Spot Saten

Spot Saten
Spot Saten

Saten saten pürüzsüz bir finişe sahip olabilir, ancak saten değil, Saten genellikle pamuktur ve Saten genellikle ipekten yapılmıştır. Saten, 1900’lü yılların başlarından beri popüler bir kumaş olmuştur. Pamuktan yapılmış olmak, ipek satenden daha ucuzdur ve aynı zamanda daha dayanıklıdır, ayrıca makinede yıkanabilir olmaktadır.

Spot Saten
Spot Saten

Spot Saten. Bununla birlikte, Saten farklı ağırlıklarda üretilebilir ve çeşitli giyim ve ev dekorları (genellikle örtüdeki ve döşemeliklerde kullanılır) kullanılır ve her ikisi için de astarlar olarak. Saten, yüzyıllardır gelinliklerin temel unsurlarından biridir. Saten’in, Çin’den geldiği ve 12. yüzyılda Avrupa’da popüler olduğu söyleniyordu . O 13’de İtalya’daki artış gözlendiği inci yüzyılda ve 14 İngiltere’de inci yüzyılda. Rönesans döneminde, saten, soylu kıyafet ve ayakkabıların astarlanması için kullanıldı. Bugün, saten zengin ve çok zengin olmayan ülkeler arasında pek çok farklı isim altında bulunabiliyor.

Yapısı ve elyaf içeriği nedeniyle saten, üretilen en lüks kumaşlardan biridir. Saten, çoğunlukla düşük büküm, filament ipliklerden yapılır. Genellikle çözgü veya uzunlamasına iplikleri dört dolum veya yatay iplik üzerinde yüzerek oluşturulur. Uzun şamandıralar kumaşa parlaklık verir. İpek, gelin saten kumaşlar için elyaf içeriğinin prömiyer seçimi. Bununla birlikte ipek satinler, asetat veya polyester içeren satenlerden daha pahalıdır. Saten, giyim, iç çamaşırı, döşeme ve döşemelik kumaşlarda bulunabilir.

Bu saten, bunu tahmin etmek için kullanılabilir – gelinlik ve nedime elbiseleri. Ama bekleyin, aynı zamanda akşam giyimi, elbiseler ve takım elbiseler için de saten kullanabilirsiniz.

Spot Saten. Satenlerimiz, Rayon ve Asetat gibi elyaflardan seçilebilir. İpek satenler çok şık ancak yıkandıklarında kuru temizleme gerekiyor. Ve polyester sadece gitmeyi reddettiğinden, polyester elyaftan yapılmış saten artık çok popüler hale geldi. Üreticilerin kendilerini asetat, rayon veya ipek saten gibi görünüp hissettirdiği için bu popülerlik açıklanabilir. Polyester saten de yıkanabilir olduğu için uygundur.

Saten Kumaş
Saten Kumaş

Saten zarif bir tasarım kumaş saten kumaştır. Saten her iki tarafta da kullanılabildiği için bu elbise kumaşı sadece güzel ama çok yönlü değildir: bir tarafı lüks bir saten, diğer tarafı zarif bir kreptir . Bu, farklı dokuya sahip aynı renkteki 2 farklı kumaşa ihtiyacınız olduğu zaman kullanmak için harika bir kumaştır.

Saten’in özgürce akan cazibesi, şıklığı ve zarafetiyle onu neredeyse herhangi bir elbise projesinde kullanılmak üzere seçkin bir moda kumaşı haline getirir. Prenses Saten yumuşak bir eli var ve rakamlara gülümsüyor.

Spot Saten. Saten kumaşı, herhangi bir giysiye zarif bir yumuşaklık ve örtüyü sunan güzel bir kumaştır. Bu saten makinedir yıkanabilir ve dekoratif, gelin ve günlük kullanım için uygundur.

Bizim Saten zamansız tarzı başka zarif ve sofistike elbise kumaştır. Bu tasarımcı. Saten sadece çok güzel değil aynı zamanda son derece pratiktir. Resmi giyim, çanta, masa örtüsü, nedime elbiseleri vb. Yapmak için kullanılabilir. Saten,% 100 polyesterdir ve minimum parlaklıkla mat bir görünüme sahiptir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın