Şifon Kumaş.

şifon kumaş

Şifon Kumaş.

Yapılış .Şifon kumaşı benzer ağırlıklı atkı ve çözgü iplikleri üretimi için tezgah üzerinde kullanılan düz dengeli örgü.

şifon kumaş
şifon kumaş

Genellikle Şifon için kullanılan desen örgü, damalı, etkisi gibi örgü kumaş verir.

Şifon kumaş dokuma kullanılan iplikler farklı yönlerde kumaş hafif büzülmeye neden olan alternatif olarak bükülür.

Şifon bir kaygan bir dokuya sahiptir olarak çalışmak için zor bir kumaştır. Kumaş kesme veya dikiş ederken, dokumacılar mükemmel dikiş almak için yukarıdaki kaygan olmayan bir yüzeye yerleştirin. Bu amaç için, dikiş veya dikiş işlemi sırasında birlikte kumaş tutulmasında yardımcı olur kumaşın her iki katman kağıdı belirlenmek. Kağıdın pürüzlü yüzey yerinde şifon kumaş tutar. Dikiş işleminin tamamlanmasından sonra, kağıtları dikkatlice yırtık.

Önlem olarak, esnaf bu parti kumaş alan ile yavaş yavaş ve sürekli çalışır. Kumaş, dikiş işlemi sırasında gerilir, bu grup bir araya olabilir ve bütün dikiş bozmak. Dikiş bitmiş görünümünü geliştirmek için çok temiz ve güzel olmalıdır.

şifon kumaşİpekten yapılmış şifon kumaş en popüler çeşididir. İpek kumaş ışıltı doku şifon daha çekici görünmesini sağlar. o hafif olmasına rağmen, kumaş önemli güce sahiptir. Nedeniyle doğal ipek elyaf onun imalat, sentetik şifon daha pahalıdır.

Naylon ve polyester gibi sentetik maddeler en yaygın olarak şifon yapmak için kullanılır. Bu malzemeler kolayca farklı renklere boyanabilir. Sentetik şifon ayrıca ekonomik ve ipek varyantı daha dayanıklı olduğunu.

Kumaş genel görünümüne ışıltı ve doku ekler. Bu kumaş oluşturmak için kullanılır şalvarlar , eşarplar, kayışlar ve aksan.

Bir kıyafetleri katman şifon kullanımı bolca görülebilir. Bir giysiye hacim ekler ve genellikle nakış ve apliklerde için taban kumaşı olarak kullanılır. Bu düpedüz kumaş aynı zamanda süslenmiş kanepe örtüleri ve perde gibi ev mobilya ürünleri imalatı kullanılır.

Şifon Kumaş.

Tasarımcılar hafif malzeme ile ve taban tabana zıt olan, tek tip olarak kullanarak, bu kumaş ile gerçekten sihirli şifon kumaşoluşturun. Son yıllarda, jarse ile şifon birleştirmek için moda olan ve hatta deri ve kürk (doğal). Atlas ile birlikte bu şık giysiler, dışarı ışığında bir akşam için mükemmel yapar. : Yoğun kumaş şifon iyi kullanımı ile birlikte günlük çalışma için denim, pamuk, keten.

Şifon Kumaş Özellikleri

Böylece, daha detaylı özelliklerini dikkate şifon: o kolay akışı ne yazık ki, ve, kırılgan bir malzeme ile dokunmak kumlu bir doku. Yapılan lifler – Başlangıçta yapay üretmeye başladı zamanla ipek lifleri ve iplik krep ceket, türetilmiş. Ve onun kaderini değiştirdi.

Şifon Kumaş.

Bir olarak Avrupa’ya nüfuz 18. yüzyıl şifon başından Eğer asalet için malzeme parça kumaş alan yanı sıra ve 1938 yılında sonra, bir statü kabul edildi bilim adamları tarafından basıldığında görevinden icat naylon. Yeni şifon Yapay doku kompozisyonu daha dayanıklı erişilebilir ve demokratik yaptı. Ortaya çıktı ve aşağıdakiler polyester – malzemelerin çeşitli taklit edebilirsiniz ucuz ama dayanıklı kumaş. Yani (tabii ki, onlar için durumunu sorgulamak ve ekoloji kritik değildir için, sürece), ve doğal kumaşlar üzerinde büyük para harcamak gerek 21. yüzyılın kız var onun çizgileri saydam versiyonlar canlandırıcı güzelliğini vurgulamak için malzemeler. Bu düğün veya başka bir kutlama sırasında ve normal bir durum hem çekici.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın