İpek

ipek

İpek kumaş yaygın dünyanın en lüks tekstil olarak kabul edilir, gizlilik ve ticaret yüzyıllar ile dolu Onun fırtınalı geçmişi, yüksek moda özet ipekolduğu için kumaşın mevcut itibar az benzerlik taşımaktadır.

Parça Kumaş. İpek en bol biçimi, doğal protein lif, dut ipek böceği larvalarının koza yetiştirilir. İpek böcekleriniz özel kağıt üzerine yumurtalarını ve sadece taze dut yaprakları yemek. Otuz beş gün Yumurtadan çıktıktan sonra, ipek böcekleriniz kendi koza iplik başlar. Her koza daha sonra ipek bir “iplik” üretmek için bükülmüş ham ipek iplik, 1000 yarda verir. Süreç ipek yüksek maliyet açıklıyor zaman alıcı ve hassas olduğunu. Lif yapısı, değişik açılarda ışık yansıtan bir üçgen prizma onun parlak ışıltı alır. Parti İplikİpek başka varyantı, “vahşi ipek”, dut ipek böceği dışındaki tırtıllar tarafından üretilir ve çok geleneksel ipek gibi esaret hasat edilebilir. Yabani ipek renk ve doku ekili çeşitli farklı eğilimi ve lifler nedeniyle ortaya çıkan güve tarafından hasar, tipik olarak daha kısadır. Ekili koza lif uzun, ipeksi iplikleri korumak için, larva içinde genellikle bir iğne ile delinir ve koza zarar vermeden sökülmüş edilir.

Parça Kumaş AlanSilk tekstil kökeni Sarı dut ağaçları arasında yürüyüşe gitti ve bitkinin yapraklarını yiyen solucanlar bağlı konuları ipekparlak fark 6000 M.Ö., geri tarih. Tarihçiler koza ipek içine hasat edilebilir ipekböceklerinin fark önce ne kadar sürdüğünü hakkında katılmıyorum, ama bir sürümü İmparatoriçe onun çayına bir koza bırakarak ve ipeksi iplikleri içine çözülmeye izliyor anlatıyor. Çin binlerce yıldır ipek ticareti üzerinde bir tekel tutulan ve sonunda kadar batı İpek Yolu olarak bilinen Avrupa ve Afrika gibi uzanan bir karmaşık ve ünlü ticaret sistemini düzenledi.

Online alışveriş Yüksek kaliteli ipek ayrıca ve sonunda Batı Avrupa’da üretilen, ancak maddi 17. yüzyıla kadar Amerika’ya tanıtılan değildi; İlk yerleşimciler sadece pahalı bir bez göze alamazdı. Sentetikler sonra ipek kumaş lüks hissetmek için bir yedek olarak geliştirildi, ancak kötü boyalı ve ipek ışık-kırılma prizma parıltılı kalite yoktu.

Bugün, ipek kumaşlar her ülkede yaygın: Fransız önlük itibaren, tüm kültürleri sardı. Onun büyük emicilik fitilleri yaz ipekaylarında uzak nem ise onun düşük iletkenlik, kışın bir sıcak tutuyor. İpek kumaş hissediyorum açık: su yüzeyi gibi pürüzsüz ve lüks online kumaş dalgalanmalar. Bu kaliteli seksi iç çamaşırı ve zarif elbiseler için özellikle uygundur. Bu özel günler için ayrılmış bir kumaş, bir an geliştirmek içindir bir bez olduğunu.

Ucuz Kumaş. Sentetik lifler düze hortumlar aracılığıyla kimyasal kalın bir çözelti zorlama ve bir kimyasal banyo elde filament sertleştirme yapılır. Bu akrilik, naylon, suni ipek dahil spandeks. Bu liflerin bazıları çekme sorunsuz doğal liflere benzer özelliklere sahiptir. Diğer lifler özel uygulamalar için özel özelliklere sahiptir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın