Spot Gabardin

kumaş
kumaş

Gabardin” kelimesi, 1590’lardan beri bir “elbise” ya da “örtü” anlamına geldi. Gabardin, takım elbise, palto, pantolon, üniforma, yapmak için kullanılan sert, sıkı dokunmuş bir kumaştır.

kumaş
kumaş

Spot Gabardin. Liflerin birçoğu, pamuk, ipek, sentetik lifler (yani rayon) ve elyaf harmanları da dahil olmak üzere gabardinin çeşitlerini yapmak için kullanılır. Polyester gabardine ise bazen “gabardreme” denir. Ayrıca, kumaş adı “gabardin” kelimesinden alır; bu orijinal uzunca, gevşek bir pelerin veya Ortaçağ’da giyilen bir cüppe; Ancak daha sonra yağmur paketi veya koruyucu kıyafet anlamına geliyordu.

Streç Kumaş , pantolon, ceket ve takım elbisesi gibi giyinme projeleri için mükemmel bir kalite malzemesidir. Kolayca katlanamayacağı için akıllı giyim ve ofis giysileri için mükemmel bir seçimdir. İsimine rağmen tipik bir “esneyen” kumaş değil, önyargı boyunca hafif iki taraflı bir gerilmeye sahiptir ve bu da giymek için rahat ve hareket kolaylığı sağlayan bir kumaş ile sonuçlanır. Güzel gövdesi ve örtüleri için popülerdir ve özellikle sunum yapılabilir ve şık görünmesi gerektiğinde idealdir.

Spot Gabardin. Bu kumaş genişliği 147cm’dir ve% 100 polyesterden oluşur. Yaklaşık 183gsm’de, takım elbiseleri, kıyafetler ve ceketler de dahil olmak üzere akıllı kıyafetler ve ofis kıyafetleri için kumaşın mükemmel bir seçimidir.

Gabardin, birçok kutup kâşif tarafından, özellikle 1911’de Güney Kutbu’na ilk giden adında bir adam tarafından giyildi; Bu arada, Gabardin’den yapılmış bir ceket kullandığı bilinen adam, kötü talihli girişimleri sırasında George kumaşın çok kullanışlı olduğunu keşfetti.

kumaş
kumaş

Ayrıca, Gabardin kumaştan çeşitli formlarda yapılmış palto, 18. yüzyılın sonlarından beri askeri tarafından kullanılmaktadır ve özellikle kampanyası gibi kış kampanyaları ile ilişkilendirilmiştir. Tam uzunlukta palto bir kez daha trençkotun kullanılmasıyla popülerleştirildi. Basmakalıp gabardin kumaş belli özelliklere sahiptir ve esas olarak takım elbise ve palto haline getirilir. Bir dimi örgü ile yapılan, nispeten güçlü ve sağlam bir bezdir ve biraz kırbaç benzeri, ancak daha hafif dokuya benzemektedir.

Spot Gabardin. Kumaş sözlüğümüz tüm çevrimiçi kumaş seçimimiz hakkında kapsamlı bilgi kaynağıdır. Bu bölüm, ipek kumaşlar , yün kumaşlar , pamuklar ve çeşitli dokuma ve örme kumaşlarda mevcut geniş bir tasarımcı kumaş çeşidi de dahil olmak üzere kumaşların bolluğunun ayrıntılı tanımlarını içerir. İpek kumaşlarımızın doğal kuvvetlerinden ve dayanıklılığından, yünün doğal hava koşullarına dayanıklı özelliklerinden, çevrimiçi kumaş seçimlerimizin hangisinin sizin belirli projenize en uygun olduğunu öğrenin.

Üst düzey bir tasarım markası veya yaratıcı bir ev dikme projesi için kumaş arayanlar olsun, konfeksiyon ve dekor ihtiyaçlarınız için ideal malzemeyi bulmanıza yardımcı olalım.

Gabardin bizim zor zamanlarda önemli bir ekonomik maliyet dahil pozitif nitelikleri, bir yeri vardır. Eğer her gün için ucuz bir elbise almak istiyorum, bu nedenle, gabardin elbiseler dikkat edilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın