Denye Kumaş Jarse Kumaş

Jarse Kumaş Alanlar
Jarse Kumaş Alanlar

Denye Kumaş Jarse Kumaş.

Denye Kumaşın iplikleri girmeden ipliklerin kalınlığının bir ölçüsüdür. Az sayıda ince olan büyük sayılar kaba Denye Kumaş Jarse Kumaşvardır. . Aslında ölçülen lif veya iplik 9000 metresinin gram ağırlık var

Genellikle sentetik lifler için verilen denye ölçümlerine çalıştırmak – örneğin, 200, 500 veya 1000 denye olarak belirlenen kumaştan yapılmış bir sırt çantası alabilirsiniz. 1000d kumaş oldukça kaba ve sağlam malzeme, aksi bavullar için kullanabilir türüdür. 200 oldukça ince ve düz, ve ben bir bakkal torba ya da şehir etrafında kullanmak için bir sırt çantası için seçsin bir şey olurdu. 500d Ağır kullanım yıllık bir numara almak için gidiyor bir açık sırt çantası için almak istiyorum ne olduğunu.

Aslında ne anlama geldiğini denye alan emin değilseniz kötü hissetmeyin. Tekstil tasarımı eğitimi okul dört artı yıllarda bir kez söylenen kelime duymadım. Ben bilmiyordum ne kadar fark tekstil benim mezun oldu kadar değildi.

Yani açıkçası, daha güçlü sayı büyük kumaş, ama neden?

Denye Kumaş Jarse Kumaş
Denye Kumaş Jarse Kumaş

Denye elyaf doğrusal kütle yoğunluğu için bir ölçü birimidir. ölçü birimi sadece TEKSTİL … benim en sevdiğim şey için! Nasıl Okulda bize bu öğretmek değil mi? ipek, tek bir tel 1 denye ölçer. Ölçüm elyafın 9000 metresi kütlesi olarak tanımlanır. Bu nedenle, denye gram lif kalınlığı ve ağırlığı gösterir.

Denye tekstil ve kumaş oluşturulmasında kullanılan tek tek iplikler ya da filamentler elyaf kalınlığı belirlemek için kullanılan ölçüm birimidir. Yüksek denye alan sayısı ile kumaş, kalın, sağlam ve dayanıklı olma eğilimindedirler. Düşük denye kumaş alanlar sayısı ile kumaş, sırf yumuşak ve ipeksi olma eğilimindedir.

Jarse Kumaş Alanlar
Jarse Kumaş Alanlar

Dolguların açısından, sırayla “mikroelyaf” lif, son derece iyi az 70 denye olmalıdır dikkate alınması gerekir. Bu dolgu onun havadar ağırlığı, tüylü hissediyorum ve yumuşak, ipeksi bir doku verir. Standart Fiber’ın en mikroelyaf genelde 0.9 denye veya daha az ise karşılaştırıldığında, bir insan saçı, 20 denye olduğunu.

Alt denye sayılarla lifler yüksek sayıda olanlara göre daha ince ve daha yüksek sayılarla lifler daha güçlüdür. Bununla birlikte, jarse kumaş üzerinde denye ölçmek mümkün değildir. Bir 600D poliester kumaş 450D polyester kumaş daha güçlü ise naylon doğal polyester daha güçlü bir lif olduğu, diğer bir deyişle, bu, bir 450D naylon kumaştan kadar güçlü değildir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın