Parti Kadife Kumaş

Parti Kadife Kumaş
Parti Kadife Kumaş

Kadife, en azından Ortaçağ’dan beri dokunmuş, seçkin bir yumuşak havlı kumaştır. ‘Kadife’ terimi aslında örgü anlamına gelir ve maddenin içeriğini değil ‘kadife’ aslında herhangi bir elyaftan yapılabilir. Ancak, geleneksel olarak her zaman ipekten yapılmıştır.

Parti Kadife Kumaş
Parti Kadife Kumaş

Parti Kadife Kumaş. Bununla birlikte modern zamanlarda pamuk ve sentetikler üretiminde en sık kullanılırlar. Kadife özel bir tezgah üzerinde çift kumaş olarak dokunmuştur. Hav iplikleri, ekstra bir çözgü ipliği takımıyla yapılır. Onları konumlandıran farklı iplik takımıyla yapılmış bir zemin veya taban kumaşının yapısına sıkıca topraklanırlar. Kazıkların kesme uçları kumaşın yüzeyinde püskül oluşturur.

 Kumaşın tüm yüzü boyunca çok yumuşak, peluş yüzey dokusu oluşturmaları için çok yakından bir araya getirilmişlerdir. Kesildikten sonra, kadife kumaş yüzeyinin her yerinde eşit bir uzunluk sağlamak için kesilir ve sonra boyar. Her kadife etkili, derin, zengin renklerle boyanabilir – ancak aynı zamanda daha yumuşak, daha fazla pastel renkler için de gerekiyor. Ezilmiş kadife, ıslak iken kumaşın bükülmesiyle üretilir. Kumaşta farklı desenler farklı renklerin çoklu ipliklerini dokumayla oluşturulabilir. Kadife daha sonra normalde nemli iken bir kadife ile ayarlandığı için genellikle fırçalanır. Karakteristik hissini bu şekilde üretir. Velvet, ev eşyaları ve döşeme ürünlerinin imalatında da dahil olmak üzere çok sayıda kullanım alanına sahiptir. Kumaş aynı zamanda diğer dokusal kumaşlarla harika bir şekilde çiftleşir.

Parti Kadife Kumaş
Parti Kadife Kumaş

Parti Kadife Kumaş. Tiftikli battaniyeler ve yastıkların yanı sıra kaşmir kumaş örtüler ve bu zengin elyafla mükemmel sonuçlar veriyor. ÖZELLIKLERI VE NITELIKLERI Kadife, güçlü bir parlaklık veren dayanıklı bir kumaştır. Özellikleri kadifeyi üretmek için kullanılan malzemenin türüne bağlıdır. İpek kadife, yumuşak bir örtüye ve pırıl pırıl yüzeye sahiptir; rayon ve asetattan yapılmış olanlar gibi sentetik velvetler güçlü bir parlaklığa sahipken aynı zamanda örtüşme eğiliminde değildirler. Kadife koleksiyonlarımız pamuklu kadife (aynı zamanda kadife kadife olarak bilinir) kullanılarak üretilir ve en kadifenin en sağlam ve en dayanıklı türüdür. Ayrıca doğal bir elyaftır ve bu nedenle ev çevresinde olması daha sağlıklıdır.

BAKIM Kadife kumaş  yumuşak kıllı bir fırça ile herhangi bir tozu fırçalayarak temizlenebilir. Eğer lekelenirse, az miktarda ılık su ve birkaç damla bulaşık deterjanı bir kapta birlikte karıştırın. Kaseyi örtün ve köpük oluşturmak için karışımı sallayın. Yumuşak bir bez kullanarak köpükleri lekeye uygulayın ve leke çıkarılıncaya kadar hafifçe vurun. En iyi sonuç için, kadife üründeki bakım talimatlarına bakın.

Kadife Çeşitleri:

Parti Kadife Kumaş. Kadife en yaygın türü kesik bir kazık ile düz bir örgüdür. Yumuşaktır, derin, zengin renklerde gelir ve genellikle resmi veya gecelik giysilerinde kullanılır. Kadife türü genellikle bir arasında satılmaktadır (fiyat, kaliteye ve yere göre değişiklik gösterebilir). Velvet aynı zamanda perdelerden döşemeliklere, aksan yastıklara kadar iç tasarım uygulamalarında da kullanılır. Döşeme ortak bir türü yığın kesilmemiş döngüleri kesilmiş bir desene sahip kadife, kesilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın