Bolu Kumaş.

çankırı kumaş
çankırı kumaş

Kumaşçılar.

Kumaş ve Giyim Evrimi kumaş erken formu büyük olasılıkla giyim ve yatak olarak, hem ısınmak için vücudun

Bolu Kumaş.
Bolu Kumaş.

genelinde bol dökümlü hayvan derileri şeklinde geldi. Çünkü protein ve bitkisel kaynaklardan oluşan onların çok bileşimin, erken tekstil zamanla çözülmeye eğilimindedir, bu nedenle onların tarihin çok az kanıt var. Biz kumaş tarihi hakkında sahip olduğumuz en iyi bilgi kuruluşundan kullanılan araçlar geliyor.

1988 yılında, kemikten yapılmış belirgin dikiş iğneleri yakınlarında bulundu. Bu iğneler etrafında 18.000 M.Ö. edildi ve büyük olasılıkla ham Çankırı kumaş alan giyim oluşturmak üzere bir araya hayvan derileri dikmek için kullanıldı. Buna ek olarak, kil tabletler gibi erken 8000 M.Ö. gibi ilk elden tezgahlarda aynı zamanda etrafında oluşturulmuş olduğuna inanılıyor Ortadoğu’da bu gösterir dokuma kumaş alanlar bulunmuştur.

Elde kalan kumaş artıkları, günümüz Türkiye’sinin yakın Anadolu’ya (izlenebilmektedir edilmiş ve erken yün ekimi işaret bazı artıkları ile birlikte yaklaşık 6500 M.Ö. Bunlar dokuma kilim tarihli olabilir. Şu anda Çanakkale Kumaş alanlar elle bükülmüş veya dokunmuş ilkel tezgahlarda, ve keten, yün ve keten oluşturulmuştur.

çankırı kumaş
çankırı kumaş

İpek üretimi yaklaşık 2.800 M.Ö. başladı ve büyük bir ihracat oldu dünya ülkeleri ile ticaret yolları ve ortaklıklar açılması.

MS 1. yüzyılda sırasında, hem bursa kumaş alanlar  pamuk ve yün üretimi popüler oldu ve daha gelişmiş tezgahlarda kolay dokuma yapmak için yaratılmıştır. İlk çıkrık oluşturuldu bu sefer de oldu. Örme kumaş ilk kanıt da bu döneme uzanır.

19. yüzyılın Sanayi Devrimi sayesinde, kumaş üretiminin büyük çoğunluğu lokal yapıldı. İpek, dantel ya da keten gibi hammadde zenginler burdur kumaş alanlar arasında işlem gören, ancak ortalama bir insan veya örme yün ve pamuk giysiler giydi. Buhar ve As su Destekli Makine 19. yüzyılda mevcut oldu, Batı Avrupa ve Kuzey Amerika’da kumaş üretimi merkezi

burdur kumaş
burdur kumaş

fabrikalarına kaymıştır.

Kumaş üretiminde bir sonraki büyük gelişme, dünyanın ilk sentetik elyafların buluş ile Fransa’da 1891 yılında geldi. Ağaç ve diğer bitkilerden türetilen bu bolu kumaş alanlar selüloz ürünü, ilk ipek şekilde bilinmektedir ama sonunda suni ipek kumaş alanlar seçildi. Rayon icadı hızla kısa bir süre sonra 1930’larda naylon ve polyester izledi. Bugün, kumaş büyük bir yüzdesi, önemli ölçüde giyim maliyetini düşürmeyi kaynak, bu elyafların oluşmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın