir.

Dayanıklılık

Bununla birlikte, kot uzatmak için bazı dezavantajlar var, buna da hasara duyarlılık da dahil. Standart denim sağlam, dayanıklı ve hasara karşı oldukça dirençli olmasına rağmen, esneme kotunda bulunan elastik malzeme kumaş alımı yapanlar değildir. Bir çift germe denim kot peşinde satın almayı planlıyorsanız, bakım etiketi üzerinde belirtilen talimatları okuduğunuzdan (ve takip edin) emin olun. Bazı streç kot, bunun yerine hava kuruması veya kuru temizleme gerektirebilir; bu durumda bu öneriyi uygulamak en iyisidir.

Eskiden bir çift germe denim kot pantolonu giymemiş iseniz, denemenizi stok kumaş alanlar tavsiye ederim. Birçok kişi onları standart kotlara kıyasla daha yumuşak ve daha rahat buluyor. Gardırobunuza tek bir çifti eklemek, sabah giyilecek kıyafetler bulmaya çalışırken size daha fazla seçenek sunacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın