Spot Penye Alanlar

Spot Penye Alanlar.
Spot Penye Alanlar.

Kumaş önyargı dışında gerilmemektedir . Dokuma kumaş, doksan derecelik açılarla birbirine doğru düz biçimde uzanan liflerden oluşur.

Spot Penye Alanlar.
Spot Penye Alanlar.

Spot Penye Alanlar. Örme kumaş, kumaşın gerilmesi için lif halkaları içerir. Germe miktarı ve gerdirme yönü tüm değişkenlerdir. Örgü bir yönde uzayabilir veya her iki yönde uzayabilir. Belirli bir desen için kumaş seçerken bu önemli bir husustur. Örneğin; Bir mayo paterni eşit iki yönlü gerektirecektir Uzat. Yalnızca tek bir yönde uzanan bir kumaş seçerseniz, elbise düzgün şekilde sığmayacak hatta üstesinden gelebilirseniz.

Kumaş önyargı dışında gerilmemektedir . Dokuma kumaş, doksan derecelik açılarla birbirine doğru düz biçimde uzanan liflerden oluşur.

Kumaş keçe gibi püre haline getirilmiş bir lif değilse, uzunlamasına, çapraz ve önyargılı bir tane içerir . Anlama kumaş tahıl bir model dışarı atarken önemlidir.

Spot Penye Alanlar. Bir desen zarfını okurken şekerleme olsun veya olmasın için farklı gereksinimler göreceksiniz. Kumaş şekerleme, havlı kumaş üzerine havanın bırakılması anlamına gelir. Sabah uyumu olan kumaş örnekleri kadife, kadife, kadife ve havlu bezidir. Kestirimle kumaşı keserken, kumaşın hepsini bir yönde ilerletecek şekilde kesmesi gereklidir.

Piyasada pek fazla yeni kumaş bulunmamakla birlikte havlı olmayan şekerlemeler kullanmanız gerekecektir. Şüpheniz olduğunda görmek için birkaç yol var Kumaş “uykuya dalmak” şartlarına ihtiyaç duyarsa. Kumaşı elinizle bir yöne fırçalayın ve sonra alanı o tarafın diğer tarafına doğru fırça ile fırçalayın. Kumaşın her iki yönde de fırçalandığında aynı görünüp görünmeyeceğini gözlemleyin.

Spot Penye Alanlar.
Spot Penye Alanlar.

Bir kumaş uzunluğu kullanarak kumaşı uzunlamasına katlayın ve iki yönünü birbirinin yanına koyun. Kumaşın her yönden aynı görünüp görünmeyeceğini gözlemleyin. Tek yönlü tasarımlar her zaman açık değildir. Her baskıda tek yönlü bir tasarım olarak ele alınması gerekebilir.

Spot Penye Alanlar. Bazı kalıplar tek yönlü tasarımlar için uygun değildir. Alt dikişi olmayan bir torba, tek yönlü bir tasarım kumaşıyla çalışmayacak bir örnektir. Dikişsiz taban tabanlı bir çanta torbasında, kumaş çantanın diğer tarafını oluşturmak üzere katlanır, bir kez katlandığında kumaş farklı bir yöne gidiyor ve baş aşağı dönmüş gibi görünebilir. Çünkü kumaş aynı kalmalı Yönünde, “nap” başlığı altında çağrılan kumaş miktarını satın almak gerekir.

Tek yönlü tasarımlı bir kumaş satın alırken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir husus tasarıma uymasıdır. Tasarıma uyması için ekstra kumaş satın almak gerekli olabilir. Basımın boyutu ve kumaş genişliğini kaç kez kullanabileceğinizin sayısı, satın almanızın ne kadar ekstra olduğuna ilişkin kararınızı verir. Daha fazla bilgi için geri gelmeniz gerekiyorsa kumaşın orada olacağını asla düşünmeyin.

Örtüler, dikişler ve kavşaklarda eşleştirilmesi gereken kumaştır. Örtüleri eşleştirmek bitmiş görünümden rahatsız olacaktır. Örgü ebadının boyutu ve kumaş genişliğini kaç kez kullanabileceğinizi göreceğiniz kararı, örtülerle eşleştirmek için ne kadar fazla kumaş gerekeceğini belirler.

Yer döşemeleri, tek yönlü bir tasarımın daha fazla dikkate alınmasını gerektirir; çünkü şimideki dikey ve yatay çizgilerin eşleştirilmesi gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın