Parti Saten.

Parti Saten.

Saten dokuların Onun olağanüstü pürüzsüzlük “saten” adı verilen özel bir türü, gereklidir. Bu çözgü ipliklerinin en tuvalin ön gelen bir atkı ipliğinin altına gizleme olan bir yöntemdir. Bu dokuma yöntemi “saten” ya da “saten” çağrısında bulundu.

Parti Saten.
Parti Saten.

Parti Saten. Çift taraflı saten da vardır. Pürüzsüz ve bir insan gibi parlak ve içeriden olduğunu. Bu etki, çözgü ipliklerinin iki set kullanılarak elde edilir. Tabakalar arasındaki gizli bu durumda bir atkı ipliği.

Bir gelinlik. Özel günler için elbiseler dikerken Nitekim ipek saten sıklıkla kullanılır. Yayında, konser elbiseler ve tabii ki, gelin kıyafetleri için giyim. Onlar saten yapıldığında Bütün bunlar çok olumlu bakmaktadır. Ama sadece şeyler “çıktı” bu şaşırtıcı malzemeden dikilebilir.

Saten yatak ve iç çamaşırı dikmek. Buna ek olarak, kaplama için bir malzeme olarak, günlük giyim kullanılır ve bluzlar, etek, pantolon veya smokinli bir taban kumaşı olarak. Bazen astar saten kürk ve bu malzeme akşam ve balo salonu ayakkabı yapışkan nitelikleri yapmak.

Parti Saten. Isı kaynaklarından uzak saten önerilen şeyler tutun. onlar sizi memnun edecek sürece. Bu malzemeden yapılan bir yatak, genellikle serin ve karanlık bir yerde durmalıdır ayrı kapalı bir kapta, koymak için tavsiye edilir.

Saten, dokuma materyalin sıcak silindirlerle işlenmesi sürecinde, belirli bir tekstil dokusu ile oluşturulmuş zarif ve parlak kumaştır . Bunu oluşturmak için kullanılan dokuma yöntemi, temel bir kumaştan farklıdır, ikincisi, her yöndeki iplikleri (çözgü ve atkısı) birer birer birer altına gelecek şekilde dokunur. Saten örgüsü, dörtten fazla ve birinin altındadır, dişlerin

Parti Saten.
Parti Saten.

daha az iç içe geçmesi ile. Bu işlem kumaşa karakteristik parlak görünüm verir.

Parti Saten. Saten oluşturmak için yaygın olarak dokunan elyaflar ipek, pamuk , yün ve ayrıca polyester veya asetat gibi sentetik malzemelerden daha ucuz bir kumaşa sahip olmaya izin verir.

Terimi, saten kumaş ve de bu yöntemle oluşturulan kumaşın belirli bir tür oluşturmak için bir yöntem göstermektedir. Gibi malzemeler kullanan işlem ipek polyester ya da yün üretmek saten , ipek bir karışımı ve rayon kimi kez adlandırıldığı bir örgü ile yapılan yerine kumaş, pamuk , genellikle adı saten . Arkada bir örgü ya da malzeme ile yapılmış, saten gibi ön cepheden yapılmış malzemeler de var .

Başlangıçta saten sadece ipekten yapılmıştı ve ilk kez 12. yüzyılda Çin’de yapıldı. Saten, özellikle şık elbiseler , gelin ve düğün takımı , iç çamaşırı ve yatak takımları olmak üzere bir çok ürünü gerçekleştirmek için kullanılır . Ancak kumaşın kendine özgü özelliği, eşsiz dokuma süreci, aynı zamanda saten uygulamasının çok zor olmasını sağlar.

Bu bir saten örgü ile, çözgü ipliği en Eğer bir atkı ipliği altında gizlemek sağlayan ağın ön tarafında yer almaktadır sayesinde. Buna ek olarak, dış ve ters tarafındaki hem düz ve parlak, iki taraflı saten vardır. Bu sıra dışı etki çözgü iplikleri, atkı ipliklerinin iki set ama örgü şeklinde elde edilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın