Spot Denim Kumaş

Spot Denim Kumaş
Spot Denim Kumaş

Denim, insanların uzun süre giyen, kolay bakım yapabilen, uygun fiyatlı giysilere sahip olmasını sağlayan önemli bir kumaştır. Bol miktarda elyaftan yapılmış ucuzdu ve hoş renkli bir indigo tonu vardı. Bu gerçekler yüzünden, birkaç giyim eşyası Amerikan yapımı kot gibi engin bir çift gibi kültürel rezonansa dönüştü.

Spot Denim Kumaş
Spot Denim Kumaş

Spot Denim Kumaş. Denim çok örgü içinde geldiğinden, pratik olarak her fırsatta kullanılabilen bir kumaştır. Bileşime bağlı olarak, denim esnetebilir, ışıltılı olabilir veya akabilir; Bunun tersine, bir şekli istikrarlı bir şekilde tutabilir, herhangi bir sayıda renk alabilir ve sayısız kıvrımlara ve formlara katlanabilir.

Her tür endüstrideki tasarımcılar kottan ürünler üretir. Bazı popüler kullanımlar pantolon, etek, ceket, cüzdan, mobilya örtüleri, kitap kapakları ve ayakkabılardır. Özellikle çamaşır yıkama veya yıkama gerektiren nesneler için, ister hazır giyim kumaş amaçlı olsun veya olmasın, bunlar özellikle yararlıdır.

Denim Dokuma ve Boya

Spot Denim Kumaş. Denim’in dimi örgü, kalıcı gücünün sırrıdır. Geçmeli çözgü ve dolgu iplikleri, önyargı gerginliğiyle sağlam bir tekstil oluşturur. Üreticiler bazen özel çizgiler oluşturmak için biraz farklı örgüler oluştururlar, ancak dimi yapılandırma en çok kullanılan örgülerdir.

Boyama kotu basittir. Pamuk boyayı kolayca alır ve az çaba sarfeder. Esnekliği, tasarımcıların yaşlarını değiştirmek ve kumaşa farklı renklerde yıkama yapmak için uğraşmalarını sağlar. Bununla birlikte, kumaş zamanla bir miktar renk kaybeder ve yıpranma ve yıpranma sonrasında biraz farklı bir tekstil gibi görünebilir.

Spot Denim Kumaş
Spot Denim Kumaş

Spot Denim Kumaş. Bağışlayıcı olarak kot olarak çok az kumaş var. Denim kumaş çoğu, uygun bakım ve yıkamayla yıllarca sürecek. Çoğu dokuma kumaşta olduğu gibi, denim uzunlamasına dilimlenirse yıpranmaz, genişlik boyunca kesilirse kestirilir. Çatlamayı önlemek için çapraz travmayı en aza indirgemeye çalışın ve dizler veya etek gibi kilit alanlarda aşınmaya çalışın.

Kot pantolon ve diğer kot eşyaların daha uzun süre dayanmasını sağlamak için, soğuk suda çamaşırsız bir deterjanlı olarak yıkayın. İsterseniz, kumaşın koyu renkli boyasını korumak için koyu renk giysiler için özel deterjanlar kullanın. Sürtünme ve ısı, bezin yüzeyini aşmak için çalıştığı için çamaşır kurutma işleminden kaçının; Bu solmaya, büzülme, yumuşama ve boya kaybına neden olur. Bunun yerine, denim kumaşları dolaylı güneş ışığında kurutun.

Denim Lif Yapısı

Spot Denim Kumaş. Çoğu kot% 100 pamuktur. Bununla birlikte, pamuk harmanlarından oluşan denim tekstiller vardır. Temel pamuklu elyaf, Spandex, ipek veya metalik iplerle dokunabilir. Esnek elyaflı kumaşlar, ince, rahat oturmaları ve şekil kontrolünün artması nedeniyle tüketiciler için çok popüler hale geldi.

Tüketiciler daha çevreye duyarlı hale geldiğinde, kot kumaş pazarı yetişmeye çalışıyor. Şimdi, kumaş üreticileri, stil veya kaliteden ödün vermeksizin çevre üzerinde daha az etkili olan organik olarak dokunmuş bir denim sunuyor. Bir popüler tasarımcı olan DENİM Jeans, organik kot ürünlerinde birkaç yüz dolarlık bir kıyafet satıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın