Stok Kot

Stok Kot
Stok Kot

Stok Kot

Gerçek mavi kot pantolonların yüzde 100’ünü pamuktan üretiyor. Polyester karışımları mevcuttur, ancak, satılan kotların aşırı fazla olduğu% 100 pamuktur. Kullanılan en yaygın boya sentetik indigo. Kemik halkaları, kemer bandı, arka panel, cepler ve bir çift mavi kot pantolonun tümü, indigo boyalı kottan yapılmıştır.

 

Stok Kot
Stok Kot

Mavi kotların diğer özellikleri arasında fermuar, düğme, perçin ve etiket bulunur. Perçinler geleneksel olarak bakırdan yapılmış, ancak fermuarlar, çıtçıtlar ve düğmeler genellikle çeliktir. Tasarımcıların etiketleri genellikle bez, deri veya plastikten yapılmış etiketlerdir, diğerleri pamuklu ipliklerle işlem görürler.

Stok Kot. İstenen tasarım seçildikten sonra, desendeki desenler ağır kağıt veya kartondan kesilir. Bir desenden 80 farklı boyuta kadar mümkündür. Denim kumaş parçaları daha sonra 100 kat kalınlıktaki istiflerden yüksek hızlı kesme makineleri ile kesilir. Perçinler, düğmeler ve fermuarlar hariç, bir çift mavi kot ceplerden bacak panellerine, kemer bandına ve kemer halkalarına kadar yaklaşık on farklı parça içerir.

Biten kotların görünümünü veya dokusunu değiştirmek için bazı kot önceden yıkanır ve / veya taşla yıkanır. Yıkama, kotun yumuşatılması için kısa bir süre endüstriyel deterjanda kot yıkamayı içerir. Taş yıkama da kot yıkamayı ifade eder, ancak pomza yüke eklenir, soluk bir görünüm elde edilir. Küçük taşlar (çapı bir inçten [bir santimetre] daha az) eşit bir aşınma üretirken, büyük taşlar (çapı yaklaşık 10 cm) yaklaşık dikişleri ve cepleri vurgular ve daha pürüzsüz bir görünüm oluşturur.

Stok Kot
Stok Kot

Stok Kot. Kot pantolon tamamlanmış çift I 0 sonra preslenmiş. Bunlar, bir dakika içinde hemen tüm giyim eşyalarını bir kerede ütüleyen büyük bir pres makinesine yerleştirilir. Bir boyut etiketi malzemeye delinir ve kot kumaş katlanır, yığınlanır ve stoka, renge ve boyuta göre kutulara yerleştirilir ve depoya depolanmak üzere gönderilir. Kot bir mağazaya gönderilmek üzere seçildiğinde, büyük gönderim kutularına konur ve yük trenleri veya kamyonlarına gönderilir.

Stok Kot. Pamuk birkaç nedenden ötürü istenen bir doğal elyaftır. Pamuklu kumaş aşınmaya dayanıklı, güçlü, esnek ve sızdırmazdır. Mavi kot sadece onlara giren pamuk kadar iyidir ve pamuk lifi için birkaç test vardır. Tüm balyalar, istenilen renk, lif uzunluğu ve mukavemet için denim üreticisi tarafından denetlenir. Mukavemet, mavi kotlarda en önemli unsurdur. Çekmek için bir ağırlık kullanarak ölçülür. Elyaf kırıldığında, kırmak için kullanılan kuvvet ölçülür. Pamuğun kumaş mukavemet endeksi (ağırlığın ağırlığı, numunenin ağırlığına bölünür) daha sonra hesaplanır.

Bitmiş denim bezi kusurlar için dikkatlice denetlenir. Her bir kusur, çok küçük kusurlar için bir noktadan başlıca kusurlar için dört puan arasında değişen bir hükümet tanımlı ölçekte değerlendirildi. Hükümet yönetmelikleri, yüksek kusurlu pamuklu kumaşların satılabilmesine rağmen, müşteriler gerçekte metre kare başına yedi ila on kusurlu puanı olan kot paketi almayacaklardır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın