Poliviskon Kumaş Alanlar

Poliviskon Kumaş Alanlar.
Poliviskon Kumaş Alanlar.

İlginç yeni özelliklere sahip olan kumaşlar oluşturmak için polyesterle diğer elyafları birleştirin. Örneğin, pamuk ve polyester karıştığında, oluşan kumaş her iki malzemeden de özellik kazanır. Kumaştaki pamuk rahat tutar ve emiciliği arttırır; Polyester bileşen kumaşın kırışmasız kalmasını ve şeklini korur.

Poliviskon Kumaş Alanlar.
Poliviskon Kumaş Alanlar.

Poliviskon Kumaş Alanlar. Polyester-yün karışımı olan polyester, daha güçlü, daha dayanıklı bir yün giysisi oluşturmaya yardımcı olurken, yün elastikiyet ve iyi draping kabiliyeti sağlar.

Bunlar çoğunlukla erkekler içindir ve bu nedenle koleksiyon, damatlık takım elbiseleri, takım elbiseler, pantolonlar, sünnet bayramları giysileri ve astar malzemesinden oluşur.

Polyester viskoz, viskozun ıslak mukavemetini arttıran polyesterle, rayonun bir türü olan viskon karışımıdır ve yıkama ve makineyle kurutma işlemlerini sürdürür. Karışım kumaşı daha güçlü hale getirir, ancak aynı örtüyü ve standart viskon rayon hissini korur.

Polyester ve viskozun bir karışımı, nötr bir sabun kullanılarak 30 ° C’de suda elle yıkanabilir. Bazı polyester-viskoz karışımları narin kumaşlar için formüle edilmiş bir deterjanı kullanarak çamaşır makinesinde hassas bir ortamda yıkanabilir.

Poliviskon Kumaş Alanlar.  Viskoz lifler zayıflar ve yaşlandıklarında parçalanma eğilimi gösterirler. Karışımdaki polyester içeriği, düzenli bir döngüde çamaşır makinesinde yıkanacak kadar sağlam ise de, bitki hücrelerinden elde edilen selülozdan oluşan viskoz elyaflar kadar dayanıklı değildir.

Poliviskon Kumaş Alanlar. Polyester ve viskoz karışımdan yapılmış giysiler hiçbir zaman bir kurutucuda kurutulmamalı veya döndürülmemeli veya kuruması için sıkılmamalıdır. Hala ıslak ıslak olduklarında, birüzerine asılacak veya düz bir

Poliviskon Kumaş Alanlar.
Poliviskon Kumaş Alanlar.

şekilde döşenmelidir. Viskon içeriği su tutar, bu nedenle iyice kuruması biraz zaman alacaktır.

Polyester-viskon ve polyester-pamuklu halka ve polyester-viskoz MJS iplik kumaşlarının elle ilgili özellikleri, HIZ değerlendirme sistemi kullanılarak incelenmiştir. Her zaman polyester-viskoz iplik kumaşları daha yüksek rijitlik, daha fazla uzatılabilirlik ve gelişmiş biçimlenebilirliğe sahiptir, ancak ring ipliği kumaşlara göre daha düşük makaslama rijitliğini sergilemektedir. Lif profili ve lif karışımı, kumaş şekillendirilebilirliği ve kesilme rijitliğinde önemlidir ve kritiktir. Gri kumaşla karşılaştırıldığında bitmiş kumaş sıkıştırılabilirliği ve makaslama rijitliği artarken, büküm sertliği, uzatılabilirlik ve biçimlenebilirlik önemli ölçüde azaltılır. Bununla birlikte, polyester-pamuklu kumaşlar daha katıdır, daha az uzatılabilir ve benzer lif profilleri için bile daha yüksek makaslama rijitliği ve geliştirilmiş şekillendirilebilirlik sağlar.

Hayatımızda kimya endüstrisinin gelişmesiyle birlikte biz polimerler döktü. Her yerde bizi çevreleyen. Bu plastik şişeler ve gıda paketleme, cadde ve tükenmez kalemler içinde afiş, su ve ev aletleri kovalar. Şimdi daha geniş dağılımı polyester kumaş elde edilmiştir. Polyester lifler her yerde kullanılır. Özelliklerinden dolayı, onlar zaten triko önemli pazar payı elde etti. Polyester mikrofiber, akrilik ve polyester ipek – her yerde bizi çevreleyen tüm bu modern yüksek kaliteli kumaşlar.

Polyester ve deformasyon daima ilk formuna geri dönmek için çaba bile yeterli bir sertliğe sahiptir. Polyester elyaftan diğer kumaşların bir parçası olarak ürünler, belirli özellikler verir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın