Parça İnterlok

Parça İnterlok.
Parça İnterlok.

Örgü teknolojisi alanında, dış giyim için örme ürünlerin kalite geliştirme ve çeşitlendirilmesi çok önemli hususlardır. Yeni örme yapıların geliştirilmesi yoluyla çözülebilirler. Dikkat edilmesi gereken temel parametreler dokunuş, esneklik ve mekanik özelliklerdir. Mevcut örme makinelerinde imal edilebilecek mal çeşitleri ve geniş özellikleri bakımından mevcut olan geniş olanaklar araştırılmıştır.

Parça İnterlok.
Parça İnterlok.

Parça İnterlok. Örme kumaş. Bu tür vücut üst yarısında dikiş elbise dikmek için idealdir: t-shirt (yukarıdaki gibi), bluzlar, kazak, T-shirt elbiseler.

Örneğin, ön ve arka parçalar için mayo kullanılan nerede.  Elbise modelinde mayo kumaş  kullandım. Bölünmüş raglan yastıkları hafif dokuma kumaştan yapılmış ve ara yüzlü kenetleme, göğüs altı bir imparatorluk şeridi oluşturuyor.

Örme, dikey dokulu çizgileri olan iki iğne kullanılarak yaratılan örme kumaş çeşididir. Dikey kaburgalar, kumaşın genişliği boyunca defalarca tekrarlanan (genellikle dairesel parçalar halinde satılır ve satılır) belirli sayıda örme dikişler (daha belirgin) ve belirli sayıda purl dikişler (oluklar arasındaki oluk) ile oluşturulur , Herhangi bir kenar olmadan).

Parça İnterlok. Kaç tane örgü ve bezeme bağlı olarak, farklı kaburga örgü kumaşlara sahip olabilirsiniz. 2×2 kaburga örme, iki örgü ve iki örgü dizisine sahip olacaktır.

Örme kumaş örnekleri , en modern çift yassı yatak makinelerinden biri olan üretildi. Bu makineler sadece konfigüre edilmesi gereken, kesilip dikilerek konfeksiyon parçalarının şekillendirilmesine kadar bir evrim geçirmişlerdir makinesinde panel örgü, şekillendirme ve entegre örme ve hazır konfeksiyon üretimi gibi teknikler bulunur. Makinedeki örme işlemleri Şekil 1’de gösterilmektedir.

Parça İnterlok.
Parça İnterlok.

Parça İnterlok. Temel kilit örme yapısı bir çift 1/1 kaburga kumaştır (Şekil 1a, b). Çapraz çöküntü çukurları ile birbirine kenetlenmiş iki 1/1 oyuktan kilitlemenin yapısını göstermektedir. Hem görünüm hem de her iki tarafta da aynı. Birinci 1/1 kumaşın, diğerinin çaprazlanmış platin parçaları nedeniyle daralması engellenir. Yeni çift kilit üç ve dört kaburga için tipik çift yiv özellikleri korunmaktadır. Bu sıkıştırma, kumaşın her iki tarafında pürüzsüz bir yüzey verir ve kesildiğinde kıvrılma eğilimi yoktur. Döngüler ilk ayağından geçemez veya çözemez.

Başlangıçta, kilitleme makinesinin iki farklı uzunluktaki iğneleri vardır. Uzun iğneler tek bir kam izi halinde örülür ve kısa iğneler iğne kafalarına yakın pistte örülür. Uzun iğne kamları, birinci besleyiciyi kullanarak örgü olacak şekilde düzenlenmiş ve kısa iğneli kamlar, ikinci besleyiciyle çalışıyordu. İğneler her yatakta dönüşümlü olarak yerleştirildi. Uzun iğneler kısa iğnelerin karşısına yerleştirilir.

Dış giyim eşyalarının üretimi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kamların konum değiştirmesi, kamların seçimi ve iğnelerin düzenlenmesi vasıtasıyla geniş bir mal çeşitleri elde edilebilir. Makale, mevcut teknolojiyi kullanarak yapılan ve yeni örme kumaş çeşitlerini genişleten iki yeni yapı tanıtıyor.

Kendi kıyafetlerini giymek iyi geliyor. Doğru uyan giysiler, beğendiğiniz renk ve desenlerdir ve hayal edebileceğiniz her ayrıntıya sahiptir. Hem yetişkinlerin hem de çocukların bu günlerde giydikleri şeylerin çoğunluğu örme kumaştan yapılmıştır: tişörtler, tişörtler, kazaklar, tozluklar,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın