Parti Mikro Kumaş Alanlar

Parti Mikro Kumaş Alanlar.
Parti Mikro Kumaş Alanlar.

Mikro tamamen sentetik olup, genellikle pamuk, ipek ve yün gibi doğal elyaflardan daha uygun maliyetli hale getirirler. Bu elyaflardan yapılmış perdeler suya dayanıklıdır ve rüzgar geçirmezdir ve pencereler açık olduğunda ekstra koruma sağlar.

Parti Mikro Kumaş Alanlar.
Parti Mikro Kumaş Alanlar.

Parti Mikro Kumaş Alanlar. Polyester mikro diğer kumaşlara göre ısıya karşı daha az dirençli olduğundan, doğrudan güneş ışığı alan yerlere yerleştirmekten kaçının. Lekeleri ılık su ve hafif bir deterjan ile muamele edin, ancak çözelti ince liflere zarar verebileceğinden kumaş yumuşatıcısını atlayın.

Güzellik ile performans mikro potansiyelini tanımlar. Onlara benzersiz ve istenen özellikleri veren daha geleneksel formlara kıyasla çok ince liflerdir. Karşılaştırma için bir önlem sağlamak için mikro ince bir ipek lifi çapının yarısı, pamuk çapının üçte biri, ince yünün dörtte biri ve insan saçından yüz kat daha incedir.

“Denye”, ipek ya da insan yapımı elyaflar gibi bir sürekli ya da lifli elyafın çapını ya da inceliğini tanımlamak için kullanılan terimdir. Denye9000 metrelik bir lif veya ipliğin gram cinsinden gramajıdır. Sayı ne kadar yüksekse, lif kalınlaşır.

Parti Mikro Kumaş Alanlar. “Mikro olarak adlandırılabilmesi için lifin bir denyeden daha az olması gerekir. Örneğin, ince ipek, yaklaşık denye. Bir mikrofiberin 0,9 denye veya daha ince olması gerekir. Birçok mikrofiber 0,5 ila 0,6 denye değerindedir. Bir başka karşılaştırma için, çok ince naylon çoraplar 3 ila 4 filamentden oluşan 10 ila 15 denyelik ipliklerden örülür. Mikro fiberden yapılmış denye iplik, 30’a kadar filamente sahip olacaktı.

Parti Mikro Kumaş Alanlar.
Parti Mikro Kumaş Alanlar.

Peki, çok ince ya da mikro fiber için bu kadar özel olan nedir? Birlikte bir araya getirilen birçok ince elyaf, üretildikleri kumaşlara bir derinlik ve bir gövde oluşturur. Kumaşların lüks perdeler var. İnce ve hafif olsa da, çürük bir kalite göstermezler. Çok sayıda küçük filament veya elyaf ileri geri kayabilir ve bir kumaşın içindeki ipliklerden etrafında manevra yapabilir, kumaşın akışını ve örtüşmesini, yine de bedene sahip olmasını sağlar.

Parti Mikro Kumaş Alanlar. Çok kalın bir halat düşünün. Eğer bükerseniz, sert olacak ve yuvarlak bir yay oluşturacaktır. Kalın halatla aynı çapı oluşturana ve onları bükünceye kadar çok ince ip veya iplikleri birlikte alırsanız, daha keskin bir viraj veya eğri oluşturacaktır. Bireysel tellerin her biri, daha fazla esneklik veya esneklik sağlamak için bağımsız olarak hareket edebilir. Bu etki mikro fiberlerde görülür. Birçok çok ince elyaftan her biri güzel bir örtü oluşturmak için bağımsız olarak hareket eder, ancak ince elyaflar bir kumaşta vücuda sıkıca sarılabilir.

Mikro mutlaka yeni değil, fakat bugün farklı şekillerde kullanılmaktadırlar. Mikro yapılan ilk kumaş, kısa polyester mikro fiberlerin bir üre üssüne yerleştirildiği. Günümüzde, mikro fiberler hem kısa hem de uzunluklarının yanı sıra uzun sürekli uzunluklarda da kullanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın