Panama Spot Kumaş

Panama Spot Kumaş
Panama Spot Kumaş

Kumaşlar, doğadan temin edilebilen ya da suni olarak üretilen ya da her ikisinin karışımı olan çeşitli hammaddelerden üretilmektedir. Kumaşlar liflerin kökenine ve işlemlerine veya son kullanıma göre sınıflandırılabilir.

Panama Spot Kumaş
Panama Spot Kumaş

Panama Spot Kumaş. Doğal kumaşlar, hayvan katlarının, ipekböceklerinin kozalarının ve bitki tohumlarının, yapraklarının ve saplarının elyaflarından yaratılan kumaşlardır. Nefes alır ve yumuşak ve dayanıklı olmak dışında kızarıklıklara asla neden olmaz. Doğal kumaş herkes için en iyi seçimdir. Renk değiştirmez ve malzeme gerilme mukavemetini kaybedene kadar ısınmaz.

Sentetik veya sentetik kumaşlar tamamen inorganik malzemelerden veya organik maddelerden kimyasallarla yapılmış liflerden yapılır. Sentetik kumaşlar, üretildiği ve bittiği amaçla çok sayıda özelliğe sahiptir. Bazıları ultra kesimli hafiftir, diğerleri ise nem çekici ve çabuk kuruyan. Bazıları diğer doğal kumaşları taklit etmek için çok lüks, bazıları çok güçlü ve sert.

Panama Spot Kumaş. En rahatlatıcı ve güvenli olduğuna inanılan kumaşa pamuklu kumaş denir. Pamuklu kumaşın bebek kıyafetleri veya yatak takımları için muazzam kullanımı, yumuşaklığının ve cildinize uygunluğunun canlı bir ifadesidir. Pamuklu kumaş, iklim şartları ile kolaylıkla ayarlanabilen, bu nedenle her mevsim kumaşı olarak adlandırılan ayırıcı bir özelliğe sahiptir. Yaz mevsiminde pamuklu kumaş vücudu serin tutar ve terimi kolayca emer, buna karşılık sarıcı sezonda giyilirse sıcak bir his verirler.

İpek kumaş

Panama Spot Kumaş
Panama Spot Kumaş

İpek dünyadaki en güçlü tabii kumaşa güveniyor. Yumuşaklığı, parıltısı, güzelliği ve lüks görünümü ile bilinen ipek kumaş, her türlü havada kullanıcıya konfor sağlayan yüksek dereceli kumaşlardan biridir. Yaz aylarında vücudu serin ve kışın ılık tutan ipek, M.Ö. 2640 yıllarında keşfedildi. Günümüzde şifon. Krep de gibi pazarda farklı ipek çeşitleri mevcuttur. Sırf desen çeşitliliği, dokuma ve kalite nedeniyle Hint ipek tekstili Dünya çapında popüler.

Panama Spot Kumaş. İpek kumaş esas olarak lüks ve pahalı elbiseler ve ev eşyaları yapmak için kullanılır. Hint ipek tekstil dünya çapında popülerken, ABD Fransa ve İtalya ile ipek ürünlerinin dünya çapında önde gelen üreticisidir. Aynı zamanda Avrupa’da yüksek değerli sofistike ipek kumaşlar üreten çizgide yer almaktadır.

Keten Kumaş

Keten, doğal kumun kralı olarak adlandırılır. Keten giyim eşyası yapımı ve ev eşyaları için de yaygın olarak kullanılmaktadır. Keten, doğal bir elyaf olması her cilt türü için güvenli kabul edilir. Doğal özellikleri alerjiniz için dirençli kılan keten kumaş da hassas ciltler için önerilir.

Keten kumaş tahriş, alerjik reaksiyon vb. Gibi sorunlara neden olmaz. Çarşafın doğal lifi onu güçlü ve dayanıklı yapar. Keten kolay bakım yapılabilen bir kumaştır. Çarşaf için özel bir tedavi gerekmez; Elle yıkanabilir. Her ne kadar keten her çeşit kıyafet için kullanılsa da, çoğunlukla masa örtüsü, yatak örtüleri, perdeler gibi ev eşyaları için kullanılır.

Yünlü Kumaş

Yumuşak, güçlü ve çok dayanıklı yün kumaşı sıcaklık ve çekici bir görünüm sağlar. Terleme sırasında kullanıcıyı kuru tutan kumaştır ve sıcak olduğunda serin durur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın