Stok Krep Kumaş

Stok Krep Kumaş
Stok Krep Kumaş

Yünün kalitesi genellikle kumaşı oluşturan tek tek liflerin çapı ve kalitesi ile belirlenebilir. Bunlar sırayla onları üreten hayvanların cinslerine, diyetlerine ve stres düzeylerine ve üretim sürecinde elyafların nasıl işlendiğine bağlıdır. Bir yün lifinin çapı mikron cinsinden ölçülür. 25-30 mikrondan daha ince yün elyafları genelde giysiler için kullanılırken, kalın / kaba elyaflar dış giyim, battaniye veya kilim gibi şeyler için kullanılır.

Stok Krep Kumaş
Stok Krep Kumaş

Stok Krep Kumaş. Daha yumuşak yünlü kaliteler genellikle kaba yünlü liflerden daha pahalıdır, çünkü üretim için daha yumuşak ve daha yalıntırlar. Yünün değerlendirilmesi için bazı ipuçları:

Her şeyden önce üretim hatalarını kontrol edin: Örgü tutarlı olmalı ve kumaşın tek tek dişleri arasında herhangi bir düğüm, gevşek lif, delik veya boşluk olmamalıdır. Yün geldiğinde elyaf kırılmasının bir nedeni, elyafın geldiği hayvanın stres altındaki veya beslenme yetersizliğinden zayıf veya kırılgan bir lif oluşturmasıdır. Kırılmış lifleri yeni bir giysi üzerinde zaten görebiliyorsanız, olasılık normal aşınma ile çarpma ihtimalidir.

Stok Krep Kumaş. Pilling, tek tek lifler gevşediğinde ve eninde sonunda küçük toplara doğru kıvrılınca oluşturulur. Yün hapları kolayca bulur, ancak daha kaliteli varyasyonlar, liflerin ilk etapta gevşek olmasını önlemek için daha sıkı bir şekilde dokunacaktır. Eğer hapları olabildiğince hırpani yün bir madde isterseniz, çok yogun, ince örgülü bir materyalden birini seçin. Ve: Denediğinizde giyside herhangi bir hap yoksa (bilezik, manşet veya iç uyluk bile olsa) öğe büyük bir başparmak olur.

Stok Krep Kumaş
Stok Krep Kumaş

Stok Krep Kumaş. Yünlü kumaş elastik olmalıdır. Çektiğinizde derhal geriye sıçramalı ve uzamaya devam etmemelisiniz. Yüksek kaliteli yünlü kumaş kullanan markalar genelde hangi yün türünün bulunduğunu size bildirir. Örneğin, merinos yünü, yumuşak, süper ince elyafları ile bilinen popüler bir tiptir. Bir öğenin tasarımının bir parçası olmadığı sürece, genellikle örgüyle görememelisiniz. Yüksek kaliteli bir yün giysisi tek tek iplikler arasında boşluk bırakmaksızın sıkı bir şekilde dokuma ve yoğun olacaktır.

Genel olarak, ince yün elyaflarından yapılan kumaş daha kalın elyafa göre daha yumuşak olacaktır, ancak aradığınız öğeye bağlı olarak, biraz cırtalı olsa bile daha dayanıklı ve kaba bir kumaş türü tercih edebilirsiniz (örneğin dış giyim için) ). Yünlü bir eşya satın almadan önce, sadece ellerinizde değil, cildinizin daha hassas olduğu yerlerde (kolunuzun içi gibi) ne hissettiğini test ettiğinizden emin olun, sevdiğinizden emin olun. Ayrıca, bazı yün türlerinin doğal olarak diğerlerinden daha yumuşak olduğunu unutmayın, örneğin kaşmir, tiftikten çok daha yumuşak olduğundan, bir yün ürünün yumuşaklığı, mutlaka kalitesiyle ilgili değildir.

Bir giysinin bu kutuları tıklatıp tıklatmadığı farklı bileşenlerin tümüne ve bunların nasıl birlikte çalıştıklarına bağlı: kumaş, dikişler, astar, terzilik ve butonlar ve cepler gibi daha küçük ayrıntılar.

Düşük kalitedeki üreticilerin yüksek kaliteyi ayıran özellik, bir giyinin artık sadece görünüşünü değil, aynı zamanda birden fazla giyim eşyası ve yıkamadan sonra bunu yapmaya devam edeceğini, cildi rahat hissettirdiğini ve iyi olduğunu belirlemek için attığı ilave adımlardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın