Parti Gabardin

Parti Gabardin.
Parti Gabardin.

Parti Gabardin. Tanımı : Geleneksel olarak yünden yapılmış sıkı, sıkı dokunmuş bir örgü dokuma kumaşı. Diğer elyaflar pamuk, ipek, rayon ve elyaf harmanları gibi sentetik elyaflar dahil olmak üzere gabardinin çeşitlerini yapmak için de kullanılır.

Parti Gabardin.
Parti Gabardin.

Polyester gabardine, bazen “gabardin” denir, kötü bastırır ve çoğunlukla, kaçınılmalıdır. Gabardin bir tarafında pürüzsüz bir yüzeye, diğeri çapraz bir kaburgaya sahiptir – bu, örgü dokumayla yapılmış kumaşların bir özelliğidir.

Gabardin Boyalar, renk arıtma ve yıkama özellikleri : Yün gabardin kuru temizlenmeli veya kumaş buna izin veriyorsa yıkanmalı ve çok düşük bir çevrimle veya elle yıkanmalıdır. Pamuk gabardin genellikle daha yüksek bir sıcaklıkta muamele görebilir. Parti Gabardin. Dahası, Gabardin, giysiler kullanmadan önce önceden yıkanmalıdır. Hava kuru düz. Baskı için sıcak bir demir kullanılmalıdır – eğer demir çok sıcaksa kumaş üzerinde iz bırakacaktır. Ayrıca, kumaş “parlamasını” önlemek için demir ile kumaş arasında bir koruma bezi kullanılmalıdır. Sentetik liflerden yapılan gabardin, ısıya karşı daha hassastır.

Draping özellikleri : Kumaşın kalınlığı ve tokluğu zayıf perdeler için yapılır.

Kesim özellikleri : Kesim öncesinde kumaşın herhangi bir katlanması bozulacağından , kumaş kesmeden önce buhar sıkıştırılmalıdır . Bastırırken yünlü bir bez kullanın. Bununla birlikte, çift katmana yerleştirilebilir. Tebeşir, makas klipsleri, pimler ve terzi  ile işaretlenebilir.

Parti Gabardin.
Parti Gabardin.

Dikme zorlukları : Gabardin kumaş dikmek kolaydır ancak basmak zordur. Birçok gabardin kumaşı kolaylık getirmekte zorlanmaktadır. Daha düz dikişler için, normalde daha dar dikiş yerine 1 inç (2.5 cm) dikiş payını kullanın. Bunlar çok fazla dökme yük getirdiğinden, bağlı dikişlerin (örneğin, Fransız dikişleri veya düz kesilmiş) kullanımından kaçının.

Parti Gabardin. Üst gerginliği hafifçe hafifletin. Gerekirse hafif dişli sergi veya zikzak dikişleri Genel olarak dikişler sıkıstırılmalı, en iyi sonuçları elde etmek için elle bitirilmelidir. Sırtma yerlerine yerleştirilmeden önce manşon kapaklarını küçültür veya şekillendirir.

Doldurma işlemini sorunsuz bir şekilde kolaylaştırmak için gerekirse kolaylığı azaltın ara yüz için, dikiş ipleri veya saç tuvalini kullanın – atkı tutamakları sonunda uzaklaşır Gabardinin altını çizmenin bir yolu önyargılı hafif saç tuvalidir. Rayon ipliği ve daha ince bir iğne (90/14) kullanılması özellikle iyi ilikler, Bir kaynağa göre.

Gabardin  kamuflaj kumaş yapılmış, pamuklu ipekli ve karışık sıkı dokunmuş kumaşlardan herhangi birinin çeşitli özelliklerini bünyesinde barındıran ve esasen takım elbise ve palto haline getirilen çeşitli çeşitlerdendir. Bir dimi örgü ile yapılan, nispeten güçlü ve sağlam bir bez zirve biraz kırbaç benzeri, ancak daha hafif dokuya benzemektedir. Atkı veya dolgu, arka tamamen yer alan ve ön, sadece çözgü yüzeyi aşınmaya maruz için, dayanıklılık kaybı olmadan daha düşük kalitede dolgu kullanımına izin veren bir durum bu nedenle görünür değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın