Denim Parçası Kumaş

Denim Parçası Kumaş
Denim Parçası Kumaş

Kot pantolonu yaratıldığından, jean giysilerinin işlevi ve tasarımında dramatik değişiklikler meydana geldi. Kot pazarı evrimi, kot pantolonunun işlenmesine yönelik bazı eşsiz ve yaratıcı yöntemlerin geliştirilmesine yol açtı. Denim giysileri.

Denim Parçası Kumaş
Denim Parçası Kumaş

Özellikle kot piyasaya sürüldü ve dayanıklılık ve pratiklik temel vurgu ile iş elbisesi olarak satıldı.Ama kot pantolonlar genel sıradan giyim olarak tüketiciler tarafından keşfedildi ve takdir edildiklerinde şık hale geldi ve kot giysilerini geliştirmek için yeni teknikler geliştirildi.

Denim Parçası Kumaş. Tüketiciler her zaman daha fazla konfor istemektedir. Esneme kumaşları artık işlev için değil, aynı zamanda moda için de kullanılmaktadır. Kumaşın malı olarak elastikiyet olağanüstü performans elde etmek için kullanılır ve bireysel tüketiciler onu memnuniyetle karşılar ve takdir ederler. İlk kez spor ve eğlence giysilerinde yapılmış ve günümüzde giderek giyim eşyası ve ev kıyafeti kotu denim için standart hale geliyor. 30 yılı aşkın bir süredir, elastik kumaşlar yüksek bir aşınma konforu, kırışma direnci, dayanıklılık, minimum ütülemeyi ve hoş bir örtü ve eli varlığı nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Esnek özelliklere sahip görünen filamentler kauçuk, poliüretan elastomer, tekstüre polyester ve gerdirme naylonudur.

Taş yıkama kotu 1960’lı yıllarda popülerlik kazandı ve bugüne kadar popüler kalmaya devam ediyor. Bu tip kot, hafifçe sıkılmış, klasik bir görünüm ile karakterizedir. Adı, orijinal işleme yönteminin, pamuk taşlarını kumaşın aşınması için kot ü

Denim Parçası Kumaş
Denim Parçası Kumaş

zerine ovuşturması gerektiği gerçeğinden kaynaklanıyor. Ancak bu yöntem, pomza kullanımına ilişkin çevresel endişeler ve taşın sıklıkla kumaşı zayıflatması nedeniyle çok fazla aşınmaya ve yıpranmaya neden olduğundan sorunlu olduğunu kanıtladı.

Denim Parçası Kumaş. Bilim yardımı ile geliştirilmiş daha yeni bir taş yıkama yöntemi. Pomza taşının yerini özel enzimler aldı ve kotun malzemesini bağbozumu görünümüne yetecek kadar bozundurmaya çalıştı ancak yok olma noktasına değil.

Önceden yıkanmış jeanlerin kullanıma girmesinden kısa bir süre sonra aşındırıcı taşlar kullanarak yaşlanmayı hızlandırmak fikri geliştirildi ve “taş yıkama” doğdu ve daha “kırık” bir görünüm yarattı. Bunun ardından klorlu çamaşır suyu Bu yıkama teknikleri ve tamamen yeni bir mavi denim ailesi gelişti. Sonra, gözenekli taşların bir ağartma maddesine batırıldığı ve daha sonra kuru veya hafif nemli giysilerle yuvarlandığı buz yıkama yöntemi geliştirildi. Bu işleme, aşağıdakileri de içeren birçok isim verildi: Asit yıkama, kar yıkama, beyaz yıkama, buzlu vb Doğal olarak, “asit yıkama” terimi, asitlerin tek başına bu işlem için kullanılmamasından ötürü bir yanlış isimtir.

Denim Parçası Kumaş. En son olarak, selülaz enzimlerinin renk ve elyafın çıkarılmasını hızlandırmak için kullanıldığı bir selülaz yıkama prosedürü geliştirildi. Az miktarda taşlar, arzu edilen yıkanmış görünümünü oluşturmak için kullanılabilir. Bu süreç daha verimli olabilir; Çünkü daha az taş ile daha büyük yük boyutları işlenebilir ve döner tamburun içinde aşındırıcı etki daha az olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın