Parti Kumaş Alan Kişiler

Parti Kumaş Alan Kişiler.

İpek: Lüks ve moda junklar sevinir; İpek doğal olarak doğaldır çünkü kimyasal tabanlı sentetik işleme yerine ipek solucanlar tarafından yapılır. Ancak bir dezavantaj var: vegaların ipek kullanmaması, çünkü ipek lifleri almak için, ipek solucanlar zor işi tamamlandıktan sonra kaynar suyun içine batırılıyor. Eğer bu sizin için acımasız görünüyorsa, yeni nesil kumaş arayın: barış ipek veya vegan ipek (her zaman

Parti Kumaş Alan Kişiler.
Parti Kumaş Alan Kişiler.

açıkça etiketlidir, bu nedenle hiçbir ikame kabul etmeyin). Bu tür bir ipek, güveler ortaya çıktıktan ve ilerledikten sonra toplanan solucan muhafazalarından yapılır. Ayrıca, doğal olarak boyanan ve mümkün olduğunca eve yakın yapılmış ipek kumaş aramaya çalışın. En kolay bulursunlar, muhteşem tasarımcı yapılmış yazlar için muhteşem ipek elbiseleri.

Parti Kumaş Alan Kişiler. Bambu: Bambu çok sayıda eko-vızıltı alır, zira pestisit olmadan yetişmesi kolaydır ve kendini yenilemek çabuktur. Başka bir bambu pazarlamacılar ısrar ediyor – bu bambu kumaş doğal olarak antibakteriyel ve kokuyor kokusu. İşleme başladığında potansiyel olarak eko statüsünü kaybediyor: “Bambu güzel olabilir ve çok yumuşak bir kumaştır ancak imalat için oldukça zehirli bir kimyasal bileşen vardır” diyor Grand.

Polyester: Düzenli polyester, proses yağının yan ürünü olan petrolden üretilmiştir ve çevre dostu değildir. Halen ağır işlenmeyi gerektirirken, şirketler şimdi geri dönüştürülmüş plastik şişelerden veya hatta geri dönüşümlü polyester kumaştan polyester üretmenin yollarını araştırıyor. Bağbozumu olduğunda polyester muhtemelen en yeşil renktir: İkinci yaşantı butikler tarzınıza eko katacak harika retro stiller ile dolup taşmaktadır.

Parti Kumaş Alan Kişiler.
Parti Kumaş Alan Kişiler.

Parti Kumaş Alan Kişiler. Lyocell: Bu, Tencel kumaş markasının genel adıdır. Kereste küspesinden yapılır, bu yüzden hem biyolojik olarak parçalanabilir hem de geri dönüşümlüdür. Bu kumaşın üretilmesi, diğer geleneksel kumaşlardan daha az emisyon, enerji ve su kullanımı gerektirir ve bu da ağartılamaz. Artı doğal olarak buruşukluk içermez, bu nedenle ütü yapmak için zaman harcamaya ya da enerji harcamanıza gerek yok! Her  kumaş sürdürülebilir ahşaptan yapılmış değildir, bu nedenle etiketleri dikkatlice kontrol edin. Ve, her zamanki gibi, düşük kimyasal veya bitkisel bir renk verici ile boyanan bir ürün bulmaya çalışın.

Parti Kumaş Alan Kişiler. Soya Kumaşları : Soya kumaş soya yağı işlenmesinin yan ürünlerinden yapılır ve uzun elyafları yumuşak ve ipeksi hale getirdiği için iç çamaşırı ve sütyen için iyi bir seçenektir. Soya kumaşınızın organik, sürdürülebilir ve çevre dostu olduğunu onaylamanız yeterlidir. Ayrıca karışımda polyester ve inorganik pamuk içeren daha az eko “soya harmanı” almadığınızı kontrol edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın