Parça Kumaş Alımı Yapanlar.

parça kumaş alımı yapanlar
parça kumaş alımı yapanlar

Parça Kumaş Alımı Yapanlar. Bir kumaş mağazasında gördüğünüz renkli kumaş parçaları ve giysileri veya

parça kumaş alımı yapanlar
parça kumaş alımı yapanlar

gardırobunuzda bulunan renkli elbiseler, elyaf aşamasında, iplik aşamasında veya kumaş aşamasında tekstil üretiminin belirli aşamasında boyanır.

Kumaş Alanlar. Boyanmış ipliklerle dokunan bir kumaş ipliği boyalı kumaş olarak bilinir. İplik boyama sac veya halat halindedir. Hank boyama ve peynir boyama da iplik aşamasında yapılır. Bir örnek için – gömleklik kumaşlarda çekler ve çizgiler iplik boyalı kumaştır. Denim ipliği boyalı kumaşın bir örneğidir stok kumaş alanlar. Boyalı ipliklerin örülmesinde şeritler yapmak için bir başka örnek de kullanılır.

Parça Kumaş Alımı Yapanlar. Ancak kumaş aşamasında boyama yapılırken kumaş gri ipliklerle yapıldıktan sonra boyalı olarak bilinir. Kumaştaki katı renklerin çoğu (pamuklu kumaşta) boyayla boyanmıştır. Örnek olarak, düz renkli bir t-shirt parça boyalı kumaştan yapılır parça kumaş.

Bir boyalı ve ipliği boyalı kumaşı nasıl tanımlayabilirim?

Çizgili ve kumaş desenlerine sahip olan kumaşlar normal olarak boyalı iplikler, yani iplik boyalı kumaş kullanılarak dokunmaktadır. (Kontrol ve şerit desenleri baskı ile yapılabilmesine rağmen). İkincisi, kumaşta çoğunlukla iplik

parça kumaş alımı yapanlar
parça kumaş alımı yapanlar

boyanmış çok renkli dokuma desenleri.

Parti Kumaş Alan.

Katı veya tek renk kumaşlar çoğunlukla parça boyalı. Parça boyalı kumaşın renk haslığı ipliği boyalı kumaşlardan daha düşüktür.

Renk haslığı ipliği boyalı kumaşlarda iyidir. Bu, kumaşın renginin kolayca kaybolmadığı anlamına gelir. İpli boyalı kumaşlarda renk kanaması olmazdınız.

Fiyat noktasında, normal olarak ipliği boyalı kumaş bir boyalı kumaştan daha maliyetlidir tekleme kumaş alanlar.

Parça Kumaş Alımı Yapanlar. “Kumaş tanesi” terimini duymuş olabilirsiniz. Kulak tıkaçları için kahvaltı gevreği gibi görünüyor. Ancak gerçekte, kumaşınızın dokunmuş olduğu yönü açıklayan teknik bir terimdir. O kumaş çünkü hangi yolu tahıl çalıştığı, bilmek önemlidir tahıl desen parçalarını keserken tamamlanmış proje şeklin kumaş alan dışında germek neden olabilir. Kumaş tahılını daha iyi anlamak ve onu düzeltmek için bazı ipuçları vermek için buradayız.

parça kumaş alımı yapanlarParça Kumaş Alımı Yapanlar. Kumandayı cebinden (mağazada veya çevrimiçi) satın aldığınızda, istediğiniz kadar metre uzakta gevşerler, sonra makasla kesin. Her iki yanında (kesme kenarına dik olarak kumaş alımı yapanlar (veya kenar) olarak adlandırılan fabrikada bitirilmiş kenarlar bulunur. Bu kenarlar, kumaşın çözülmesini önlemek zorundadır.

Kumaşın taneciği, kenarına paralel ve yan yana kıvrılabilen (oyuğa dik) dişlilerden oluşur.

Parça Kumaş Alımı Yapanlar. Boyuna Tahıl: Bazen  veya basitçe olarak anılacaktır tahıl tahıl kumaş kenarı paralel iş parçacığı atıfta uzunlamasına. Bunların teknik adı “çözgü iplikleri” dir.

Parça Kumaş Alanlar. Çapraz Tahıl: Çapraz tahıl paralel iş parçacığı atıfta kesim kumaş (genişlik) kenarına ve böylece kumaş kenarı diktir. Bunların teknik adı “atkı iplikleri” dir. İşte bu hangi hatırlamanıza yardımcı olması için küçük kafiye var: ” atkı sağ sola çalışır .”

Parça Kumaş Alımı Yapanlar. Çözgü ve atkı büyüleyici dünya hakkında daha fazla bilgi için, bizim öğretici kontrol Tüm kumaş örgüleri Hakkında parça kumaş .

Önyargı: teknik olarak değil bir tane, o boyuna ve enine tahıl arasında 45˚ açı olsa. Önyargı üzerine kumaş kesim esnek ve sık kullanılan  Eğer kumaş ihtiyaç her yerde “bend” daha sorunsuz bir eğri etrafında gibi  , boru kapsayan bağlayıcı önyargı oluşturmak için, ya da yumuşak, gurur şekil istediğiniz giyim projelerinde.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın