Poplin

poplin
poplin

Poplin – kumaş üretimi yanı sıra normal günlük giyim başka çok popüler malzeme. Benzersiz kumaş ne tür ve hangi özellikleri onu, bir kez çok popülerlik kazanmıştır?

Bileşimi ve özellikleri

poplin
poplin

İle yüz başlamak için Poplin şimdi – çoğunlukla var doğal kumaşlar dayalı pamuk . Çok nadiren de olsa bazı sentetik lifleri ekledi. Daha önce, bu arada, temelinde yapıldığı ipek , ama uzun zaman önceydi. İçinde ana şey, özel bir tür düz örgü , bir ince bu dokumada iplik, diğer – kalın ve 1.5-2 kat. herhangi bir başka düz olarak dokunmuşlardır olarak, diğer bir deyişle yani, uzunlamasına ya da enine sırtlar, rep etkisi vardır. Bu da bu nedenle, dışarıda, etrafında ince sarın ve çünkü kalın filamentler doku içinde olduğu anlamına gelir.

Bu nedenlerden dolayı, malzeme pamuk tüm özelliklerini (vs, iyi nefes yıkamak için kolay ve demir, dayanıklı, çok sayıda yıkamaya karşı dayanıklı alerji, yol değildir) sahiptir, ayrıca aşınmaya dayanıklı, çok dayanıklı, ama çok yumuşaktır.

Buna ne dikmek?

Poplin, yani, ağartılmış üretmek beyaz, çok renkli ve aynı zamanda çeşitli darbe modelleri ile. 110’da Çünkü dikmek bu dayanıklılık – Giyim bunun dışında, hatta 60 derece ve demir de yıkanabilir günlük şeyleri , elbette, (bluzlar, elbiseler, erkek gömlek, tişört, gecelik, vb) ve uyku için aksesuar ve dinlenme!

Keten poplin özel ilgi, hem de gelen hak saten , basma  ve ranforsa . Yukarıda yazdığım gibi, kumaş pamuk tüm avantajlarına sahip, ama bunun dışında, çok yumuşak. Böyle güzel çarşaf üzerinde. Bu unutulmamalıdır ve erişilebilirlik: Maliyet yatağa nispeten ucuz olduğunu!

dokuma işinde ilerleme sonucunda ortaya çıkmıştır sentetik kumaşların bolluğuna rağmen, bez en iyi ve en popüler uzunlukları doğal lifler

poplin
poplin

yapılmıştır. Onlar liderlik geride bırakarak yaşamın her alanında yüzyıllardan beri kişiyi eşlik eder. Tüm avantajları ile, sentetikler pamuk ile rekabet edemez, çünkü o, haklı olduğunu. Bu liderlerden biri ilgiyi hak poplin kumaştır. Poplin, bu ” kumaş” olarak adlandırılan, dokumacı tarafından ve maiyeti dikiş vestments için kullanılmıştır.

Aslen poplin ipek çoğunlukla, için, üretildi. Ama daha sonra dokumacı üretiminin kusursuz teknolojiyi ve pamuk ve sentetik liflerin dışarı yapmaya başladı. Yoğunluk kalitesi poplin yaklaşık 110 g / m2’dir.

İşlem poplin İmalat – düz örgü lif yöntemiyle uygulanmasıdır. İplik çözgü ve atkı 1 lik bir oranda birbiri ile iç içe: 1. tekstil, bu tip bir ayırt edici özelliği, küçük izleri kumaşın yüzeyi üzerinde bulunmasıdır . ince bir ipliğin esas ve atkı kalındır: Farklı kalınlıkta mesajları dokuma işleminde kullanım sonucu ortaya çıkar. Lif kalınlığının bir yaklaşık 1.5-2 kalınlığından daha büyüktür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın