Dokuma Kumaş

DOKUMA KUMAŞLAR.
DOKUMA KUMAŞLAR.

DOKUMA KUMAŞLAR.

Modern kumaş mağazaları geniş bir yelpazede bazen bizi karıştı yapar. Bir giysi modelinin dikiş için malzeme DOKUMA KUMAŞLAR.satın almanız gerekir ve ne zaman, biz her zaman doğru seçim yapmazlar. Ama hesaba kumaşın özelliklerini almalı aynı zamanda, ürünlerin türü olan liflerin kompozisyon, ve diğer önemli yönlerini bir dizi kullanılması tavsiye edilir.

Teknoloji ve üretim aşamaları.

Basma doğal tekstil elyafı elde edilir – pamuk. Tüm süreç birkaç adımdan oluşur: Başlangıçta tüyleri ile kaplı pamuk tohumu, toplanmış ve bu elyaf yapılır. Özel çırçır pamuk çeşitli yabancı maddelerin temizlenir.

Daha sonra sıkıştırılmış ve bir iplik bükülmüş olan makineler-cin pamuk çiçek salkımına izole lifleri üzerinde. Muamele edilmiş fiber uzunluğu farklı olabilir – 10 ile 6 mm arasındadır. Onlar (20-22 mikron) oldukça ince, ama çok güçlü. Dokuma ve boyama ve terbiye işlemleri ile ortaya çıkan ipliklerin, kumaş oluşturur – pamuk.

DOKUMA KUMAŞLAR.
DOKUMA KUMAŞLAR.

Başlangıçta, kumaş üzerine desen uygulamak için, beyaz keten hazır satın aldı. Ardından, üzerinde kullanarak özel çekiç çizim uygulandı. Üretim çekiç onlara oyma desenli özel kurulları tarafından değiştirildi olarak.

Bir sonraki adım gelişme oldu özel silindirler üretimi. Her resim, özel bir araç oluşturulan el oyma her mil üzerinde yani Çizim benzersiz oldu. Kumaş üzerine desen uygulamak için, her bir mil belirli bir renk boya daldırıldı ve doku üzerinde tutulur. Bu üretim çalıştı, yani elle kumaş üzerine desenlendirme ile satın aldı.

Üzerinde desen uygulamaya kumaş üretiminden – Daha sonra, özel makineler tam bir döngü sağlamak için oluşturulmuştur. Ekipman üzerinde yapılan benzer operasyonlar ile donatılmış b

Bugün bir pamuklu kumaş olarak bu konuda konuşmak için davet ediyoruz. Doğallığı görünümünde, çünkü

DOKUMA KUMAŞ
DOKUMA KUMAŞ

çocukluk tüm bilinmektedir genellikle çocuk ürünlerinde kullanılmaktadır.

Eğer dikmek, muhtemelen tüm hakkında dokuma kumaşlar biliyorum. Onların lifler harika vizyonu varsa sadece görebileceğiniz küçük bir desen oluşturmak. Bu çapraz desen tüm bu küçücük lifler aslında birlikte dokuma zaman oluşturulur.

Hiç bir çocuk olarak bir dokuma tezgahı var mıydı? Seni yapmak için etrafına naylon döngüler sarın vardı. Bu dokuma lifler yolu ince olması dışında, tezgâh olarak dokuma kumaş aynı şekilde çalışır.

Dokuma kumaşlar genellikle dikiş kullanılır ve bunlar örme kumaşlar farklı biraz tedavi ediyoruz. Kolayca çözülmeye, bu yüzden kenarları  profesyonel olarak zikzak dikiş gibi basit ya da bir şey bir şey bitmiş olması gerekir. Dokuma kumaşlar gibi kolayca germek ve örme kumaşlar daha net olma eğilimi yoktur, çünkü onlar pileli gibi şeyler yapmak için çok uygundur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın