Ütü Olmadan Ütü Nasıl Yapılır?

Eskiden ütü yerine ne kullanılırdı,Ütü olmadan gömlek nasıl ütülenir,Kırışıklık Açıcı Ütü Spreyi,Çaydanlıkla ütü,Çabuk kırışan kumaşlar için ne yapmalı,Kırışıklık açıcı sprey,Kırışıklık açma yöntemleri,Saç düzleştiricisiyle ütü yapmak,tencere ile ütü nasıl yapılır,ütü olmadan pantolon ütülemek,ütü olmadan elbise ütülemek,ütü olmadan abiye ütülemek,ütü olmadan bluz ütülemek,ütü olmadan tişort ütülemek,ütü olmadan elbise nasıl ütülenir,ütü olmadan ütü nasıl yapılır,
Eskiden ütü yerine ne kullanılırdı,Ütü olmadan gömlek nasıl ütülenir,Kırışıklık Açıcı Ütü Spreyi,Çaydanlıkla ütü,Çabuk kırışan kumaşlar için ne yapmalı,Kırışıklık açıcı sprey,Kırışıklık açma yöntemleri,Saç düzleştiricisiyle ütü yapmak,tencere ile ütü nasıl yapılır,ütü olmadan pantolon ütülemek,ütü olmadan elbise ütülemek,ütü olmadan abiye ütülemek,ütü olmadan bluz ütülemek,ütü olmadan tişort ütülemek,ütü olmadan elbise nasıl ütülenir,ütü olmadan ütü nasıl yapılır,

Ütü Olmadan Ütü Yapmak

KUMAŞ SATIN ALAN KİŞİLER. İlk izlenimler önemlidir ve kırışık bir gömlek veya elbise işte veya partide iyi bir izlenim bırakmak kolaydır. Kırışıklıklar, giysilerinizi saklarken de sorun olabilir. Birçoğumuz yazlık giysiler için dolapta yeterli alana sahip olmak için kışlık gardırobumuzu yerleştiririz ya da tam tersi. Burada, ütüye ihtiyaç duymadan kırışan çamaşırları nasıl önleyeceğinizi ve çamaşırları nasıl düzelteceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çamaşırların kırışmasını nasıl önlersiniz?

Kumaş parçası alan yerler.  En iyi sonucu elde etmek için, yıkamadan önce aşırı kırışmayı önlemek en iyisidir, çünkü çamaşır makinesinden yeni yeni çıkmış çok kırışık bir gömleği düzeltmek hafif kırışmış bir gömleğe göre daha zordur. Bu ipuçları, çamaşır makinesinde ciddi kırışmalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır:

Sıkma sırasında oluşabilecek kırışıkları önlemek için hassas çamaşırları elde yıkayın .

Çamaşır makinesini aşırı yüklemekten kaçının.

Kısa döngüde yıkayın ve daha nazik bir yıkama için daha düşük bir sıcaklık kullanın.

Sıkma sırasında oluşabilecek kırışıkları önlemek için yıkama işlemi biter bitmez çamaşırları makineden çıkarın.

İpucu 1: Ütüsüz ütüleyin ve kumaş düzleştirici ütüyle ütüleyin

Ütü yapmak yerine sprey mi? Doğru, hala nemli olan kıyafetlerinize uygulayabileceğiniz özel tekstil yumuşatıcılar var.

Spot kumaş alanlar. Giysileri bir askıya asın, kullanma talimatına göre püskürtün ve kumaşı dikkatlice şekillendirin. Ancak ajanı ipek gibi hassas maddelerden uzak tutmalısınız. Güvende olmak için, kumaşınızın göze çarpmayan bir yerinde test edin.

İpucu 2: Gömleğinizi duşta ütü olmadan ütüleyin

Özellikle gömlekleri düzleştirmek çoğu insan için bir korkudur. Bunu en yakın temizlik görevlisine bırakmayı tercih edersin.

Bu duş hilesi işe yarar:

Parti kumaş alanlar. Gömleğinizi veya buruşmuş bluzunuzu bir askıya asın ve kabinde duş aldıktan hemen sonra – ideal olarak duş başlığına mümkün olduğunca yakın.

Sıcak buharın banyoda kalması için kapıyı ve pencereyi kapatın.

Size yardımcı olması için kısaca sıcak suyu açabilirsiniz. Ancak kıyafetlerinizin ıslanmamasına dikkat edin.

Yaklaşık 15 dakika bekleyin, gevşekçe sallayın ve kurumasını bekleyin.

Ancak, aşırı yüksek nemin uzun vadede odalarınız için iyi olmadığını ve elbette gereksiz yere su israfından da kaçınmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

3. İpucu: Kurutma makinesinde ütü olmadan ütüleyin

Kurutma hilesi mutlaka enerji tasarrufu sağlamaz, ancak etkilidir:

Giysilerinizi makineye koyun ve birkaç buz küpü veya nemli, temiz bir çorap ekleyin.

Kurutucuyu yaklaşık 15 dakika orta hızda çalıştırın.

Giysileri gevşek bir şekilde sallayın ve asın.

İpucu 4: Ütü olmadan buharlı ütüleme

Bir buharlı ütü, sıcak su dolu bir tencereyle kolayca taklit edilebilir. Giysilerinizi pürüzsüz bir yüzeye koyun ve temiz kabı üzerine kaydırın. Kenarlardan su sıçramamasına dikkat edin.

Tencereye alternatif olarak çaydanlık da kullanabilirsiniz. Ana şey, yüzeyin düz olması ve göze hoş gelmeyen lekeler bırakmamasıdır.

İpucu 5: Düzleştirici ile ütüleyin

Özellikle gömlek yakaları ve manşetleri için pratik: sadece düzleştiriciyi alın. Düşük bir seviyeye koyun ve onunla uygun yerlerde çalışın. Kumaş mümkün olduğunca kalın olmalıdır.

Ayrıca, hiçbir saç bakım ürününün liflere yapışmaması için cihazı önceden iyice temizlemek de mantıklıdır. Göze çarpmayan bir yerde bir test yapılması önerilir.

6. İpucu: Giysilerinizi ütülemek yerine üfleyerek kurutun

Yakın mısınız ve aceleniz var ve kırışıksız bir gömleğe mi ihtiyacınız var?

Kilo ile kumaş satanlar. Giysiyi giyin ve damıtılmış suyla nemlendirin. Bunun için bir sprey şişesi kullanmak en iyisidir. Alternatif olarak, nemli bir mikrofiber bezle çalışır.

Ardından saç kurutma makinesi ile dışarıdan içeriye doğru çalışın.

Düzleştirici buharın her yere ulaşması için havanın kollardan ve yakadan geçmesine izin verin.

7. İpucu: Buharlı ütüyle rahat ütüleme

Parça kumaş satın alanlar. Buharlı ütü sizin için ütüleme yapmaz, ancak işi çok daha keyifli hale getirir ve değerli zamandan tasarruf sağlar. Buhar, lifleri daha elastik hale getirir ve böylece düzleşmeyi hızlandırır.

İpucu 8: Çok fazla çamaşır yıkayan evlerde buharlı ütü istasyonu.

Klasik bir buharlı ütünün aksine, bir buharlı ütü istasyonunda buharı çok fazla basınç altında üreten bir jeneratör bulunur. Bu, istasyonu daha güçlü hale getirir ve gömlek, pantolon, bluz ve kıyafetleri kısa sürede ütüleyebilirsiniz. Daha kalın kumaşlar bile pürüzsüz hale gelir.

Kumaş alanlar. Kuşkusuz, prosedür tamamen ütü olmadan çalışmaz, ancak son derece uygundur. Özellikle ütüsü çok olan haneler alımdan fayda sağlayacaktır.

Ürün bilgileri tamamen editoryal ve bağımsızdır. Yerleştirdiğimiz bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla, satın alma yapıldığında komisyonun küçük bir kısmını alıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın