Desenli Kumaş

desenli kumaş

Desenli Kumaş.

Bu tür kumaşlar çeşitliliği ve değere sahiptir. Örneğin, bahar ya da ilk yaz biçme sığır mera ilk günü her zaman yetenekli ve çalışkan terziler desenli kumaş  tarafından oluşturulan parlak ve yetenekli giysiler bir kaleydoskop eşlik ediyor. Renkli tunik, satılık süslü dokuma gömlek, önlük, şal ve eşarp – tüm bu sadece giysiler parti kumaş alanlar oluşturulur, ancak aynı zamanda bu alanda çalıştı.

Hayır daha az dikkat evinde kırmızı köşe (simge asılı ve bir tablo vardı yeri) süslüyor nesnelere ödenir. beyaz veya desenli kumaş her – masaya dokuma veya işlemeli desenler ile süslenmiş Onun havlu masa örtüsü koydu. Buna karşılık, bez desenli sınır ile veya tüm uzunluğu

desenli kumaş
desenli kumaş

boyunca dekore edilmiş.

Duvar rengarenk desenli havlular asılı üzerinde ve desenler gelin olarak kabul çalışkan, becerikli – ama en renkli ve parlak bir ev düğün sırasında büyüdü. Sonuçta, kumaş alan o günahın başlangıcı oldu, o iğne yapmazsa, o tembel vakit geçiriyor inanıyordu.

Yıllar içinde, desenli dokuma olduğunu belirten satış, başında geliştirilen yüksek kaliteli ve Rus dokuma gelişim düzeyi. Ve yüzyılda için desenli kumaşinanılmaz güzel ve kaliteli kumaşlar Dokuma usta ve yaratmak olan pratik sadece bu insanlar yaşadı. Onlar çağrıldı – dokumacılar. Böyle yakın olan köylerde ve yaşadı. Onların doku daha az son derece değerli değildir kilometre de soylular ve manastır vardı.

Orta kesimlerinde XIX yüzyılın başında, daha sonra ülkede tekstil sektörünün gelişimi için başlangıç ​​noktası olarak hizmet resmi fabrika değil, aynı zamanda el sanatları dokuma üretimi, değil sadece.

Desenli kalite – karmaşık bir konu, ancak her zaman birbirlerine aksine doku oluşturmak başardı. Ve dokuma çeşitli teknikler sayesinde.

Dokuma Bu tip tuhaflık da parlar doku belirli alanlarda delikli oluşan desen olduğunu. Böyle bir ajur yeterince büyük ve elmas olsun,stok desenli kumaşkumaş alan veya başka bir şekil, geometrik şekillerin form var. Önkoşul bu rakamları altında yatan diyagonal çizgiler, dikey veya yatay çizgiler ve hücrelerdir.

Online Kumaş Satışı. Bu kumaşlar keten iplik yapılmış ve mütevazı ama çok şık görünüyorsun. Onlar ipeksi bir parlaklık, yumuşaklık ve esneklik ile karakterizedir.

Kepek dokuma. Bu resimler, onunla çalışmayı kullanılarak oluşturulan – bu zahmetli sanattır. Havlu dokuma Kepek yolu, her zaman ev dekore edilmiş, ama onlar ve bir hediye olarak sunmak olabilir. Bu rakamlar aynı zamanda hemen her zaman da insanların ve hayvanların bazı rakamlar geometrik ve yatay çizgili oluşan ve bulundu.

Kumaş Satış. Seçmeli dokuma. Genellikle, bir dokuma tekniği zar, örneğin, ile birleştirilir Bunun bir tamamlayıcısı olarak. Bar desen ortalama tasvir Örneğin, şeridin alt ve üst kısımlarında tarafından  bulunurdu. Onları parlak ve süslü hale başta önlükler, eşarplar ve havlu, desenli kumaşbu şekilde kullanılır.

Bunlar ve desenli dokuma diğer türleri de el sanatları popülaritesini kaybetmiş değil ve yaygın olarak geleneksel Slav giysi dekorasyonu için kullanılan var, hala kullanımda. Ve bunu geliştirmek ve iyileştirmek için, desenli dokuma icat zamanki köylü kadınlar, tüm sayesinde, şimdi de bu tür kumaşlar oluşturmak edebiliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın