Parti Penye Kumaş

Parti Penye Kumaş.
Parti Penye Kumaş.

Kimyasal lif geleneksel olarak 2 gruba ayrılır: Yapay ve sentetik. Birinci bir mineral, bitkisel veya hayvansal kökenli olan ham malzemelerin özel işleme ile elde edilir. Sentetik elyaf benzeri gaz, petrol, kömür gibi etki gösterebilmekte ve başlangıç ​​maddelerinin bir sentez yöntemi imalatı.

Parti Penye Kumaş.
Parti Penye Kumaş.

Parti Penye Kumaş. Yapay dokular büyük popülerlik kazanmıştır (polimer çözeltisi göre elde edilen selüloz) viskoz, asetat (selüloz asetat solüsyonu ile işlem yapılır) ve aynı zamanda bakır, amonyak. naylon, lavsan, klor ve Nitronic elyaftan kimyasal sentetik kumaşlar.

Dokuların özelliklerini

Yukarıda belirtildiği gibi, tüm doku, besleme mevcudunun kalitesine ve özelliklerine bağlıdır özellikleri bakımından farklıdır. Dikiş iş kumaş kullanılan en yaygın ve sık aşağıdaki önerilen özellikleri. Pamuk kumaşlar. Bu giysi, iç çamaşırı ve ev aksesuarları yapmak için en yaygın malzemelerden biridir. nedeniyle higroskopikliği, dayanıklılık ve hijyen yüksek derecede içerir aralarında yüksek kaliteli ve özel niteliklerine, onları derece.

Parti Penye Kumaş. Pamuklu kumaş ürünlerinin imal çekici görünümü vardır. Buna ek olarak, yıkama ve demir kolaydır. Pamuklu kumaşlar saf hammadde (pamuk) ve katkı maddeleri (doğal ve yapay elyaflar) hem de kullanılarak üretilebilir. Keten kumaşlar. Yanı sıra pamuk, keten kumaş grubu elbise keten aittir. İlk kıyaslandığı zaman direnci ve gücü, kolayca silinebilir giymek, biraz doku içinde sert ama hijyen onlara değil düşüktür.

Parti Penye Kumaş.
Parti Penye Kumaş.

Saf ketenden yapılan kumaşlar, güçlü çökmek ve demir zor olduğu bilinmektedir. yapay veya sentetik liflerin stokuna üretim sürecinde eklemek, bir keten bez önemli ölçüde daha büyük bir elastikiyet ve kırışıklık direnci vermek üzere sağlar.

Parti Penye Kumaş. Yumuşaklık, parlaklık, yumuşaklık ve esneklik ile karakterize edilen, yüksek kaliteli keten çeşitleri, yapılmış kumaşlar için.

Doğal ipek kumaşlar. Doğal ipek elyaftan kumaşlar çok çekici bir görünüme sahiptir. Onların ana özellikleri – hijyen, dayanıklılık ve güç. İpek karakteristik farklı parlaklık derecesi işlem ve örgü büküm çözgü ve atkı türüne bağlıdır.

İpek kumaş hafif ve doku içinde hassas. Bu giysi dikiş içinde asmak sağlar plastik, bir yıkama ve demir kolaydır. İpek krep dokuma grubu katlama karşı dirençlidir.

Yünlü kumaşlar. Yün kumaşların üretimi için başlangıç malzemesi yün tüyleri hayvanları (koyunlar, tavşanlar, ve lamalar. Yünden yapılmış kumaşlar gücü, hijyenik ile karakterize edilir. Buna ek olarak, ısıyı iyi muhafaza eder.

İpliğin kalınlığına bağlı olarak, yün kumaş ince (krep) ve kalınlık (perde, yünlü) vardır. İnce yünlü kumaş hafif bir ipeksi parlaklık bulunur.

Yumuşak yün plastik, mutlaka dokuma kumaşlar. Diğer türlerin ham lif ilavesi (topakların oluşması) ve kırışıki dirençli, onları daha esnek olmasını sağlar.

Viskoz kumaşlar. Keten ve pamuk benzer viskoz kumaş kimyasal bileşimine göre. Hem de geçmişte olduğu gibi, bunlar hijyenik farklıdır ve çekici bir görünüme sahiptir. Buna ek olarak, yıkama kolaydır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın