Gabardin Kumaş Alımı Yapılır.

Gabardin Kumaş Alımı Yapılır
Gabardin Kumaş Alımı Yapılır

Gabardin Kumaş Alımı Yapanlar.

Gabardin, sıkı dokunmuş bir çözgü yüzlü dimi örgü kumaştır. Çözgü yüzlü kumaşların, dolgu veya çapraz ipliklere kıyasla kumaşın yüzeyinde daha fazla çözgü veya uzunlamasına iplikleri vardır. Dimi örgü kumaşları, ham kumaş

Gabardin Kumaş Alımı Yapılır
Gabardin Kumaş Alımı Yapılır

alanlar yüzeylerinde çapraz bir çizgi veya yükseltilmiş çizgi gösterir. İnce kanat, kumaşın yüzünde yakından aralıklı, biraz yükseltilmiş, belirgin ve barizdir. Gabardin’deki kanat açısı 45 veya 63 derecedir. Gabardin her zaman doldurma ipliklerinden çok daha fazla çözgü içerir, genellikle dolgu ipliklerinin iki katı kadar çözgü ipliği olur. Kumaş ağırlıkları metre kare başına 7 ons ila metre kare başına 11 ons arasında değişir.

Kumaş Alanlar. Kumaş yoğunluğu inç başına 76 çözgü ucundan (epi) inç başına 48 pak toplama (ppi) ile 124 epi’ye 76 ppi arasında değişir. Dokumanın yapısı, iplik boyutu ve çözgü oranı dolgu oranının kombinasyonu stok kumaş alanlar kanat açısını oluşturur. Dik eğimli (63 derece açılı) dimi gabardin erkek giyiminde sıklıkla kullanılırken düzenli (45 derece açı) dimi gabardin kadın giyiminde sıklıkla kullanılır. En yaygın geçmeli paternlerde çözgü iki dolgu ipliğini bir dolum (2 × 1) altında geçmeden önce geçmektedir veya çözgü, iki dolumun altına girmeden önce iki dolguyu (2 × 2) geçerek sağ çıkıntıları oluşturur; bu da, Sol alttan sağ üste.

Parti Kumaş Alan

Gabardin Kumaş Alımı YapılırGabardin, sert veya berrak bir finiş ile sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Tekstil ve makaslama, çıkıntılı yüzey fiberlerini, tüysüzlüğü ve şekerlemeyi giderir ve iplik ve dokuma yapısını görünür hale getirir. Gabardin birçok elyaf türü, ağırlık ve nitelikte bulunur tekleme kumaş alanlar. Gabardin genellikle yünden yapılır. En kaliteli gabardin, iki katlı kamgarn iplikleri kullanıyor ancak tekli iğde dökülmüş iplikler, iki katlı ve tekli yünlü iplikler de kullanılmaktadır.

Parça Kumaş. Daha kaliteli kumaşlar güzel bir örtüyle yumuşaktır. Düşük kaliteli kumaşlar sert, sert ve serttir. İki katlı kamgarn iplikler, çözgü yüzlü yapısı ve kumaşın sert kaplaması uzun ömürlü ve dayanıklı kumaş alan üretir. Gabardin orta (elbise) ile ağır (uygun) tüm yünlerde, yün ve sentetik harmanlarda ve akriliklerde bulunur. Pamuktan veya ipekten yapılmış gabardinler güçlü, kompakt ve zarif, ancak çok yaygın değildir. Gabardin ayrıca yüzde 100 dokulu polyester veya bir pamuk-polyester karışımı olabilir. Pamuklu ve dokulu polyester gabardinler genellikle sol el 2 × 2 dimi örgü ile yapılır.

Gabardin Kumaş Alımı Yapılır
Gabardin Kumaş Alımı Yapılır

Gabardinin donuk bir parlaklığı var. Düz renkli kumaş için genellikle kumaş alımı yapanlar parça boyanır. Ayrıca, lifli (stoklu) kumaşlar veya şerit veya kumaşlar için boyalı iplik olabilir. Kompakt yapısı ve sert kaplaması sayesinde toprak ve su tutar, kolayca buruşmaz. Temiz ve basit çizgilere veya yumuşak eğrilere sahip olan özel desenlerle en iyi sonucu verir çünkü sıkı örgü, büyük miktarlarda kumaşın rahat olmasını sağlar. Gabardin, bay ve bayan pantolonları, ceketleri ve takım elbiseleri, üniformalar, etekler, yağmurluklar ve tüm hava katları, spor giysileri, binicilik alışkanlıkları, kayak giysileri, şapkalar ve kumaş ayakkabıları gibi giysiler için kullanılır. Daha hafif gabardin spor kıyafetleri ve elbiseler için kullanılırken daha ağır gabardin pabuçlar ve daha özel takım elbiseleri için kullanılır. Ütü veya basarak aşırı aşınma veya aşırı iş yapmak kumaş üzerinde parlaklık oluşturabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın