Mikro Kumaş Alanlar

Mikro Kumaş Alanlar.
Mikro Kumaş Alanlar.

Mikro kumaş – imalat tekniği, bileşim olup, özellikleri. Mikro elyaf (mikro) – naylon elyaflar, polyester ve diğer polimerlerden oluşan bir hipoalerjenik kumaş. Bu yaygın döşeme, giyim, sanayi filtrelerinin üretiminde kullanılmıştır. Kumaşların imalatı için temel, sadece 0.06 mm bir çapa sahip olan küçük ebatlı elyaftır.

Mikro Kumaş Alanlar.
Mikro Kumaş Alanlar.

Mikro Kumaş Alanlar. Mikrofiber Japonya’da 1976 yılında icat edilmiştir, fakat bu malzeme sorun yalnızca 80’li yıllarda ekonomik olarak uygulanabilir oldu. Geçen yüzyıl.

Mikrofiber kumaş ipliklerin temel avantajları nelerdir? Ne bu şeyler olduğunu ve ne var özellikleri? Mikro bezi en ıslak ve kuru temizleme için kullanılan unutulmamalıdır. Mikro aşağıdaki nitelikleri ile karakterize edilir:

Bir kumaş seçerken, etikete bakmak emin olun. Ve belirli bir dokudan ne olacağını bilecektir. Doğal kumaşlar. Pamuk, keten – her zaman en iyi “yaz” kumaşlar düşündü. Hızla, yıkamak için kolay, giymek rahat, dayanıklı kuru, ama çökmek. Yaz elbise ve bluz üzerinde genellikle ipek seçin. % 100 doğal malzeme ise, ürün kırışıklık, hafif ve elastik neredeyse değildir. Buna ek olarak, doğal ipek mükemmel bir sıcak yaz gününde nemi ve “soğuk” emer. Saf yün kumaş gibi dayanıklı değildir ve aynı zamanda büyük ölçüde yıkama daralmaktadır.

Mikro Kumaş Alanlar.  Viskoz kumaştan eklenmesi daha büyük ipeksi yapar. Mükemmel nefes fakat tereddüt eder asmak için iyidir. Dezavantaj – şiddetle parçaların dilimleri üzerinde dağılır. Artı – iyi hijyenik özellikler sergiler. Yazlık giysiler için

Mikro Kumaş Alanlar.
Mikro Kumaş Alanlar.

ince viskoz astar seçmek daha iyidir. Bu daha hijyenik ve neme dayanıklıdır.

Doğal dokularda sentetik malzemelerin küçük bir yüzdesi (% 10) daha fazla elastik, onları daha güçlü hale. Sentetik malzemeden önemli bir kısmı, hijyenik özellikleri ve görünüşü (parıltı görünür) bozar. Ama aynı zamanda artıları vardır: kumaş çok daha az kırışıklık ve uzun düzgün bir görünüm korur. Biz elbise altında sonbahar ve kış giysileri giymek, çünkü bu durum çok önemlidir.

Mikro Kumaş Alanlar. Yapay veya sentetik elyaf kumaş ekleyerek ek özellikler kazanır. Bileşim, bir polyester kumaş içeriyorsa, o zaman kırışık giysi, onun iyi şekli, ama daha az higroskopik tutar. Asetat eklenmesi esneklik verir. Küçük bir sit yıkarken Bu kumaş, sert. Çok sıkı değilse, dikişler ipler olabilir. Poliamid liflerinin kumaş Alış, bunun giysiler uzun süre giyilecek gerçeğine güvenebilirsiniz. Ama higroskopik olma. Polyester kumaşlar, genellikle çok esnek ve ısıya dayanıklıdır. Gibi naylon gibi güçlü, ama yıpranmış daha hızlı oluşur.

Polyester Kumaş ısıtıldığında bu kumaştan giysi kıvrım ve kıvrımlar bekle, bu yüzden daha iyi sabitler, şekil güçlü hale gelir. Buna ek olarak, bu güneşte solmaz. % 100 polyester kumaş, güzel, dayanıklı ve neredeyse hiç kırışıklıklar olduğunu. Ancak, yazlık giysiler kullanmak için bir astar, gerekli değildir kadar kötü nefes alabilen polyester çünkü.

Fırçalanmış pamuklu kumaş, yumuşak ve sıcak bir yüzey elde etmek için yüzey folyolarının terbiye sırasında kaldırılmış, kesilmiş veya fırçalanmış olduğu pamuktan yapılmış herhangi bir kumaş için genel bir terimdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın