Stok Saten

Stok Saten.
Stok Saten.

Saten kumaşın da en zarif kumaşlar olduğu söyleniyor. Arkasındaki sebep şaşırtıcı görünümleri ve düz yüzeyi. Saten kumaş giyim eşyaları ve diğer birçok şeylerde kullanılır. Özellikle kadınlar için, saten kumaş bluz, külot, önlük ve daha bir çok kıyafet giysisinde kullanılır.

Stok Saten.
Stok Saten.

Ayrıca, saten kumaş yatak örtüleri, perdeler ve daha pek çok dekoratif amaçla kullanılır. Saten kumaşın parlaklığı, malzemenin üst sınıfını oluşturuyor. Bunun üzerine, saten kumaş siyah, kırmızı, yeşil, mor, mavi ve benzeri çok yönlü renk seçenekleriyle.

Stok Saten. Saten 1800’lü yılların sonlarında modaya uygun Paris kadınının iç çamaşırında bir görünüm kazandı. Saten’in duyarlılığı -altındaki çıplak gövdeye bir başlangıcı-çok erotik kabul edildi. Renkli saten ilk olarak fahişelerle ilişkili olmasına rağmen “moda gazeteciliği ve reklamcılık, renkli ve dekoratif korseler de dahil olmak üzere lüks ve baştan çıkarıcı iç çamaşırlarının önemini gittikçe daha da vurguladı”). 1900’lü yılların başında, saten, kemerli kuşlar, sutyenler ve külotlar, pantolon ve korse yerine geçtiğinden, diğer iç çamaşırı türlerinde popüler oldu. “1910’da süpürgeler pamuklu trikotin [örme kumaş], ipek, saten olarak tül olarak tanıtıldı ve 1930’larda saten kumaş özellikle popülerdi” Rayon, naylon ve polyester gibi yeni malzemeler, neredeyse her yaş grubundan kadınların seksi iç çamaşırı satın almalarını sağladı. Bu kumaşlar II. Dünya Savaşı sırasında redildi, ancak reklamlar ve süsleme, parlak saten kaşkol giymiş kadınları resmediyordu.

Stok Saten.
Stok Saten.

Stok Saten. Kısmen nostaljik nedenlerden ötürü, bu stiller yirmi birinci yüzyılın başında yüksek moda haline geldi. Rayon (başlangıçta “suni ipek” olarak anılır), asetat ve polyester 1920’li ve 1930’lu yıllardan başlayarak üretilen ve sentetik elyaf icat edildiğinde, saten kademeli olarak daha çok sayıda kadının kullanımına sunuldu ipek karışımı olan saten, yüzde yüz ipek saten için daha ucuz, hafif bir alternatif olarak icat edildi. 2000’li yılların başında, her çeşit saten, gelin elbiseleri, nedime kıyafetleri, akşam önlükleri, balo elbiseleri ve aksesuarları için birçok farklı fiyat ve kalite seviyesinde kullanılır.

Stok Saten. Saten kumaş genellikle ipek veya rayondan oluşur ve bu yüzden çok pürüzsüzdür. Ayrıca, saten kumaşlar çeşitli ağırlıklarda ve normalde çok hafiftir. Ayrıca saten çok hassas ve çok dikkatli ve dikkatle üretiliyor. Saten kumaşların, saten kumaş her bir ipliğinin iyi örülmesi gerektiği için, ince bir üretim ve işleme ünitesine ihtiyaç duyar. Saten kumaş, kitlelerin arasında büyük talep görmesi, yeni bir şey değil çünkü uzun zamandır en çok talep edilen kumaş olmuştur. Günümüzde de, yenilikçi tasarım giysileri ile, saten kumaş kullanılabilirlik aralığı daha önce hiç olmadığı gibi genişledi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın