Kaşmir

Kaşmir
Kaşmir

Kaşmir … Sıcak, rahat ve ağırlıksız … Başka hiçbir malzeme yumuşaklık ve hassasiyet için onunla karşılaştırılamaz. İnsanlar çok moda kaldırılır bile için, kelime “kaşmir” güçlü asaleti, lüks, ihtişam ile ilişkilidir ve aynı şey bütün dillere anlamı tercüme: çok değerli, rafine konu.

Kaşmir
Kaşmir

Birçok kaşmir yünü aslında biraz yanlış, ideal bir pansuman olduğuna inanıyoruz. Keçilerde  yün ve tüy veya astar, değildir. Adı o “yalıtılmış” keçi ekili Pakistan, sınırında yer alan Hindistan’da Keşmir dağlık ili geliyor. Dağlık bölgelerde, kışın bir gün ve gece sıcaklıklarının keskin fark, hem de önemli soğuma var ve sonunda, yerel keçi şiddetli soğuktan hayvanları korumak için yardımcı astar bir sürü var.

Hatalar bir sürü o kaşmir düşünerek – yün pahalı ya iyi giyimli yün olduğunu. Hayır, kaşmir – aşağı (astar) dağ keçisi veya soğuk bir kış tüylenme keçi gereksiz, olduktan sonra ne zaman bahar, elle toplanarak taranmi olduğunu. Kabartmak kaşmir ana bölge) görünür. Ama bu aşağı saç kendisi daha kalın ve koyu, kirli, bu yüzden bu tür tüy maliyeti çok daha düşüktür. Yetiştirici Avustralya, Yeni Zelanda ve İskoçya’da götürmekte, diğer yerlerde kaşmir keçi beslemeye çalıştı. Kolaylığı ve ısıyı tutma inanılmaz bir yeteneği: – Ama diğer iklim koşulları (keskin karasal iklimin eksikliği soğuk kışlar ve sıcak yazlar ile) değerli astar kalitesini kaybeder.

Eski zamanlarda olduğu gibi toplama ve hammadde işleme, elle hemen yapılan çünkü Pahalı kaşmir da elde edilir – yüksek kaliteli iplik elde edebilirsiniz sadece bu yüzden. Hav, özel tarak taranmış saflaştırılmış ve kaba yün, daha sonra uzunluk ve elyaf kalınlığı ile kriteri ayrılır. Daha yumuşak ipek, yün daha sıcak, kaşmir, “kayma” değil yün gibi cildi tahriş etmez, tiftik veya tiftik, ve en önemlisi, neden olmaz alerji olarak lifsiz bir bez! Böyle hassas bir malzeme giymek çok pratiktir ve hatta makinede yıkanabilir dayanabilir olması da şaşırtıcı!

Kaşmir
Kaşmir

Modern işleme ve “değerli iplik” kullanımında tartışmasız lideri İtalya olarak kabul edilir, burada hammadde, renk kaşmir ve ince lifler  daha fazla arıtılması için en iyi teknoloji geliştirdi. sadece en iyi hammadde ve moda endüstrisinin engin deneyimini kullanarak, İtalyan üreticilerin açıkça kaşmir triko dünyanın üreticileri arasında bir öncelik pozisyonu vardır.

Diğer nedeni dokusunun eşsiz özelliklerinin yüksek maliyetidir. Kabartmak oluşur çünkü o ısıyı korumak için eşsiz bir yeteneği vardır ve bu nedenle, anti-alerjik özelliklere sahip, çok hafif giymek son derece yumuşak dokunuşa çok yumuşak ve rahat olmasıdır. Nedeniyle ince iplik renk, doku boyama ile bir buğu yoluyla olduğu gibi, boyanın tonları taşıyan, çok yumuşak ve hoş. Tüm bu büyülü özellikleri ve hatta yüksek maliyetli rağmen, kaşmir ürünlerinin artan popülerliğine katkıda bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın