İplik

iplik
iplik

Doğal lifler pamuk, keten , ipek ve medeniyetlere mevcut olan başlıca lifler yün-temsil etmektedir. İplik ve her türlü kumaş bilinen en

iplik
iplik

eski örnekleri keten lifleri ve iplikleri ve düz örgü keten kumaş parçalarının demetleri, yaklaşık 7.000 yaşında olduğu tahmin edilen, yakın bulunmuştur.

İplik Alanlar. Sentetik lifler çok sonrasına kadar ortaya çıkmadı. Pamuk veya ağaç liflerinden yapılan ilk sentetik, suni ipek, 1891 yılında geliştirilen, ancak ticari olarak.  Neredeyse yarım yüzyıl kadar sonra üretilen değildi, naylon polyester çeşitli formları ardından icat edilmiştir. Sentetik ipliklifler doğal lifler ve genişletilmiş uygulamalar için dünya talebi azalır.

Parti İplik. Yaklaşık 1300 yılına kadar, ipliğin iğ ve ağırşak üzerinde döndürüldü. Bir iğ lifleri bağlı ve bükülmüş olan konik uçları yuvarlatılmış bir sopa olduğunu; Bir sarmal mil döndürme tutmak için bir uçma dişlisi olarak da hareket miline bağlı bir ağırlıktır. Lifler, bir adı verilen bir çubuk bağlı taranmış liflerin bir demeti elle çekilmiştir. El tarak, lifler bir yönetim kurulu diğer boyunca yavaşça çekilir gibi lifleri yakalamak ince tel kanca çıkıntı hangi aracılığıyla deri ile kaplı iki panoları, arasına yerleştirilir.

iplik
iplik

Liflerden asılı mili, aşağı doğru döndükçe lifleri katlanmış ve uzak lif demeti çeker olarak iplik uzunluğu döner. İplik kat ulaştığında, sabitlemek için mil etrafında iplik rüzgarlar ve sonra tekrar işlemini başlatır. Lif tüm bükülmüş kadar bu devam eder veya kadar mili doludur.

Stok İplik. Elyaf yaklaşık 15 farklı iplik oluşturmak için kullanılır. Bu lifler doğal ve sentetik iki kategoriye ayrılır. Doğal lifler bir bitki ya da bir hayvandan elde edilen ve esas olarak, dokuma tekstil kullanılan olanlardır. Olgun olduğunda en bol ve yaygın olarak kullanılan bitkisel elyaf pamuk, pamuk kaynatın ya da tohum dan toplandı. Aslında, pamuk en çok satan kombine tüm sentetik elyaf da lif.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın