Parça Kadife Kumaş

Parça Kadife Kumaş
Parça Kadife Kumaş

Çok çeşitli elyaf türleri, Kadife’yi dokuma için kullanılıyor: Benzersiz: İpek, tiftik, keten ve pamuk gibi doğal elyaflar; Akrilik, polipropilen ve polyester kullanılarak sentetik kadiveler; Ve nihayet viskoz ve modalden yapılmış selüloz kadifeler.

Parça Kadife Kumaş
Parça Kadife Kumaş

Parça Kadife Kumaş. Günümüzdeki kadifeler genellikle çeşitli özelliklerini geliştirmek için harmanlanmış kompozisyonlara sahiptir, örneğin viskoz parlaklık ve mukavemet eklemek için pamuk ile harmanlanmıştır. Destekli ipliklerin bileşimleri, havanın “sabitlendiği” için güçlü bir taban sağlamak üzere genellikle yüz yüzünden farklıdır.

Tiftik (Angora keçi) ve İpek kadife gerçekten nihai lüks ve pahalı olmasına rağmen şaşırtıcı derecede dayanıklı, özellikle Tiftik; Orijinal örtüleri ile hala birçok Sekme sandalyeleri kanıtıdır. Tiftikli kadife, görkemli ve derin bir havaya sahiptir ve genellikle çok kalıntır, dolayısıyla, örneğin peluşlu veya dar boru ile ince talaşlı parçalar için uygun değildir. Tiftik ayrıca düşük yanıcılık, mükemmel akustik nemlendirme özellikleri ve kirin doğal doğal kokularına sahiptir; Basit bir fırçalama ve nazik vakum ömrünü uzatır.

Parça Kadife Kumaş. Keten Kadife, mat bir görünüme sahip, ayırt edici bir ‘kuru’ tutamağa sahiptir. Nefes alabilir ve dokunmak için serin olduğu için sık olarak anılır. Gösterişli parlaklığa sahip olmadığı için doğal veya rahat / ülke tipi iç mekanlarda harika görünüyor, ancak Keten kadife derin, görkemli renkler oluşturmak için boyayı son derece iyi kaplıyor. Bir keten kadife yığını morarma veya ezilme için çok hassastır ve bu da bağbozumu görünümünden sonra çok çeşit oluşturur.

Parça Kadife Kumaş
Parça Kadife Kumaş

Son 10 yılda, selüloz kadifeler, özellikle iç cephe tasarım uygulamaları için Viskon (çoğunlukla Rayon olarak damgalanmaktadır) popülaritesi büyük ölçüde artmıştır. Viskon, bir odaya cazibe ve lüks sağlayacak, derin bir parlaklık ve yumuşak bir sapa sahiptir. Viskoz kadife sık sık haddelenir ve çok yüksek bir parlaklık kadife oluşturmak için düz basılır.

Parça Kadife Kumaş. Sentetik kadifeler çok uzun yıllardır piyasada ve dayanıklı olsa da, doğal veya selüloz kadifenin sahip olduğu özelliklerin çoğuna kesinlikle sahip değiller. Ancak yıllar boyu ipliklerin gelişmesiyle birlikte bazı sentetik kadifeler ‘gerçek’ kadife lüks görünüm ve hislerini yeniden yaratmakta koleksiyonu bunun güzel bir örneğidir ve ticari uygulamalar için son derece dayanıklıdır. Alev geciktiricidir, küflenmeye karşı dayanıklıdır ve mükemmel boyutsal stabiliteye sahiptir).

Akrilik kadife ortaya çıkmasının, birçok kadının velvetlerinin “nasıl davrandığına” dair beklentilerini değiştirdiğine dikkat edilmelidir. Doğal ve selülozlu elyaflarla dokunmuş kadifelerin daha zengin ve lüks olduklarına dikkat edilmeli ve yumuşaklığı ve parlaklığı nedeniyle bu kadifeler normal kullanım, kullanım ve aşınma sonucu ezilmeli ve işaretlenmelidir. Bu, kumaşın yapısının, konforunun ve zarafetinin bir ifadesi olarak düşünülmelidir. Kişisel bir zevk meselesi ama doğal bir deri gibi kadife yaşlandıkça yaş ilerledikçe inanıyorum. Genel nem ve ısı, mobilya stili ve yapımı (dolgu türü, boru donanımı, astar vb.) Gibi diğer faktörler kadife yığını üzerinde de etkili olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın