Parça Kot

parça kot
parça kot

Kot jeans parçalarını bir araya getirdikten sonra, jeanlerin modaya uygun görünmesi için önceden yıkanmış veya kumlanmış bir işlemle tamamlandı. Denim kotları genellikle indigo veya mavi renkte boyanır; Bu nedenle, “mavi kot” terimi. Ancak, denim diğer renklere de boyanabilir.

parça kot
parça kot

Parça Kot. Pamuk genellikle yıkanabilir, hafif, yumuşak, nefes alabilen ve ter emici olduğundan tercih edilen kumaştır. Pamuk da dayanıklıdır, denimle paylaştığı bir özelliktir.

Pamuk dünyadaki en eski ürünlerden biridir. 5000 yıl öncesine kadar uzanılabilir. Pakistan’da bir arkeolojik alanda bir pamuk fabrikası bulundu.

Denimle karşılaştırıldığında, pamuk kumaş dikmek ve yıkamak çok kolaydır. Bu nedenle, pamuklu pantolon bir ev projesi olarak bile daha kolaydır. Birçok giyim şirketi de pamuklu kot üretir ve taşır.

Parça Kot. Denim ve pamuklu kot, erkeklere ve kadınlara yönelik pantolon stili olmak üzere iki tür kottur. Jeans başlangıçta kot için yapılmış, ancak diğer kumaşlarda zaten mevcut. Denim kot pamuklu kotlarla birçok özelliğe sahiptir, çünkü denim pamuğun bir yan ürünüdür.

Deniz kot pantolon renkleri farklı iken Genellikle kot boyalı mavi veya çividir.

Parça Kot. Denim kotlar da daha yoğundur ve yapımı ve yıkanması zor olmakla birlikte yalıtım sağlarlar. Denim kot genellikle ticari olarak üretilmektedir. Buna karşılık, pamuklu kotlar daha hafif, daha nefes alabilir, yıkanabilir ve kolaylıkla üretilebilir. Pamuklu kot ev yapımı veya ticari olarak yapılabilir.

parça kot
parça kot

Denim, kot pantolonu için kullanılan tek kumaş değildir, ancak bu özel kıyafet tarzı için kullanılan en yaygın ve ünlü kumaştır. Denim, etekler, ceketler gibi diğer giysiler için ve kapaklar ve çantalar için de kullanılabilir.

Denims, Fransa’nın Nimes kentinde, “serge de Nimes” (yün ve ipek karışımı) olarak ortaya çıktı.

Kumaş veya kumaş olarak, kot dikmek çok zor. Ağır bir iğne ve kalın ipliğin yanı sıra kuvvetli bir uygulamaya ihtiyaç duyar. Bu özellik, kot pantolonunu kisisel bir proje yapmaktan zorluyor, ancak ticari imalatlara uygulanmasi kolay. Denim kumaş olarak “yoğundur” ve yalıtım sağlar. Yıkamada, kumaş örgüsü ve suyun emilmesi nedeniyle denim ağır olabilir.

Denim kumaş hem dayanıklılık hem de konfor gerektiği zaman iş elbiseleri için ayrılmış gibi görünüyor. Yaygın olarak kullanılan araçlar, mekanik ve ressamlar tarafından giyilen, mavi denimden yapılmış tulumlardı.

Jean kumaş sağlam bir kumaştı, ancak dayanıklılığı ve konforu gibi denim’in ek yararlarını da sunmadı. Ortak kullanımlar arasında palto, yelek veya kısa ceketler ve kestane, zeytin, siyah, beyaz ve mavi jean’de ince pantolon yer alır.

Her şey pamuğun çırçırlanmasıyla başlar. Pamuk tarlalarda toplanır ve işlenir ve püskürtülür. Balyalar açılıp küçük püsküllere ayrılırlar. Ardından, sıkıca paketlenmiş balyalardan çıkarılıp muayene edildikten sonra pamuk, havayla emme yoluyla taramaya gider. Kart olarak adlandırılan bükülmüş tel fırçalı makineye gider.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın