Parti Şifon

Parti Şifon
Parti Şifon

Parti Şifon

Şifon kumaşı, bluzlar ve elbiseler için klasik seçenekler taşıyan kumaşlardan sadece bir tanesidir. Sitemiz ayrıca georgette ve organza kumaşları da sunmaktadır . Bu kumaşlar arasında ortak payda, şifon gibi, genel ipek olarak uzun bir tarihe sahip olmakla birlikte polyesterde çok başarılı bir şekilde taklit edilmiştir.

Parti Şifon
Parti Şifon

Polyester hem maliyet hem de bakım kolaylığı nedeniyle ipekten gelin elbiseleri ve balo elbiseleri için ipekten devraldı. Bununla birlikte, tasarımcılar hâlâ ipek ve maliyet ve pratik kaygıların olmadığı ipek tercih etmektedir.

Parti Şifon yumuşak örtülü düz dokuma keskin bir kumaştır. Sadece gelinlikler için değil, şifon da akşam elbiselerinde, balo elbiselerinde ve eşarplarda görülür. Şifon ipek, polyester veya rayondan yapılabilir. Şifon ipek acemi bir terzi için bazı sorunlar doğurabilir. Kesme ipek şifon kumaş da zorluk çıkarabilir.

Doku kağıdına ipek şifon koyup kağıda tutturmanızı öneririz. Bütün katmanlar daha sonra bir kat olarak kesilir.

Şifon. Hassas, katışıksız ve şeffaf – ipekten veya rayondan, yumuşak bir cila; Çoğunlukla şeffaflığı nedeniyle katmanlı olarak, örme kıyafetler, keskin kollar ve sarıllar için popüler hale getiriliyor.

Hazır giyim tasarımcılarının bunu her zaman yaptığını fark edebilirsiniz. Aynı tarzların en azından bir kısmı koleksiyonlarında mevsim döneminde mevsimsel olarak ortaya çıkıyor ancak tamamen farklı imalatlarda. Avantajlar açıktır: tasarımcı birçok yeni desen yaratmaya ve test etmeye yatırım yapmaya mecbur değildir, tasarımların zaten başarılı olduğunu bilir ve tutarlı bir görünüm korur. Bunu düşündüğünüzde, aynı faydaları elde edebilirsiniz.

Parti Şifon
Parti Şifon

Parti Şifon. Fakat bu tasarımlar için doğru kumaş seçmek, özellikle de onları yılın tamamen farklı bir zamanında yaparken, dikiş dikenlerinin sıkışmasına neden oluyor. Geçen yaz ketenle iyi çalışan hoş bir kılıf hava soğuduğunda olabilir. Ve kışın mükemmel bir rahat etmiş gibi görünen bir etek, dışarıda kızarırken hayal etmesi zor.

Bu yazıda, kumaşın dört özelliğine ve bunları her sezon için yeni kumaş seçeneklerini haritalamak için nasıl kullanacağınıza bakacağız. Ilk iki özellik, kumaşın mevsimselliği ile ilgilidir: yapılı elyaf ve onun rengi / baskısı. Bu iki faktör, bir kumaşın sonbaharda, kış, ilkbahar, yaz ya da yıl boyunca çalışıp çalışmayacağını büyük ölçüde belirler.

İkinci iki özellik, bir kumaşın belirli bir giysi tarzı için uygun olup olmadığını belirlemektir: ağırlık ve perde. Kumaşları belirli bir desene sahip olmak için değerlendirirken, bunlar size en yararlı olan iki özelliğidir. Eğer bir stil için gereken ağırlığı ve örtüyü anlarsanız, elbisenin çizgileriyle uyuşan mevsimsel olarak uygun kumaşları seçmek için lifi ve rengi değiştirebilirsiniz.

Parti Şifon. Bir deseni farklı bir sezonda uyarlamanın en kolay ve en belirgin yolu, kullandığınız kumaş rengini değiştirmektir. Aynı elbiseyi kışın derin mavi ya da orman yeşili haline getirmek, yaz aylarında aynı elbiseden beyaza ya da gül pembesine tamamen farklı bir his verebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın