Polyester Kumaş Alınır.

Polyester Kumaş.

Polyester Kumaş.

Hayatımızda kimya endüstrisinin gelişmesiyle birlikte biz polimerler sular altında. Onlar her yerde bizi çevreleyen.

Polyester Kumaş.
Polyester Kumaş.

Bu plastik şişeler ve gıda paketleme, sokakta posterler ve tükenmez kalemler, su kovaları ve ev aletleri. Ve şimdi daha yaygın geniş polyester kumaş. Polyester lifleri boyunca kullanılır. Özelliklerinden dolayı, onlar zaten triko önemli bir pazar payı kazanmıştır. Polyester mikrofiber, akrilik ve polyester ipek – her yerde bizi çevreleyen tüm bu modern ve yüksek kaliteli kumaşlar.

Kumaş AlanlarPolyester her renkte boyanabilir. Dokunmatik yüzeye hoş dış estetik. Onu ev tekstili doğrultusunda bir lider konumunu almasına izin mükemmel yatak örtüleri oluşturduğu için yatak evde bizi çevreleyen  kumaş alan kanepeler, minder sandalye, banyo paspasları ve birçok diğer şeyler için kapakları. Bunların hepsi kolay olan yağ, toz, sokak kir temizlenmelidir, hayvan pençeleri izleri veya dikkatsiz çocukların sonuçları oynarlar.

Polyester elyafların kullanımı?

Parça Kumaş Alanlar.

Polyester Kumaş.Polyester elyaflar tekstil ve lifler içinde bulunan dokuma kumaş olmayan malzeme. Polyester sentetik olarak üretilmiş olduğu için bilinen yararlı özelliklere sahip, bu mikro-üretilebilir, böylece, üretim süreci de kontrol edilebilir. Farklı renklerde giysiler yapmak istiyorum bu yana, aynı zamanda renkli ya da boyalı lifler gerekir. Polyester lifler büyük ölçüde polar olmayan bulunmaktadır. Bu nedenle kolayca boyalar kendi boyama için kullanabilirsiniz. Bu süspansiyonu önce içerir, yani bir sıvı karışımı, kumaş alımı yapanlar çok ince katı madde içinde edilir. Sıvı içinde, katı bulamaç ile ilgili ve ilgili cihazlarla belirsizlik içinde muhafaza edilir. Bu süspansiyon a şimdi polyester elyaf dalış ise polyester elyaf üzerinde katı asmak. Kurutma işleminden sonra, elyaf boya gibi görünmektedir. Tür bir işlem ile neden olduğu renk haslığı, özellikle dayanıklı değildir anlaşılabilir. Haslığı da 130 ° arasında ve geliştirilmiş üstünde en az bir sıcaklıkta, yüksek basınç-ısı işlem olabilir.

Polyesterin Özellikleri

Parti Kumaş AlanPolyester kumaşlar ve elyaflar son derece güçlüdür.

Polyester çok dayanıklıdır: çoğu kimyasala, germe ve daralmaya, kırışmaya karşı dirençli, küf ve aşınmaya dirençli dirençlidir.

Polyester Kumaş.Polyester doğada hidrofobiktir ve çabuk kurur. Boşluk lifleri imal ederek yalıtım için kullanılabilir.

Polyester şekli korur ve bu nedenle sert iklimlerde dış giyim yapmak için iyidir.

Kolayca yıkanır ve kurutulur.

Polyester Kullanımı.

En popüler ve en erken polyester kullanımlarından biri, 70’li yılların tümünde övgüler alan polyester elbiseleri üretmekti. Polyester giysiler çok popülerdi. Mukavemeti ve sağlamlığı nedeniyle polyester, sanayide halat yapmak için kullanıldı. PET şişeler bugün polyesterin en popüler kullanımlarından tekleme kumaş alanlar birisidir.

En popüler ve en eski polyester kullanımlarından biri, polyester elbiseleri yapmaktı.

Polyester bakım ipuçları

Polyester giysilerin bakımı gerçekten çok kolay ve çok verimli.

Polyester giyim makineleri yıkanabilir ve stok kumaş alanlar kurutulabilir. Bir kumaş yumuşatıcının eklenmesi genellikle yardımcı olur. Giysiden maksimum faydalanabilmek için kumaşı düşük sıcaklıklarda kurutun.

Polyester çok fazla ütü gerektirmese de, gerekirse ütüyü sıcaklaştırın.

Polyester, sorunsuzca kuru temizlenebilir.

Polyester hakkında ufak bir şey öğrendim ham kumaş alanlar ve ne kadar popüler hale geldiğini öğrenen biri, polyester tarihinin şahane olduğunu hayal bile edemezdi. Üretim süreci de daha detaylı bir açıklama yapmayı hak ediyor. Polyesterin canlanması ve başarısı şüphesiz burada kalmam gereken bir şey.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın