Kadife Kumaş.

kadife kumaş

Kadife Kumaş.

İpek gibi Kadife zarif ve her zaman lisanslı ilişkilendirilmiştir gösterişli kumaş alan biridir. Çok parlak, cilt kadife kumaşüzerinde yumuşak, parlak henüz hissediyor ve zengin bir görünüm tüm dünyada telif kamaştırdı etti. Çok pahalı olduğu gibi kadife bir zamanlar zengin sadece giyilirdi. Rönesans çağında kadife Floransa ve gibi şehirler için servet yapmış bir ekonomik fenomen oldu. Bu lüks ve gelişmişliği ile ilişkili olan ve bu güne kadar hala çok popüler. Olan Kadife kumaş alanlar son 4000 yıldır popüler olmuştur. Sadece güzelliği için değil, aynı zamanda onun sıcaklığını için bilinmemektedir. Kadife daha iyi, Avrupa hava gibi soğuk iklimlerde için uygundur kumaştır.

Kadife tarihi nedir?

Kadife kökenli nerede birçok teori vardır. Fakat insanların çoğu bunu uzak doğuda bir yerde kökenli olduğunu kabul ediyorsunuz. Efsanevi boyunca gerçekleştirildiği İpek rota Avrupa’ya Araplar tarafından. Kadife İtalya ulaştı ve onlar

kadife kumaş
kadife kumaş

12th kadife en büyük üretim  tekleme kumaş alan. Floransa şehirler için servetlerini yaptı – 18 yüzyıl. Onlar Avrupa’nın geri kalanına verilen. Kadife mobilya, giysi, döşemelik, perdeler ve hatta duvar kaplamaları için vagonları gelen, zengin her şeyi kullanılmıştır.

Kadife farklı türleri nelerdir?

Geleneksel kadife içeren pamuk ya da keten ve ipek yığını. Aynı zamanda rayon asetat ve malzemeler gibi sentetik ipek gibi diğer liflerden yapılabilir. Yenilikler ve teknolojik gelişmeler sayesinde, daha ucuz ve uygun fiyatlı sentetik üretmek için yaptığı kadifeler.  Bazıları spandex ve kadife zengin görünümü ve hissediyorum esnek özelliklere sahip Kadife vardır, Kadife taklit kadife ve kadife bir katı şeklidir velevet yapılmış pamuk ve aslında gerçek kadife daha iyi o perdeler. Genellikle kadife her türü kumaş bir zengin ve kraliyet görünüm vermek için olayları ile derin ve karanlık gölgeler boyanmaktadır.

Kadife nasıl imal edilir?

Kadife ipek yığını yoğun bir kumaştır. Bu bir dokuma kumaş olarak. Bu başvuru iplik kümesi ve sarma, iki set kadife kumaşyiv oluşmaktadır. Bu iki sargı parçacığı özel tezgahlarda aynı anda bez iki adet dokunmaktadır. Bıçaklar şal boyunca bez iki parçalar halinde kesilir. İki adet ayrı olarak ayrı dışarı alınır. Bu kumaş denir. Bu kazık kumaş ipliklerinin uçları yapışmasını ve yumuşak bir kazık oluşturur olsa o artık üretilen, çok pahalı hale ipekten yapılmış diğer kumaşlar rayon gibi pamuk , uygun fiyatlı yaptı polyester.

Kadife kumaş nasıl yıkanmalıdır?

Genellikle yıkama kadife zor bir iştir. Normal kumaş gibi yıkanmış edilemez. Kuru temizlenmelidir. Küçük lekeler alırsanız, hafifçe nemli bir bez ile lekeleri çıkarmak. Ilık suda ıslak bez ve yavaşça o lekeleri üzerinde ovmak. O bez zarar verebilir çok sert bez sürmeyin. Kuruyana kadar artık kumaş hafifçe sürün. Leke kaldırılana kadar işlemi tekrarlayın. Leke büyükse temizlenmiş kuru almak daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın