Likralı Gabardin.

Likralı Gabardin kumaş
Likralı Gabardin kumaş

Likralı Gabardin.

Likra ayrıca gabardin veya elastan adında bir poliüretan bazlı sentetik elyaf için tescilli bir markadır. Şirket ilk giysili Likralı Gabardinbir germe ajan olarak lateks kauçuk yerine 1958 yılında  geliştirdi. Aynı zamanda kendi güç ve dayanıklılık için değerli oluyor. Eğer likralı gabardin dendiğinde parlak şort düşünmek olsa, elastik kumaş birçok giysiler mevcuttur.

Likra Kullanımları.

Lycra hemen her zaman bir kumaş ile karıştırılır – da en esnek mayoları ve mayolar az yüzde 40 Lycra pamuk veya polyester ile karıştırılır. Vücuda kalıp kabiliyetinden dolayı sıkıştırma giysiler, cerrahi çorap, mayo ve spor için idealdir. Ayrıca kot, üstleri, elbiseler ve hatta likralı gabardin eklemek için kullanılır.

Eh, ben bu forumda bir süre önce bu ayrım ile güreş oldu. Tüm gabardin (yün veya pamuklu olsun) belirgin bir Likralı Gabardindimi görünüme sahip; bunlar olan. Ancak, gabardin olmayan gabardin dimi örgüleri farklıdır hangi yolu vardır. Bir gabardin daha sıkı bükümlü parçacığı kaynaklanan, her zamankinden daha sert bir bitiş olduğunu bazı söyleyecektir. Bir kaynak isterseniz gabardin çözgü yönü, bu daha belirgin bir dimi gibi görünen, böylece daha belirgin bir sırt lider, atkı gibi çözgü ipliklerin iki kat olduğunu gösterir. Ben ikincisi genellikle doğrudur olup olmadığından emin değilim, ama hepsi bir süvari dimi gibi olmasa da daha büyük ölçekli dimi, bir gabardin özellikle zor aşınan, sert bitmiş dimi örgü olduğunu kabul etmek gibi görünüyor.

Likralı Gabardin kumaş
Likralı Gabardin kumaş

Gabardin dik ya da bazen normal ya ile karakterizedir dimi sıkıca yüzeyde ince, farklı diyagonal kaburga ve pürüzsüz arka dokunmuş. Yünler olan sağ dimi , pamuk olabilir sol eli . Çözgü genelde inç başına iki kat daha fazla iş parçacığı vardır atkı. Pamuk üretilen elyaf, karışımlar ve (nadiren) ipek.

Gabardin sıkıca (özellikle dik dimi örgüde) dokunmuş olduğundan kumaş dayanıklı sert giyen ve yağmur. Adını Ortaçağ İspanyolca kelime türetilmiştir likralı gabardin elementlerden koruma anlamına gelir. Adı aslında Ortaçağ’da giyilen bir pelerin için kullanılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın