Penye Parçası Alanlar

Penye Parçası Alanlar
Penye Parçası Alanlar

Örme kumaş, örülmüş kumaş olarak adlandırılan birbirine geçmeli döngülerden oluşan bir malzemedir (örnek: örme giysiler). Genellikle çözgü iplikleri ekmeği ve atkı ipliklerinden oluşan diğer tekstilden farklıdır, çünkü tekerleği rulo haline getirilmiş bir iplikten oluşmuştur.

Penye Parçası Alanlar
Penye Parçası Alanlar

Penye Parçası Alanlar. Tüm tekstil elyafları örülebilir. Önemli bir çeşitlilik ve motifler (fantezi dikiş, örme Jakarlı) var. Örme kumaş üretimi, çorap terimi ile de adlandırılır. Bu örme kumaşlar kolayca sökülebilir ve en bilinen Jersey’dir ancak aynı zamanda bir kilitli, kaburga vb. Vardır. Bu dikişler genellikle iç çamaşırı, tişört, kazak, çorap vb.

JERSEY. Her iki yüzün de farklı yönleri olan asimetrik örme kumaş. Bu, bu teknikle gerçekleştirebileceğimiz en basit cilttir. Jersey çoğunlukla giyim endüstrisi tarafından kullanılır. Jersey pamuk, keten, viskon, poliester, poliamid vb.

Bir dizi dikiş yapmak için iki iplik gereklidir. Örgü Jersey’in arka yüzü, “zincirin” dediği iplere sahip. Çizilebilen yüzen uzunluklar oluştururlar. Örgü kumaşa “görünür” denir; çünkü çözgü ipliğinin bağlama noktaları sağ tarafta hissedilebilir.   Bir çözgü ipliği, bir yer ipliği, bir bağlama ipliği. Çözgü ipliğinin bağlama noktaları artık sağ tarafta görünmemektedir.

Penye Parçası Alanlar. Materyalin yönü Jersey’de ancak örme kumaşın arka tarafında, malzemenin sağ tarafındaki motifin parçası olmayan iplikler kayan bir iplik şeklinde geçiyor.

Bu tekniğin göreceli kalitesi nedeniyle, malzemenin arka tarafında çok uzun yüzen bir ipliği önlemek için nedenler küçük olmalıdır.

Penye Parçası Alanlar
Penye Parçası Alanlar

JAKAR ÇİFT KUMAŞ. Bu teknoloji örgü makinesinin her iki iğne yatağını kullanır. Piqué dikiş örneğinde örme sırt kısmı renkte düzenli “noktalı” bir görünüm gösterir. Hafif Jakarlı durumunda örme sırtının arka yüzü rastgele atkı biçiminde bir görünüm kazandırır.

JAKAR ÇİFT KNIT KUMAŞ ÇİFT YÜZ

Penye Parçası Alanlar. Malzeme, pozitif negatiflikte tersinir bir nedeni göstermektedir. İki kalınlıktaki Jersey’in yerinden ayrılmış olması ve motifin grafiklerine göre başkaları ile bağlantılı olması özelliğine sahiptir. Genellikle iki renkte işlenir, ancak her iki yüzünde de farklı bir nedene sahip olabilir.

Klasik Döngü Jersey için iki iplik kullanılır: biri diğeri genellikle poliamid veya polyester, diğeri pamuk ipliği için. Döngülerin çeşitli yükseklikleri vardır. Kadife yönü tıraş denilen bitkinin tedavisi ile elde edilebilir (ilmek başının kesilmesi).

İNTERLOK. Her iki yüz de aynıdır. İğneler çift iğne yatağı örme makinesinde yapılır – İğneler yüz yüze konumlandırılmıştır. .

2X2 Örgü kumaş, örgü makinesinin her iki iğne yatağı parçasında düzenli olarak iğnelerin silinmesiyle elde edilir. Bu, her iki yüze de yivli bir görünüm kazandıran bir etkiye sahiptir. Dikişin elastikiyetini arttırmak için muhtemelen elastan içerebiliriz. Bu, her iki yüze de yivli bir görünüm kazandıran bir etkiye sahiptir. Dikişin elastikiyetini arttırmak için muhtemelen elastan içerebiliriz. Bu, her iki yüze de yivli bir görünüm kazandıran bir etkiye sahiptir. Dikişin elastikiyetini arttırmak için muhtemelen elastan içerebiliriz.

LYCRA ®, DuPont of Nemours tarafından üretilen elastan elyafın ticari markasıdır. Poliüretandan türetilen bu malzeme lateksden daha dayanıklıdır. Bileşiminde giderek artan sayıda tekstil ürünü elastan içerir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın