Şifon

Şifon
Şifon

Güzel, narin, şeffaf kumaş. Ben çok beğendim! üründe çok güzel, ama işin içinde çok inatçı! Dürüst olmak gerekirse, bu nedenle, gerçekten onunla çalışmak sevmiyorum))). Çok dikkatli ve özenli olmak zorunda.

Şifon kesim

Şifon
Şifon

Şifon ve krep-şifon özel bir bıçak kesme ve elbette mükemmel şekilde keskinleştirilmiş pimleri ile çalışmak çok daha kolaydır. Aksi takdirde, kumaş üzerinde çirkin sıkma kalacaktır. Karşılıkları kesilmesi ve daha sonra, sadece aynı genişlikte bölümleri Dikiş aynı yapmak istenmektedir. Hala parçaları süpürüp gerekiyorsa – Yalnızca ince bir iğne ve ince bir iplik kullanın.

Dikiş

Tüm parçalar sadece ince bir iğne №60 ve №70 ince mesajları (dikiş uzunluğu 1.5-2 mm) öğütün. Eğer onu kayış diş kesme kağıt mendil dikiş parçaları altına tüm kurallara dikiş, hasar görmemiş. çünkü Kumaş indirimi tedavisi odaklanarak, çok ince ve şeffaftır. Sen işleme türlerinden birini kullanabilirsiniz: yardımı ila 5 mm arasında bir mesafede bir zikzak çizgi açmak ve tortu yakın hattına kesilir.

Fransız dikiş gerçekleştirin. , Detay yanlış tarafında katlayın onların ortasından dikiş paylarını dikin ve sadece ön tarafa sahip olacak, bırakmaya birbirinden tekrar basın. İşaretli dikiş hattında tam dikin!

Overlok Dikiş Ütüleme

Sadece kuru ütü ipek şifon, aksi takdirde, kumaş boşanma ve kırışık kumaş kalabilir. Ütü yüzeyi temiz ve pürüzsüz olmalıdır. Bu ince kağıt ya da kuru üzerinden vuruş daha iyidir.

Şifon

Işık şeffaf ağırlıksız ipek kumaş temel ve atkı düz olarak dokunmuşlardır ipliklerden üretilmiş. Doğal şifon oldukça işlemek için zor kavganın ve slaytlar beri. Ayrıca, çok kırılgan. Ama bu güzellik onunla çalışan tüm karmaşıklığı gölgede bırakıyor bu. Giysi, üretiminde hangi bir bulut gibi, hafif ve hassas, akan, bu kumaş, bakır kullanılmıştır.

Krep-şifon

Biraz daha sert ve dokunuşa grenli, ama en az, kolay ve akan bu şifon kumaş aksine. Yapılmış olduğu malzeme – Çift krep ipek ham. Daha dik daha güçlü şekilde geçirin ve şifon, kabartma ve tahıl daha büyük başarmak. Krep-şifon şifon kumaş olduğunca şeffaf değildir.

Kumaşlar

Şifon
Şifon

Çünkü onların şeffaflık şifon kendi başlarına kullanmak zordur, bu nedenle sık sık bu tür saten, jarse ve denim, keten ve pamuk gibi kumaşlar diğer türleri ile birleştirilmiştir. şifon dikiş elbise, etek ve çeşitli aksesuarları (şeritler, eşarplar, soğuk döküm, önlükler ve diğer) kullanma. Krep-şifon, daha az şeffaf olduğunu ve bunun dışında bir bluz dikmek için, örneğin, bağımsız olarak kullanılabilir çünkü.

Doğru bakım işe değişken kumaş ürünler en fazla 30 derece su sıcaklığında ellerini yıkamak ve sadece hafifçe basılarak gerekir.  Üt yüzey tül veya parşömen kağıdı kullanarak, düz ve temiz olduğundan emin. Şifon kumaş gerçeği dokusu üzerinde krep-şifon. Güzellik ve bunları hafifletmek kıyafetler dikkat ustaları ve zerafet severler hak ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın