Çorlu Kumaş

Çorlu Kumaş.
Çorlu Kumaş.

Denim kumaşlarının kırılma yükleri, özellikle Yd = 100 tex atkı ipliklerinden yapılmış kumaş için ring ipliklerine yakın olmuştur.  İplikler Open End plied ipliklerden daha önemli bir Denim kumaş uzatma sağlar. Atkı ipliklerden yapılmış kumaşların aşınma döngüleri halkalı ipliklerden daha yakındı. Yüzük ve ipliklerden üretilen Denim kumaşlarının yırtılma dirençleri çok yakındı.

Çorlu Kumaş.
Çorlu Kumaş.

Çorlu Kumaş. Denim onun uyum, hafiflik ve dayanıklılık için dünya çapında bilinir. iş günde bir kullanım için moda ve giyim dünyasında birkaç malzemelerden biridir Jeans tipik bir Amerikan oluşturma sıklığıdır. kot çok yönlü ve imalat kullanımı kolay olduğundan, dünya genelinde istikrarlı talebi ile giyim ek olarak pek çok sanayi bir elyaf kumaş haline gelmiştir. Denim Batı Amerikan altın acele günlerine geri giden bir Soyağacı ile, eski bir favori.

Denim Tarihsel önemi

Denim moda dünyasında uzun bir geçmişe sahiptir. Kumaş uzun bir geçmişe yönelik bir iş giysisi kumaşı olarak bilinen ve Batı sınırında popüler oldu. Üniformalar için ABD Donanması tarafından kullanılan, üretici Levi Strauss üretmek için 1853 yılında kumaştan giysiler çalışmaya başladı. İmza American Apparel yakında denim. Denim insanların ekonomik olarak aşınma uzun, kolay bakım giysi sağladı önemli maddedir. O, ucuz bol yapılmış ve çekici bir renk çivit geldi. Bu gerçeklerden, bazı giysiler sağlam Amerikalı kot gibi kültürel rezonans yükselmiştir.

Denim İşlevselliği

Çorlu Kumaş. Kot çok örgülerde gelip bu yana, hemen her zaman için kullanılabilecek bir maddedir. Kot germek, parıltı veya bileşimine bağlı olarak akabilir; Tersine, o, hiç bir şekle sahip sayısız kıvrımları ve şekillerdeki renk ve kırışıklıkların herhangi bir sayıda alabilir. tüm endüstrilerde Tasarımcılar denim olası öğeleri oluşturmak. Bazı popüler uygulamalar pantolon, etek, ceket, çanta, mobilya-kapakları, kitap ceket ve ayakkabılar. Bu onun Giyim amaçlı olsa da olmasa bile, para aklama veya yıkanması gerekiyor nesneler için özellikle yararlıdır.

Örgü ve boya kot

Çorlu Kumaş.
Çorlu Kumaş.

Çorlu Kumaş. Kot dimi örgü onun büyük dayanıklılık sırrıdır. Çözgü örme ve uzun maruz kalma süresi mukavemetine sahip olan bir sağlam kumaş oluşturmak için iplikleri doldurulması. Üreticiler bazen biraz farklı uzmanlık hatları oluşturmak için vardır örgüleri ile gelen, ancak vücut yapılandırma en yaygın olarak kullanılmaktadır. Kot kolayca leke edilir. Pamuk kolayca boya ve küçük bir çaba ile ağartıcılar. Onun yaş ve sıkıntı için tasarımcılar kumaş birkaç yıkar üretmek sağlar. Ancak, doku zaman içinde bazı rengini kaybeder ve aşınma yıl sonra biraz daha farklı Tekstil gibi bakıyor sona erebilir.

Aşınma ve dayanıklılık

Kot kadar bağışlayıcı birkaç madde bulunmaktadır. Çoğu denim kumaşlar uygun bakım ve para aklama yıllarca sürer. Birçok doku kot gibi boylamasına kesilir, ancak genişliği boyunca kesilmiş zaman yok ise yıpranır olmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın